הבלוג של אורטל הופמן-שלם

שפת-אם בלוג אימהות, תמיכה באימהות

כותבת הגיגים על אמהות והורות. במקצועי יועצת חינוכית. מנחה מעגלי אמהות ומלווה אמהות. מוזמנים לעמוד הפייסבוק שלי "שפת אם בלוג אמהות"

עדכונים:

פוסטים: 43

החל מספטמבר 2014

שם מלא: יפעת לוי
גיל: 37
עיר: קיבוץ עין כרמל
אמא של:  איתן בן 8, אלון בן 6, יאיר בן 4
מקצוע קודם: עורכת דין בתחום דיני משפחה
  IMAHOT  מקצוע נוכחי: מעצבת בגדי הריון והנקה של המותג

איך קיבלת את ההחלטה לעשות שינוי בקריירה? מתי זה היה?

לאחר הלידה של בני הבכור איתן לפני 8 שנים גיליתי את עולם ההנקה, עולם שהביא איתו צרכי לבוש חדשים. מתוך המצוקה הפרטית שלי במציאת בגדים מתאימים להנקה, עלה בי רעיון ליזום עיצובים חדשניים בתחום אופנה חדש שלא היה קיים באותו זמן- בגדי הנקה. ההחלטה הייתה החלטה משותפת עם בן זוגי לקחת הון פרטי שלנו בסכום של 25,000 ₪ ולהשקיע אותו בפרויקט הראשון שלנו בעיצוב בגדי הנקה: יצירת פיג’מת לידה ליולדת. לתת לכך הזדמנות אמיתית במלוא המרץ, והאמונה שעלינו על צורך אמיתי שאין לא מענה הולם כאן בישראל.

מה המחשבה הראשונה שעלתה בך כשהחלטת? מה הרגש הראשון היה?
המחשבה הראשונה שהייתה כיצד בתקציב כספי נמוך גורמים לכל יולדת לדעת על קיומנו. הרגש הראשון היה להט ותשוקה שאי אפשר לכבות, צמא גדול לעשייה , מוטיבציה עצומה.

מה היה הצעד הראשון שעשית לאחר שהתקבלה ההחלטה?
הצעד הראשון היה מציאת יועץ עסקי שיכוון ויחסוך קשיים שעלולים לצמוח מתוך חוסר הניסיון שלי בתחום העיצוב והתחום העסקי. חבר טוב בעל עסקים בתחומים אחרים נרתם לעזור וביחד עשינו סקר שוק, בחרנו דרכי שיווק, בנינו תכנית לדרכי מכירה ופרסום, הערכת הוצאות ייצור ותמחור נכון.

יפעת לוי בעבודה

יפעת לוי בעבודה

האם נעזרת במישהו נוסף כדי לצאת לדרך החדשה? אם כן במי?

בתחילת דרכי נעזרתי גם ביועץ העסקי שלי – יוסי לוי וגם בחברה גרפיקאית אשר בנתה איתי ביחד את המיתוג של העסק ואת אתר האינטרנט שלו.

מה המקצוע החדש/עסק/יזמות נותן לך? מה את מפיקה מהמעבר הזה?
השינוי בקריירה מעבר מהעיסוק כעורכת דין לעיצוב בגדים לאימהות, הביא אותי למציאת הייעוד המרכזי שלי בחיים: עיצוב בגדים שישמחו אמהות ויקדמו הנקה. תחומי העיסוק שלי בתוך העסק כמעצבת בגדים, מנהלת עסק וצוות הם מגוונים ומספקים לי הרבה שמחה ואושר.

מה עצת הזהב שתתני לאמא המעוניינת לעשות שינוי קריירה/להקים עסק?

הקריירה שלנו ממלאת את רוב שנות חיינו ולכן עלייך לבחור בעיסוק שנותן לך תחושה של פריחה אישית פנימית, האמיני בכוח הרצון שלך גם אם בדרך יהיו כאלה שיגיבו בביקורת, את מסוגלת אם תתמידי ותאמיני בעצמך.

המותג "IMAHOT" שיצרה יפעת לוי.

המותג “IMAHOT” שיצרה יפעת לוי.

האם יצא לך לעשות שיתופי פעולה עם נשים אחרות? לקבל תמיכה נשית מאחת או קבוצה? אם כן פרטי באיזו מסגרת ומה הפקת ממנה.

בכל שמונה השנים שאני נמצאת בעשייה עסקית, מהרגע הראשון מצאתי בשיתופי פעולה נשיים כוח מניע לעשייה, יש בנשים את הכוח המולד לתמוך אחת בשניה. בנוסף הייתי שותפה בקבוצת מפגשי אמהות בחיפה, עד היום יש לי קשרי נפש עם נשים שפגשתי בתחילת דרכי העסקית. כיום בעידן הרשת החברתית קל להגיע לשיתופי פעולה רבים ואפקטיביים יותר, כיף לפרגן וחשוב כל הזמן לקדם ולתמוך באחרות.

נשים רבות חוששות מירידה בהכנסה באם יעשו מעבר מקצועי. האם הבחירה המקצועית מניבה הכנסה המותאמת לכישורייך?

המעבר משכירה לעצמאית יכול להביא עמו בשנותיו הראשונות של העסק ירידה בהכנסה, ירידה לצורך עלייה כמובן. כעורכת דין אני מניחה שלאחר 8 שנות ותק הייתי יכולה להפיק משכורת דומה למשכורת שיש לי כרגע, העסק שלי מאפשר לי לעבוד שעות פחותות ולהיות נוכחת בחיי ילדיי ברוב ימי השבוע דבר שלא היה מתאפשר לי במידה והייתי עובדת כעורכת דין, חשוב לי לציין כי העשייה שלי מספקת מקור פרנסה לעוד 4 נשים נוספות שאני מעסיקה ועובדה זו גורמת לי לסיפוק גדול.

כאשה המשלבת אימהות וקריירה כיצד נראית שגרת יומך? האם את נעזרת או עושה הכל בעצמך?

בכובע האימהי אני בכל יום מעירה ומכינה את הילדים למסגרות , בית ספר וגן, מלווה אותם ומקבלת אותם מהמסגרות בכל יום בשעה 16:00  ואף פעמיים בשבוע בשעה 14:00 . בעלי והוריי מסייעים פעם או פעמיים בשעות אחר הצהרים כאשר אני נמצאת בחנויות מחוץ לקיבוץ.

מהו הקושי של אשה עצמאית/ חדשה בשוק עבודה שלא עסקה בו קודם? כיצד ניתן להתגבר עליו?

הקושי נעוץ בחוסר ניסיון, אך כל ניסוי וטעייה מביאים עימם למידה, מי שרוצה להצליח גם בתחום שעוד לא עסקה בו יכולה באמצעות התמדה, נחישות , רצון לתת וגם יכולת לקבל, להשיג כל מטרה ויעד עסקי.

יפעת לוי. עוד יום בעבודה.

יפעת לוי. עוד יום בעבודה.

האם לדעתך להיותך אשה ו/או אמא יש תרומה להתנהלותך המקצועית? אם כן מהי?

נשים שמות ידיהן בתחומים רבים מגוונים ולעתים באותה עת ובעונה אחת. הסופר-וומן הזו שיש בכל אחת מאיתנו צריכה לבנות אצלנו את הביטחון שמה שנצביע עליו יהיה מושג ושלנו, אנחנו רק צריכות להחליט לאן לכוון.

תודה ובהצלחה ליפעת, בשבוע הבא נכיר אמא נוספת שעשתה שינוי קריירה.

רוצים לקרוא על הנשים הקודמות שהתארחו פה?
ובינתיים בואו לבקר אותי בפייסבוק, ואשמח אם תוכלו לעשות שיתוף.

עוד מהבלוג של אורטל הופמן-שלם

תצוגה מקדימה

ואם יקרה משהו לילדים? 5 עצות מעשיות

נהוג לומר שכאשר נולדים ילדים, אצל הוריהם נולדים רגשות האשמה. מה ששוכחים לומר הוא שכאשר ילדים נולדים, אצל הוריהם נולדים גם הפחדים והחששות. אולי "נולדים" אינה המילה המדויקת, אלא יותר כמו "מגיחים מן הבור שכלאנו אותם בו". לצד...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

"על אם הדרך" -ריאיון עם עדי מלכין

שם מלא: עדי מלכין גיל: 31 עיר: מושב מרגליות (גליל עליון) אמא של: בארי 2.5, יער בן חודשיים מקצוע קודם:  מטפלת בגנים מקצוע נוכחי: אמא במשרה מלאה + בעלת עסק לנעלי טרום הליכה מבד – "יחפנים" עמוד עסקי: ...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

טרנדים הוריים אלטרנטיביים ל-2015

אז מצד אחד גם אני לא מחובבי המילה "טרנד", בטח לא כשמדובר בנושאים חשובים כמו מה ללמוד, באיזה מקצוע לעסוק, איך לגדל את הילדים וכו', טרנד יכול להתאים כשמדברים על חטיף חדש או ז'אנר סרטים בקולנוע. מצד שני, אין איך לחמוק מזה: חלק...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה