הבלוג של אורטל הופמן-שלם

שפת-אם בלוג אימהות, תמיכה באימהות

כותבת הגיגים על אמהות והורות. במקצועי יועצת חינוכית. מנחה מעגלי אמהות ומלווה אמהות. מוזמנים לעמוד הפייסבוק שלי "שפת אם בלוג אמהות"

עדכונים:

פוסטים: 43

החל מספטמבר 2014

נהוג לומר שכאשר נולדים ילדים, אצל הוריהם נולדים רגשות האשמה. מה ששוכחים לומר הוא שכאשר ילדים נולדים, אצל הוריהם נולדים גם הפחדים והחששות. אולי “נולדים” אינה המילה המדויקת, אלא יותר כמו “מגיחים מן הבור שכלאנו אותם בו”.

לצד האושר וההתרגשות, הפחד הרבה פעמים  פוגש את ההורים בשלב טרום-ההורות לאורך תשעת החודשים רצופי הבדיקות הרבות. לאחר שצולחים את שלבי ההיריון ומגיעים ללידה הנכספת מתעוררים פחדים אחרים מ: לידה שקטה דרך פגיעה באמא בעקבות הלידה וכלה בכל מיני סיבוכים אפשריים. ישנה כמיהה עזה, תקווה גדולה שהכל יגמר באמא וילד בריאים ושלמים וביהדות אף נהוג לומר “ברכת הגומל” גם לאחר לידה.

ואז התינוק הופך להיות חלק ממשי מחיי המשפחה: אוכל, ישן, משחק, מתפתח וצומח, ולצד כל השלבים המרגשים שבהפיכתו מתינוק לפעוט, מפעוט לילד וכך הלאה, ישנם הפחדים שמא יקרה לו משהו: שלא יפצע, שלא יחנק, שלא יחלה, שלא ידבק. כולנו רוצים את הילדים שלנו בריאים ושלמים אך מה לעשות שלאורך הדרך ישנם גם קשיים: זה יכול לבוא בדמות מחלה או בדמות של קושי רגשי או בהפרעת קשב וריכוז המקשה על תפקודו בבית הספר. אלה החיים.

כדי שהפחד לא ינהל אותנו ההורים, אנחנו מחזיקים את התקווה שדברים יהיו בסדר בסך הכל, משתדלים לתת כל מה שמתאפשר כדי לגדל ילדים בריאים ומאושרים אך מומלץ גם לדאוג לפן הכלכלי שיאפשר לתת לילדים מה שצריך במקרה וחלילה יתגלו קשיים בדרך.

אנשים רבים לא מתכוננים למצבים קשים רק בגלל הקושי לחשוב על המצבים האלה כאפשריים, נכון, זה מפחיד, אבל בעיניי סופר-חשוב ואחד מהאלמנטים שלנו כמבוגרים האחראיים: לדאוג גם למצבים שבהם דברים לא מתפתחים כמתוכנן. אז מה עושים?

  1. חיים. לא מנוהלים מהפחד.
  2. נותנים את כל האהבה והתמיכה שאפשר כדי לאפשר לילדים לגדול.
  3. דואגים לעשות ביטוח לילדים בדיוק כפי שאנחנו מבטחים את עצמנו.
  4. מקווים לא להשתמש בו.
  5. מפעילים את הביטוח במקרה שנזקקים לו – ואז יש ראש שקט ואנרגיה חשובה נשמרת כדי שנוכל להפנותה להתמודדות הנדרשת.

מאחלת לכולנו שנגדל ילדים בריאים ומאושרים ושנדע להיות המבוגר האחראי המיטיב בחייהם.

אז כבר התקשרתם לעשות ביטוח לילדים? למה אתם מחכים?

ביטוח בריאות לילדים. עדיף לעשות ולא להשתמש מאשר לטמון הראש בחול.

ביטוח בריאות לילדים. עדיף לעשות ולא להשתמש מאשר לטמון הראש בחול.

עוד מהבלוג של אורטל הופמן-שלם

Thumbnail

"על אם הדרך" -ריאיון עם עדי מלכין

שם מלא: עדי מלכין גיל: 31 עיר: מושב מרגליות (גליל עליון) אמא של: בארי 2.5, יער בן חודשיים מקצוע קודם:  מטפלת בגנים מקצוע נוכחי: אמא במשרה מלאה + בעלת עסק לנעלי טרום הליכה מבד – "יחפנים" עמוד עסקי: ...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

טרנדים הוריים אלטרנטיביים ל-2015

אז מצד אחד גם אני לא מחובבי המילה "טרנד", בטח לא כשמדובר בנושאים חשובים כמו מה ללמוד, באיזה מקצוע לעסוק, איך לגדל את הילדים וכו', טרנד יכול להתאים כשמדברים על חטיף חדש או ז'אנר סרטים בקולנוע. מצד שני, אין איך לחמוק מזה: חלק...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

"על אם הדרך" ראיון עם סיון ברשף

אז יש לי פינה חדשה בבלוג "שפת אם" והיא נקראת "על אם הדרך- לכל אשה יש שביל". בכל שבוע אארח אישה אחרת שבעקבות האמהות עשתה שינוי קריירה: החליפה מקצוע, הקימה עסק, הפכה ליזמית ועוד. השבוע נכיר את סיון ברשף, זכיינית מותג חיתולי בד...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים