הבלוג של אורטל הופמן-שלם

שפת-אם בלוג אימהות, תמיכה באימהות

כותבת הגיגים על אמהות והורות. במקצועי יועצת חינוכית. מנחה מעגלי אמהות ומלווה אמהות. מוזמנים לעמוד הפייסבוק שלי "שפת אם בלוג אמהות"

עדכונים:

פוסטים: 43

החל מספטמבר 2014

שם מלא: אירה ברנר

גיל: 35

עיר: פתח תקווה

אמא של: אליאן בת 4 ואליאור בן שנה

מקצוע קודם: מתאמת יבוא ורכש

מקצוע נוכחי: בעלת המותג גרין בייבי – חנות אינטרנט למוצרים ירוקים ואקולוגיים לתינוקות ואמהות

עמוד עסקי בפייסבוק

אתר גרין בייבי

איך קיבלת את ההחלטה לעשות שינוי בקריירה? מתי זה היה

את ההחלטה קיבלתי כמה חודשים אחרי הולדת אליאן ביתי הבכורה, אחרי שנולדה מצאתי את עצמי מחפשת בחנויות ואתרים שונים מוצרים טבעיים ובריאים וזה לא היה נוח וכך לאטו נולד הרעיון לעשות מתחם גדול בו יהיה ריכוז ומגוון רחב של מוצרים טבעיים במקום אחד עם משלוחים עד הבית.
מה המחשבה הראשונה שעלתה בך כשהחלטת? מה הרגש הראשון היה?
וואו אני הולכת לעשות משהו גדול, כמובן היו פרפרים בבטן , לא יכולתי להירדם בלילות מרב התרגשות שהציפה אותי.
מה היה הצעד הראשון שעשית לאחר שהתקבלה ההחלטה?
סיפרתי לחברים קרובים על השינוי שאני הולכת לעשות והתחלנו בבניית אתר האינטרנט שיהווה פלטפורמה למגוון המוצרים הטבעיים ויפתח אפשרויות להורים והורים שבדרך לאלטרנטיבות נוספות שאולי לא היו מודעים להן קודם.
האם נעזרת במישהו כדי לצאת לדרך החדשה? אם כן במי?
כן בבן זוגי שבנה את האתר, תמך ועזר לי מאד ונמצא מאחורי הקלעים של כל העשייה העסקית שלי.
מה המקצוע החדש/עסק/יזמות נותן לך? מה את מפיקה מהמעבר הזה?
סיפוק אדיר, שמחה וגאווה שאני עוזרת לנשים למצוא פתרון לבעיה שלשמה הגיעו אלי, בין עם מדובר באשה הריונית שסובלת מכאבי גב, או קושי לישון בלילה וישנה עם המון כריות ועדיין סובלת,  ואז אני מציעה את הכרית שלנו, מוצר הדגל של החנות שלי. הכי משמח וממלא אותי לקבל פידבק אחר כך שהכרית עזרה לה ושיפרה את ההרגשה שלה. בין אם מדובר בתפרחות חוזרות ונשנות אצל התינוק שאמא שלו התייאשה מלמצוא פתרון, ואז הבעיה נפתרת במעבר לחיתולים אקולוגיים או חיתולי בד, או אם אמא מגיעה לחנות שלי פשוט כדי לחזק את בריאותו של התינוק באמצעים טבעיים.

אירה ברנר עם לוגו של העסק שהקימה

אירה ברנר עם לוגו של העסק שהקימה

מה עצת הזהב שתתני לאמא המעוניינת לעשות שינוי קריירה/להקים עסק?
.ללכת עם הלב שלה, לעסק שיביא לה סיפוק, כי לרב כשאנחנו עוסקות במשהו שאנחנו אוהבות וליבנו נמצא שם אנחנו נצליח בו.
האם יצא לך לעשות שיתופי פעולה עם נשים אחרות? לקבל תמיכה נשית מאחת או קבוצה? אם כן פרטי באיזו מסגרת ומה הפקת ממנה.
כן כמובן, אני כל הזמן יוצרת שיתופי פעולה עם נשות עסקים מתחומים שונים, אני חושבת שזה מאד מחזק אישית ומקצועית. יש לזה חשיבות עצומה לקידום העסק והפצת הבשורה שלי. אני נמצאת בארגון נטוורקינג לאמהות עצמאיות, בשם ‘קישורי אמהות’ ובקבוצות שונות לנשים עצמאיות בפייסבוק. במהלך שנתיים וחצי שהעסק שלי קיים זכיתי לפגוש נשים מדהימות ונהדרות בזכות שיתופי הפעולה עם אמהות בעלות עסקים כמוני.
נשים רבות חוששות מירידה בהכנסה באם יעשו מעבר מקצועי. האם הבחירה המקצועית מניבה הכנסה המותאמת לכישורייך?
כן החשש הזה קיים בהחלט, אכן בפתיחת עסק עצמאי צריך אורך רוח ולעיתים צריך הרבה ממנה כי לרב לוקח זמן ולעיתים קצת יותר מהמתוכנן להגיע לרמת הכנסות מספקת. אבל זה חלק מהתהליך של פריצה קדימה וחשוב לקבל אותו בהבנה.
כאשה המשלבת אימהות וקריירה כיצד נראית שגרת יומך? האם את נעזרת או עושה הכל בעצמך?
יש לי עוזרת מקסימה אמא לשתי בנות קטנות  שעובדת אצלי בחצי משרה, חשוב לי להעסיק אמא שהאג’נדה שלי קרובה לליבה ושתרצה לשלב בין קריירה ואמהות. אחד הדברים שדרבנו אותי בפתיחת עסק עצמאי, אחרי האמונה הגדולה שלי בהפצת הבשורה וחשיפת כמה שיותר הורים לצריכה ירוקה, הורות טבעית ובריאה  ולשלל רחב של פתרונות טבעיים עבור ילדינו, היא האפשרות להיות כמה שיותר זמן עם הילדים ולשלב עבודה ואמהות.

אירה ושני ילדיה

אירה ברנר ושני ילדיה

מהו הקושי של אשה עצמאית/ חדשה בשוק עבודה שלא עסקה בו קודם? כיצד ניתן להתגבר עליו?
כמובן שכמו בכל דבר ביציאה לעצמאות יש מגוון קשיים שפוגשים בדרך, לדעתי אין קושי שלא ניתן להתגבר עליו, זה עניין של רצון ואמונה בעצמי ויעדים שהצבתי לעצמי ואליהם אני שואפת להגיע. הסיפוק הוא כל כך גדול אחרי שמשיגים את היעד שהוא בהחלט היה שווה את ההשקעה שנדרשה להשגתו.
האם לדעתך להיותך אשה ו/או אמא יש תרומה להתנהלותך המקצועית? אם כן מהי?
כן בהחלט, הרעיון הזה קם ורקם עור וגידים בעקבות האמהות שלי. הידע והניסיון שלי עם שני ילדיי הם שעוזרים ומכוונים אותי בעסק שלי בצורה יומיומית. כל מוצר שאני מחליטה להכניס למדפי החנות שלי עובר בדיקה מדוקדקת שלי ואני קודם כל מנסה ומשתמשת בו בעצמי ועם ילדיי. כמעט כל דבר שאני משווקת עבר את ההתנסות שלי קודם, כי חשוב לי להמליץ ולמכור רק את הדברים הטובים והמועילים באמת. כך גם כרית ההיריון שלי, שאת ההחלטה לייבא אותה לארץ קיבלתי בעקבות ניסיוני המוצלח בהריוני השני עם בני, כאשר לעומת ההיריון הראשון, ישנתי טוב, לא סבלתי מכאבי גב בכלל ועברתי לידה טבעית, ביתית ומהירה.

נשים רבות חולמות על עסק עצמאי וחוששות/מפחדות. האם גם את פחדת? כיצד התמודדת עם הפחד?

כן ברור תמיד קיים הפחד הזה, אבל הצלחתי להתגבר עליו כי אני מאמינה ויודעת שהעסק שלי היא שליחות מבחינתי, השליחות שלי לחשוף כמה שיותר הורים לאלטרנטיבה טבעית ואקולוגית שקיימת לצריכה המקובלת ובכך לעזור ולעשות את תקופת ההיריון, לידה והורות לתקופה בריאה, טובה ומאושרת יותר. השאיפה שלי היא לחשוף ולהביא למודעות של כמה שיותר נשים ואמהות את אורך החיים הטבעי, גידול ילדים בדרך הטבעית, לאורך החיים שהולך יד ביד עם הטבע. אני רוצה להעניק לכמה שיותר נשים, אמהות ואמהות שבדרך אפשרות לקבל החלטות מתוך בחינה של כל האלטרנטיבות הקיימות כולל האלטרנטיבה הטבעית.

תודה ובהצלחה לאירה שחותמת את הפינה של הראיונות עם אמהות שעשו שינוי קריירה.

מקווה שנשים נוספות שמתלבטות לגבי השינוי, ימצאו בראיונות אלה השראה ומענה על שאלות שונות שחולפות בהן.

רוצים לקרוא על הנשים הקודמות שהתארחו פה?
ובינתיים בואו לבקר אותי בפייסבוק, ואשמח אם תעשו שיתוף.

עוד מהבלוג של אורטל הופמן-שלם

Thumbnail

ואם יקרה משהו לילדים? 5 עצות מעשיות

נהוג לומר שכאשר נולדים ילדים, אצל הוריהם נולדים רגשות האשמה. מה ששוכחים לומר הוא שכאשר ילדים נולדים, אצל הוריהם נולדים גם הפחדים והחששות. אולי "נולדים" אינה המילה המדויקת, אלא יותר כמו "מגיחים מן הבור שכלאנו אותם בו". לצד...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

"על אם הדרך" -ריאיון עם עדי מלכין

שם מלא: עדי מלכין גיל: 31 עיר: מושב מרגליות (גליל עליון) אמא של: בארי 2.5, יער בן חודשיים מקצוע קודם:  מטפלת בגנים מקצוע נוכחי: אמא במשרה מלאה + בעלת עסק לנעלי טרום הליכה מבד – "יחפנים" עמוד עסקי: ...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

טרנדים הוריים אלטרנטיביים ל-2015

אז מצד אחד גם אני לא מחובבי המילה "טרנד", בטח לא כשמדובר בנושאים חשובים כמו מה ללמוד, באיזה מקצוע לעסוק, איך לגדל את הילדים וכו', טרנד יכול להתאים כשמדברים על חטיף חדש או ז'אנר סרטים בקולנוע. מצד שני, אין איך לחמוק מזה: חלק...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים