הבלוג של אושר אמיתי

oshra

הי לכולן, שמי אושרה פחימה-שמש, נעים להכיר :) אני מעצבת גרפית וסטייליסטית, מתמחה בעיצוב תדמית אישית ועסקית. הבלוג מחבר בין עיצוב גרפי, אופנה והגשמה; אישית, מקצועית ובכלל. קצת עליי? סוגרת 34 קייצים, נשואה באהבה, בוגרת ויצו, גרה... +עוד

הי לכולן, שמי אושרה פחימה-שמש, נעים להכיר :) אני מעצבת גרפית וסטייליסטית, מתמחה בעיצוב תדמית אישית ועסקית. הבלוג מחבר בין עיצוב גרפי, אופנה והגשמה; אישית, מקצועית ובכלל. קצת עליי? סוגרת 34 קייצים, נשואה באהבה, בוגרת ויצו, גרה בצפון, אוספת חוויות, מכורה לסדרות, מאוהבת בצורות גאומטריות, טקסטורות, צבעים ומילים. מוזמנות לעקוב אחריי :) || [email protected]

עדכונים:

פוסטים: 24

החל מנובמבר 2012

כל החיים רודפת אחרינו השאלה: “מה אתן רוצות להיות כשתהיו גדולות?”. לדעתי, יותר רלוונטי לשאול: “מה אתן רוצות להיות *היום*. כמה מילים (ותמונות) על קבלה עצמית, על הגשמה ועל ההחלטה להיות מישהי שהופכת את העולם לקצת יותר יפה גם היום וגם “כשאהיה גדולה”.

09/12/2014

“מה את רוצה להיות כשתהיי גדולה?” השאלה הזו מלווה אותי מאז ומתמיד.

בילדותי נהגתי לענות בגדול; “זמרת!” או “רופאה!” או “מעצבת אופנה”. ולמרות זאת, יכולתי לקום בכל בוקר, להסתכל בראי ולבחור יעוד אחר שמתאים להלך הרוח הספציפי של אותו הרגע. “היום אני רוצה להיות קרלה מקיד וידאו!” (בוקר טוב לכן, ילדות שנות השמונים). אז, בהינף יד, הייתי שולפת מהארון את החולצה הורודה ומכנס החצאית הקצר, מרימה שתי מקלות מהחצר ומדמיינת שאני מתופפת ממש כמו קרלה. וביום למחרת? “אני רוצה להיות שוטרת תנועה!”, שולפת מהארון בגדים כחולים, עוטה ארשת רצינית ומנסה לכוון את ההולכים והשבים למרות שהם לא ממש הבינו שהילדונת הקטנה שעושה תנועות מוזרות ברחוב מנסה בעצם להציל אותם מהסכנות שאורבות להם בדרך.

אף פעם לא אהבתי את הצורך הזה לבחור. באמת! הבחירה די מסובכת. איך באמת אפשר לבחור? אני רצינית ומצחיקה, כבדה וקלילה, אמנית ובעלת עסק מסודרת, מעופפת וחולת שליטה. הכל בחיי מתבטא בניגודים והניגודים האלה עובדים יפה ביחד.

יש ימים שאני אופרה ווינפרי. יש ימים שאני ג’ניס ג’ופלין. יש ימים שאני רומנטיקנית חסרת תקנה ויש ימים שיש לי אש בעיניים. אני קמה כל בוקר וממש כמו פעם, עוטה על עצמי את הפרסונה המתאימה לאותו הבוקר, מתלבשת בהתאם וממשיכה הלאה. הבפנים מתבטא על ידי הבחוץ.

במשך הזמן השאלה קצת השתנתה. בכל בוקר אני שואלת את עצמי: “מה את רוצה להיות היום?”
עם השנים התשובות הולכות ומצטמצמות ולמעשה במשך חיים שלמים חל תהליך של כוונון והתכווננות שדרכו אנחנו מגדירות מי אנחנו ולאן פנינו מועדות והתהליך הזה לעולם לא נפסק.

אז מה אני רוצה להיות היום?

רוצה את החופש להיות אני, עם כל הסתירות והקונפליקטים שלמדתי לאהוב במשך השנים.

רוצה להיות מסוגלת לעשות את *כל* הדברים שאני אוהבת, אפילו אם לעתים כלפי חוץ הם נראים רבים מדי ומגוונים מדי. אני רוצה להיות מסוגלת להתפרנס בכבוד מלעשות את הדברים שאני אוהבת (וביני לבינכם? נדמה לי שאני בדרך לשם).

לפני שבועיים לקחתי חלק בהפקה מקסימה של מעצבת התכשיטים ענבל שומרוני. ענבל עמדה בעמדת המנצח וניצחה על התזמורת; אפרת לובל על הצילום, גלי גריפל-להב על האיפור, סילביה טובול על השיער, גיל וניבה הדוגמניות היפיפיות ואני על הבגדים והסטיילינג. האווירה על הסט היתה נעימה ומיוחדת, ממש כמו ענבל והתכשיטים שהיא יוצרת.

כשקיבלתי את התמונות התמוגגתי מאושר. התמונות מעבירות בדיוק את התחושה שאני מרגישה כשאני בוחרת כל בוקר מחדש מה ומי אני רוצה להיות.

אני רוצה להיות מאושרת. אני רוצה שהחיים יהיו פשוטים. להרגיש יפה, לצבוע את החיים, להיות ייחודית ולהאיר קצת את העולם הזה.

התחלתי לקרוא השבוע את “הרשימה” של יובל אברמוביץ’. בספר, הוא מספר שעם השנים התשובה לשאלה “מה אתה עושה” השתנתה ובמקום לנסות להסביר ולהכיל את כל הדברים שהוא עושה הוא פשוט אמר “אני עסוק בלהגשים את החלומות שלי”. מאמצת את התשובה הזו! מה אני רוצה לעשות היום? היום אני רוצה להיות עסוקה בלהגשים את החלומות שלי. תשובה מצוינת.

אז מה אתן רוצות להיות *היום*?

נשיקות,
אושרה

5 חלומות שאני עסוקה בלהגשים:
1. להיות אותוריטה בתחום האופנה (אנה וינטור, ראי הוזהרת!)
2. להיות בלוגרית מעוררת השראה (!!)
3. לתעד את המסע שלי בדרך למשהו גדול (בתמונות, במילים)
4. לטייל בעולם (ולהתחיל באירלנד)
5. לעשות רשיון נהיגה (לנצח את הפוביה הארורה הזו!)

עוד מהבלוג של אושר אמיתי

אז הנה אני! רשומה ראשונה בבלוג של יוצרת

אז הנה אני; נעים מאוד, אושרה פחימה-שמש. אני מעצבת; בגדים, גרפיקה, מאיירת, רושמת, כותבת, מצלמת. אני אוהבת להתאים צבעים וגזרות. מירקמים, צורות גאומטריות ואותיות עושים לי שמח. לפעמים העולם מנסה לאלץ אותי לבחור תחום התמחות אחד...