הבלוג של אורנה אלוביץ'

שיעורים מהחיים

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מאוגוסט 2012

אי אפשר לגעת בהן, אבל אם תיישמי את מה שכתוב פה, תקבלי משהו שיישאר איתך לכל החיים

08/09/2013

וזה מה שיש לה להגיד היום.

הכל בסדר. השלווה הפנימית מתחילה בידיעה שהכל בסדר. ממש כמו שזה נשמע, יש סדר בדברים העולם מסודר למשעי. הכל במקום ובזמן. יש מאסטר פלאן מתוקתק ומדוייק. כמו שגוף האישה הפלאי יוצר חיים. כמו שהשמש צוללת בים מול תל אביב ועולה ומאירה את חופי ניו זילנד. כמו שהקוף קופץ כמו מתאבד מענף ומתחתיו יש ענף אחר שמחכה לתפוס אותו. הכל בסדר קוסמי. ואנו האנשים הקטנים, האיברים בגוף, השמש והים כולנו שחקנים ותפאורה בתיאטרון המופלא והמסודר הזה. קצת פילוסופי אבל הכי נכון בעולם.

כי אם הבנת את המשמעות של הסדר הקוסמי ושאת ואני חלק מהתפאורה הקוסמית הבנת שלא משנה איך תנהגי, ממה תתעצבני ועל מה תתלונני עדיין תשארי חלק בלתי נפרד מהסדר. בטח כבר שמעת את זה בעבר אבל עכשיו תפנימי. הכל בסדר, החיים יפים. תנוחי.

הכישלונות שלנו הם מה שבונה אותנו. אני מכירה איש עסקים שלא מסכים לקחת לעבודה אדם שלא נכשל בחייו העסקיים. אני מכירה רווקות שמעדיפות להתחתן עם גרוש מאשר עם רווק. הכישלון הוא הלמידה הגדולה ביותר. מלמידה צומחים ונהיים בעלי ערך. כל אובדן, כישלון או פאדיחה מביאים איתם שיעור, והשיעור שלך זו את ואת זה מה שיש לך להציע. אל תסתירי את הכישלונות שלך, הם ההצלחות הכי אמיתיות שלך.

תהי הכי טובה – שאת יכולה. שימי לב יש במשפט הזה שני חצאים. תהי הכי טובה. שאת יכולה. חצי הראשון לא עובד בלי השני. בכל אחת מאיתנו טמונה ה”בסטית” שלה, האופטימום של עצמה. גלי אותה. לפוטנציאל שלך יש מינימום ומקסימום. תשאפי לחיות במקסימום של עצמך. כמו בדף צביעה עלייך לצבוע יפה את כל הדמות מבלי לצאת מהקווים. את כל השטח כולל הפינות והעיקולים. ולא יותר. אם הבנת שאת לא יכולה יותר ממה שאת יכולה ושיש לך רק את המקסימום של עצמך לשאוף אליו – תהיי אישה רגועה. קולית. אם הבנת שכשאת במיטבך את חלק מסדר עולמי מושלם אז הבנת את סוד החיים. תהיי במיטבך.

איך תדעי שאת במיטבך? צאי מעצמך לדקה אחת קצרה ותסתכלי עלייך מהצד. איך זו שאת רואה נראית? רצינית קפוצה או מחייכת נינוחה? מתלהמת חזירה או מעודנת נעימה?

זה לא כזה מסובך. אם את מרגישה אסירת תודה למה שנעשה מסביבך, אם את מחייכת בכל הזדמנות שיש על מה, אם את מכבדת את עצמך את הגוף שלך את הרצונות שלך. את כנראה במקום מצויין. ואם יצאת מהמקום הזה תודיעי לה לחזור בבקשה. לזה קוראים מודעות לעצמך.

בסוף היום. כשאת במיטה תבררי עם עצמך כמה פעמים אמרת תודה, כמה פעמים חייכת והיית מסופקת והכי חשוב האם עשית משהו בשביל מישהו – בשביל עצמך. אם תירדמי תוך כדי ספירה, את בסדר.

זהירות מילה. על כוחה של מילה אפשר לדבר בלי סוף אנחנו מזמן יודעות שמילה יוצרת מציאות. במציאות של היום כשהמילה טסה כל מהר נדרשת זהירות מוגברת. לקראת השנה החדשה אני בוחרת דווקא לדבר על המילה בהקשר של הילדים. שימי לב איך את מדברת לידם. הם רגישים לטונים שלך לצורת דיבור ובעיקר לבחירת המילים. גם אם הן לא מופנות אליהם. איך שאת מדברת ומה שאת אומרת בטלפון בנוכחותם, ולא משנה אם זה לחברה אמא או בן זוג, זה הדיבור שאותו יאמצו כשיגדלו. והכי חשוב זה הטון לו יצפו שיופנה אליהם. אז אם קיללת מישהו בנהיגה. לבת שלך כשתגדל זה לא יראה מוזר אם יקללו אותה. כי גם אמא שלה גם עושה כך! כמובן שההיפך הוא נכון באותה המידה, אם בתך תשמע שפה יפה רגועה ופנייה מכבדת לאנשים היא לא תסתפק בפחות מבעלה. בקיצור. שימרי על הפה שלך. הוא מדבק.

דמעות. של ניקוי. בטח קרה לך לא פעם שאת לבד באוטו ומתנגן שיר שקט ולפתע באופן בלתי רצוני דמעה זולגת מעין אחת על לחייך. ניגבת אותה והמשכת בעניינך? חבל. פספת הזדמנות לניקוי לב. ובגילנו אין הרבה כאלה. דמעות תנין או בכי מתייפח מגיעים לעתים נדירות וזה לא שאין על מה לבכות, פשוט הדמעות התייבשו או התביישו וכל מה שנשאר זה להצטער או להתעצב על יבש. מבאס. הידעת? שלדמעות של בכי יש מבנה כימי שונה מדמעות של מצמוץ. בדמעות של רגש יש ריכוז גבוה של הורמונים כך שאת מתייפחת ההורמונים של המתח העצב או התסכול נשפכים החוצה דרך בלוטת וצינורית הדמעות ויוצאים מגופך אל תוך הטישו. לזה קוראים ניקוי. אז יקירה, בפעם הבאה שתשמעי שיר עם ריח סתיו או או פרסומת או פרומו קורע לב, ודאי בסרט, והעיקר שתרגישי שהבלוטה מדגדגת. תמשיכי אל תפסיקי. תבכי ילדה. תבכי את הכל תעמיסי על השיר הזה את כל מי ומה שהעציב אותך אי פעם בחיים. אחר כך תרגישי הקלה. הנשמה שלך זכתה במקלחת מרעננת בזכות שיר בדרך לאסוף את הילד מחוג. מי יודע מתי תגיע הפעם הבאה.

ארוחת חג. צמד מילים מעייף ומטרחן. ממש מקווה שאנו בנות הארבעים פלוס נהיה אחראיות להוריד את הכובד מהמונח הזה. הרי מה זה בסך הכל ארוחה, אוכל וסועדים. כמה רעש אפשר לעשות מזה? ולא שאני חס וחלילה מזלזלת בארוחות. אני מאוד מאוד אוהבת ארוחות ואורחים, אבל החג נותן לזה משקל שמביא איתו סיבוכים. מי ילך למי? איפה היינו בשנה שעברה? מי יכין מה? בנות, אמהות וסבתות – ארוחת חג היא רק ארוחה עם כמה סממנים של חג, כמו עוגה ביומולדת או פיתות בברביקיו. יש לארוחה הזו ערך נוסף גדול אחד: למחרת יש חופש. לא קמים מוקדם לבית הספר. אז השנה אל תעשו עניין אם הארוחה היא בזוג, בשלישייה או בשלושים, תזכרו שזו רק ארוחה, מפגש חביב ומחר מנוחה!

ולסיום שהוא גם התחלה מתנה אמיתית:

תודה סליחה בבקשה. הנה תרגיל קטן וחזק כדי שנהיה פרקטיות לשנה החדשה. מתנה ממני אליכן. באחד הימים הקסומים בין ראש השנה ליום כיפור לכי לים לבד. למה אני אומרת קסומים? כשתגיעי תראי. הים שקט צלול מלא יהלומים מקפצים עליו. הוא פתוח ומשתוקק לשמוע אותך.

כנסי למים ותטבלי את כולך כולל הראש. יהיה לך קשה לצאת, המים מחבקים ומלטפים. שבי בנוח תני לעיניים לנווח על המים ותתחילי בטקס קטן עם עצמך בליבך. טקס תודה סליחה בבקשה. כמה בסיסי, כמה נכון. בכלל, דברים שבאים בשלשות הם מדויקים והדוקים. חמסה חמסה חמסה.

תתחילי בתודה על מה שהיה בשנה שעברה. גם אם נראה שאין על מה, חפשי. תודה על זה שאני כאן וקיבלתי את המודעות להגיד תודה. תודה על הילדים, תודה על הזדמנות, תודה על חברות תודה על כל מה שיש לך להגיד תודה ובטוח יש לפחות שלוש. עד שלא מצאת 3 דברים אל תמשיכי. אם יש לך המון תגידי. תודי תודי תודי.

תמשיכי בסליחה. לא קל כי בעצם בקשת הסליחה את מכירה בטעויות שלך. מבטיחה לך שאחרי שתמצאי דבר אחד לבקש עליו סליחה זה ירוץ. סליחה על משפט שאמרתי לא במקום ופגעתי, סליחה שלא שלטתי ביצרים שלי, סליחה שלא עמדתי במילה שלי. סליחה סליחה סליחה. שלוש סליחות לפחות, ושאחת מהם תהיה בקשת סליחה ממך, כמובן.

תסיימי בבקשה. זה החלק הכיפי. בקשי. הים פתוח ואת נקייה בקשי שלוש בקשות (לפחות) בקשי עם כל הלב ואל תתקמצני. כמו שפע המים בים כך גם היקום שופע. ברגשות, באהבות, בהישגים, בכסף בהכרה. בהכל. יש מספיק לכולם, וכשנגמר יש לו עוד והוא נותן לכל מי שמבקש יפה ומדויק. אז תבקשי ובגדול. אם זו אהבה שאת מבקשת, דמייני אותה. דמייני רגע בו את והוא, דמייני אותו איך הוא מביט בך מה התחושה שאת חשה לצדו. אם זה ילד שאת מבקשת תריחי ריח של תינוק ודמייני עצמך מחבקת מנשקת ומיניקה. אם זה שפע כלכלי תהיי ספציפית ותחליטי על מספר. אני רוצה להרוויח השנה כך וכך כסף ואני רוצה שיגיע אלי בדרך כזו. תראי את עצמך חיה בשפע הזה. בקשי, אל תתביישי. אין לי כאן אחריות לכל מה שתקבלי, אבל יש לי אחריות שהבקשה שלך תישמע ותירשם, וכשהזמן הנכון עבורך יגיע גם היא תתגשם. מה בטוח זה שאם לא תבקשי זה כנראה לא יקרה.

בנות, אני מודה לכן על ההתעניינות בדבריי. אני מבקשת סליחה על כל התשובות שעוד לא הגיעו ואני מבקשת להמשיך ולהעביר לכן את השיעורים מחיי הפרטיים גם בהמשך השנה.

בברכת שנה טובה קלה ומגדילה

אורנה

עוד מהבלוג של אורנה אלוביץ'

תצוגה מקדימה

30 דברים שלמדתי בגיל 40

אולי אלה ההורמונים שמשתחררים אולי זו הרחם שמתחילה להירגע, משהו קורה שמזמין אותה אלי והיא מספרת לי איך הדברים עובדים וחושפת בפני סודות חיים. חלקם קשורים לגוף חלקם לנפש. חלקם רלבנטים רק לי וחלקם נחלת הכלל. חלקם פשוטים...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

מישל אובמה חוגגת בלי עוגה

מישל אובמה, הגברת הראשונה של העולם, הזמינה אורחים לחגוג איתה את יום הולדתה החמישים וביקשה לא לבוא רעבים. היא לא מתכוונת להרשים בשפים יוקרתיים ובמזון משובח ואין לה כל כוונה לפטם או להשביע את קיבתם הגרגרנית של אורחיה. היא...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

היום שבו החלטתי להפסיק להיאבק בתלתלים שלי

תלתלים הם ברכה וקללה. רק מי שנולדה איתם מבינה למה אני מתכוונת. הם שופעים, יפים, מקשטים כל לוק וכל בגד ונותנים לפנים הילה יפה, אבל אם הם לא בטוב אז כל תיאור, ממטאטא, דרך קן ציפורים ועד לסבך מכוער, הולם אותם. שנים נאבקתי...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה