הבלוג של שלי

ה- Oshare שלי

שלי לוי,אמא לשלושה. בעלת מיזם חברתי מתחיל. ובלוגרית מתחילה מאד..

עדכונים:

פוסטים: 2

החל ממרץ 2013

המירוץ המתמיד אחרי רכישת מתנות, ותמיד ברגע האחרון, ילדים שכבר יש להם הכל, ילדים שלומדים רק לקבל במקום לתת – את כל זה אפשר לעשות גם אחרת. גם לקבל וגם לתת. בואו נתחיל לשנות.

11/03/2013

שלום,

שמי שלי, ואני אמא לשלושה ילדים, היום בני 12, 10 ו-7. ברוכים הבאים לבלוג החדש והראשון שלי!

יזמות אף פעם לא היתה השטח שלי, ועוד יותר רחוקים ממני היו עסקי המיחשוב והאינטרנט.

אבל במהלך השנתיים-שלוש האחרונות התחיל לפעפע בי משהו שדחף אותי דווקא בדיוק לאיזורים האלה…

ימי ההולדת של הילדים. מה הבעיה בימי ההולדת?

  • מירוץ בלתי פוסק אחר סטוקים של מתנות יום הולדת לילדים שיש להם הכל והרבה
  • ילדים שמקבלים 30 מתנות ששבוע לאחר מכן הם בקושי זוכרים מה קיבלו, כמה וממי (אני מודה שהייתי סוחבת להם כל פעם כמה מתנות כפולות או סתם מיותרות לצרכי מיחזור. הם בכלל לא שמו לב..)
  • התיאבון של הילדים שיש להם הכל, הולך וגדל. הם כבר רוצים מתנות יקרות יותר. כאלה שמבקשים רק מסבא וסבתא או ההורים. או שצריך לאסוף כמה מתנות שנקנו באותו מקום בשביל להחליף תמורתה.
  • ותחשבו כמה כסף מתגלגל עבור מתנות ימי הולדת, בכל כיתה של 30 ילדים, שכל אחד מהם צריך לקנות 30 מתנות במהלך השנה (בלי לספור את הכספים המתגלגלים בעסקי הפעלות ימי הולדת…).

או כמה כסף מסתובב במעטפות שנמסרות הלוך וחזור במסיבות בר ובת מצווה.

אז זהו. שגיליתי שאפשר גם אחרת.

זה התחיל במהלך שהותנו בחו”ל לפני כשנתיים, קיבלנו במייל הזמנה קצת שונה ליום הולדת של אחת מהחברות של הבת שלי.

בהזמנה, כתבה ילדת יום ההולדת שהיא מבקשת לא להביא לה מתנות, אלא להעביר את שווה הערך בכסף אל קופה משותפת, באמצעות תשלום אינטרנטי, כאשר מהקופה המשותפת הזו היא מקצה חצי מהכסף לתרומה לארגון העוסק בשמירה על הסביבה. במחצית השניה היא תקנה לה מתנה אחת גדולה שתבחר.

הבת שלי, אז בת 8, עם נשמה של זהב, החליטה שגם היא הולכת על זה ביום ההולדת שלה. ישבנו יחד לערוך את ההזמנה, והיא בחרה לתרום חצי מהמתנה שלה לקייטנה לילדים חולי סרטן. ההיענות מצד האורחים היתה מלאה. בסוף יום ההולדת קיבלה שתי מתנות: מתנה אחת גדולה – סכום כסף שהספיק לה לקניית אייפוד שרצתה תקופה ארוכה – ומתנה עוד יותר גדולה – מכתב תודה מהקייטנה עבור התרומה שהועברה אליהם בשמה.

איזה ניצוץ בעיניים היה לבת שלי כשהיא קיבלה את המכתב הזה.

האייפוד מזמן הלך לאיבוד. מכתב התודה, וזכרון ההרגשה, נשארו לה עד היום.

מאז חזרנו ארצה, עברנו כמה וכמה הזמנות לימי הולדת ובת מצוות, הכנסנו כמה צ’קים או מזומנים למעטפות, רצנו ברגע האחרון לקנות ולעטוף מתנות, והרגשתי שחייב להיות משהו אחר. שאני חייבת להרים את הכפפה הזו וליצור אלטרנטיבה. משהו טוב יותר, בדמות הרעיון שנחשפנו לו בחו”ל.

כך החלטתי להקים את Oshareאושר.

זה לא היה פשוט להתניע. אבל איך שלא הפכנו את זה – אני, בעלי, משפחה וחברים – הגענו למסקנה שזה win win. הרווח הוא של כולם: של ילד יום ההולדת, שלא צריך לוותר על מתנה וגם יכול לתרום למען מטרה חשובה. רווח של האורחים, שרוכשים מתנה וכותבים ברכה ב-3 דקות מול המחשב, וגם שותפים בעצמם לתרומה. וכמובן רווח של כולנו כקהילה – שהילדים שלנו לומדים וחווים את ערך הנתינה, ולא רק את השמחה הרגעית של קריעת עטיפות נייר וקבלה של עוד רכוש. שהילדים שלנו לומדים להעריך מתנה אחת נבחרת במקום להיות מוצפים בהרבה מתנות. שהכסף הולך לא רק לבעלי החנויות, אלא גם לעמותות הפועלות למען אלה שמזלם שפר עליהם פחות, או למען מטרות כמו שמירה על הטבע, חינוך וכו’.

אז כמה מילים על Oshareאושר:

זה לא רק לילדים, אלא גם למבוגרים…

באמצעות אתר האינטרנט, בעל המסיבה בוחר הזמנה מעוצבת, בוחר את העמותה החשובה לו, בוחר את שיעור התרומה שהוא מעוניין לתת מסך המתנות שיקבל, וכמובן בוחר את המוזמנים ומזין את כתובות המייל שלהם. כל ההזמנות נשלחות באמצעות המערכת בלחיצת כפתור.

האורחים מקבלים את ההזמנה במייל, מאשרים הגעה, כותבים ברכה, מבצעים את תשלום המתנה ומקבלים קבלה – הכל באמצעות המערכת.

בעל המסיבה יכול לעקוב באיזור המשתמש הרשום שלו, אחרי אישורי ההגעה, הברכות, והסכום המצטבר בקופה. בסוף התהליך הוא יקבל צ’ק על הסכום שהוקצה למתנה, והעמותה תקבל בשמו את הסכום שהוקצה לתרומה.

מוצא חן? כנסו לאתר oshare.co.il, תתחילו להשתמש ותפיצו לחברים.

בואו נתחיל לעשות אחרת.

שלכם, שלי

עוד מהבלוג של שלי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה