הבלוג של אושר אמיתי

oshra

הי לכולן, שמי אושרה פחימה-שמש, נעים להכיר :) אני מעצבת גרפית וסטייליסטית, מתמחה בעיצוב תדמית אישית ועסקית. הבלוג מחבר בין עיצוב גרפי, אופנה והגשמה; אישית, מקצועית ובכלל. קצת עליי? סוגרת 34 קייצים, נשואה באהבה, בוגרת ויצו, גרה... +עוד

הי לכולן, שמי אושרה פחימה-שמש, נעים להכיר :) אני מעצבת גרפית וסטייליסטית, מתמחה בעיצוב תדמית אישית ועסקית. הבלוג מחבר בין עיצוב גרפי, אופנה והגשמה; אישית, מקצועית ובכלל. קצת עליי? סוגרת 34 קייצים, נשואה באהבה, בוגרת ויצו, גרה בצפון, אוספת חוויות, מכורה לסדרות, מאוהבת בצורות גאומטריות, טקסטורות, צבעים ומילים. מוזמנות לעקוב אחריי :) || [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מנובמבר 2012

תצוגת האופנה של מוסקינו בשבוע האופנה בניו יורק העלתה מחדש את הדיון הפמיניסטי סביב בובת הברבי. ביני לבינכם? ברבי היא בחורה די לענין, היא הבובה הכי פמיניסטית שיש והיא הצליחה להוות מקור השראה ממש לא רע לקולקצית הביכורים של ג’רמי סקוט במוסקינו. ברבי; נקודות לזכותה.

05/10/2014

בשבוע האחרון, בין חג לחול, קשה היה להתעלם מההד שנוצר בעקבות תצוגת האופנה של מוסקינו; הקולקציה הראשונה של ג’רמי סקוט עבור המותג שכללה, בין היתר, מחווה מדליקה לבובת הברבי. ברשת אפשר היה למצוא ים של טיקבוקים פמיניסטיים שקוטלים את ברבי כמקור השראה. הייתי רוצה להאמין שבמובן מסויים גם אני די פמיניסטית אבל נקודת המבט שלי היא קצת שונה.

יש לי וידוי קטן.
שמי אושרה פחימה-שמש ומאז ומתמיד הייתי אוהדת נלהבת של ברבי.

לא, זה לא אומר שאני חושבת שאישה צריכה להראות כמו הבובה אבל אני מאמינה שהבובה תרמה לנו המון כנשים.

ברבי גרמה לנו להאמין שהכל אפשרי עבורנו.

היא הופיעה בדמותה של רופאה, של מדענית, של זמרת רוק, של שחקנית, של נסיכה, של כלה, של אמא, של שחקנית, של אשת עסקים. היא נוהגת ברכב, יש לה בית והיא ואפילו מגיעה לחלל.

ברבי מנהלת את החיים המאוזנים שכולנו שואפות לחיות. היא מג’נגלת באופן מושלם בין קריירה, משפחה ופנאי ויותר מזה, היא לא מתביישת ללבוש ורוד. היא גאה בורוד הזה.

בשבילי ברבי היתה מודל לחיקוי.
היא איפשרה לי לחלום על העתיד, למלא את הדמיון באין ספור עלילות נפלאות בזמן המשחק. יכולתי להלביש אותה בבגדים צבעוניים או לעצב מלתחה במיוחד בשבילה. יצרתי עבורה עולם שלם.

מי שמבקר את הברבי רק בגלל ההקפים הלא הגיוניים שלה שיחשוב פעמיים.
בתור ילדה בכלל לא יחסתי חשיבות להקפים האלו. לא כל כך היה אכפת לי מההקפים של ברבי כמו שהיה אכפת לי ממה שהיא סימלה עבורי; נשיות חזקה ועצמאית עם חיוך ענק. היום כאישה בוגרת אני מרגישה שאני משתדלת ליישם את מה שברבי הטוותה עבורי לפני כל כך הרבה שנים.

התגובות לתצוגת האופנה נעות בין “גאוני” ל- “מה הוא חשב לעצמו?” הרשת הוצפה בביקורות נוקבות על השימוש בברבי כמקור השראה; “ברבי מקדמת אידיאלים לא בריאים”, “קריפי לראות ברבי שקמה לתחיה” והאם בכלל “ללבוש או לא ללבוש”.

בעיני אין בזה שום האדרה לממדי הגוף של ברבי, אלא ביטוי הומוריסטי ומדויק לרוחה של התקופה ולטרנדים שבולטים גם ככה על המסלול.

הברבי של מוסקינו

אז בעיניים מנצנצות וחיוך רחב ממש כמו של ברבי,
שיהיה לנו שבוע נפלא ומועדים לשמחה!
נשיקות,
אושרה

5 דברים שהכי אהבתי בברבי:
1. ליצור עבורה דמות ועלילה
2. לעצב לה בגדים
3. להתאים לה בגדים
4. להמציא לה שפה משלה
5. לשחק עם חברות

נ”ב:
קטעים נבחרים מתצוגת האופנה אפשר למצוא בלינק הבא:

[youtube knsMR3GHFwY nolink]

https://www.youtube.com/watch?v=knsMR3GHFwY#t=130

* התמונות מפינטרסט

עוד מהבלוג של אושר אמיתי

אז הנה אני! רשומה ראשונה בבלוג של יוצרת

אז הנה אני; נעים מאוד, אושרה פחימה-שמש. אני מעצבת; בגדים, גרפיקה, מאיירת, רושמת, כותבת, מצלמת. אני אוהבת להתאים צבעים וגזרות. מירקמים, צורות גאומטריות ואותיות עושים לי שמח. לפעמים העולם מנסה לאלץ אותי לבחור תחום התמחות אחד...