הבלוג של אורנה אלוביץ'

שיעורים מהחיים

עדכונים:

פוסטים: 16

עוקבים: 71

החל מאוגוסט 2012

עד גיל 30 נאבקתי בתלתלים שלי. החלקתי בפן, השתמשתי בכל סוגי הג’ל, הדבקתי, גזרתי ועוד. עד שנתתי לעצמי מתנה והחלטתי לקבל אותם כמו שהם

09/06/2015

תלתלים. צילום: רותם ליברזון

תלתלים הם ברכה וקללה. רק מי שנולדה איתם מבינה למה אני מתכוונת. הם שופעים, יפים, מקשטים כל לוק וכל בגד ונותנים לפנים הילה יפה, אבל אם הם לא בטוב אז כל תיאור, ממטאטא, דרך קן ציפורים ועד לסבך מכוער, הולם אותם.

שנים נאבקתי בתלתים שלי. למעשה הם פרצו החוצה רק בנעוריי. עד גיל 13 היה לי שיער עבה, ארוך וגלי. כשהסתפרתי מדורג פתאום קפצו להם התלתלים מכל עבר. הם היו חביבים אבל קצת פרועים לתקופה. מאז ועד גיל שלושים בערך נלחמתי בהם.

החלקתי בפן, גילחתי פיאות, משחתי בשמנים ובכל סוגי הג’ל, הדבקתי, גזרתי הכל רק להרגיע אותם – והם בשלהם. הזמן היחידי שאהבתי את השיער שלי זה אחרי טבילה בים, ובמיוחד באילת. המלח, היובש המדברי והמים הכבידו אותו ושיוו לו מראה פראי ויפה.

הסיפורים המצחיקים ביותר על התלתלים שלי קרו בשנים שחייתי בניו יורק. עבדתי במשרד פרסום, שיערי היה עד הכתפיים והייתי נוהגת להחליק אותו עם פן. פעם בשבוע פקדתי מספרה, כל שבוע מספרה אחרת. למה? כי אם היו מזהים אותי היו מכפילים את מחיר הפן. יש לי כמות לשלושה ראשים, אם לא יותר. פעם אחת באתי לעבודה נטורל ללא פן. הבוס שלי נעמד בפתח משרדי ושאל אם הכל בסדר. שאלתי מה קרה והאם יש משהו שעלי לדעת. “השיער שלך”, הוא אמר, “נראה שהתחשמלת”. רציתי למות. היום זה היה נחשב להטרדה, אבל באמצע שנות התשעים בניו יורק, מד מן הרשו לעצמם להעיר על כל דבר שזז, בטח אם הוא קופצני ופרוע כמו הראש שלי.

המתנה הגדולה ביותר שהענקתי לראשי באה מתוך ראשי. המקום הקרוב ביותר לתלתלים. שחררתי. שחררתי מהראש מהלב. הנחתי להם. קיבלתי אותם כמו שהם.

בהתחלה היה לי מוזר, כי הייתי רגילה להשטיח ולאסוף, אבל כמו בכל התמכרות – 21 יום של איפוק והיא חולפת.

ואז בא שלב הכיף, שלב המחמאות. “השיער נראה מעולה”, “זה טבעי?”, “מה את עושה? אצל מי מסתפרת?”. זהו. עד היום אני חיה איתו בשלום והוא איתי.

וזו הברכה שלי אליכן  לכבוד יומולדתי. קלישאתית, אבל אין מדויקת ממנה: קבלו את עצמכן כמו שאתן. בדיוק כמו שהטבע תכנן אתכן. שחררו, אפשרו למתנות שהגנים העניקו לכן לשבת במקום הטבעי שלהן. לא רק לשיער ולא רק לחיצוני – לכולכן באשר אתן. שחררו את עצמכן והמתינו שהטבעי שלכן יתפוס את מקומו, ואז יגיעו המחמאות. והן יגיעו. אחרי הכל, הכי יפה לך טבעי.

סלונה חוגגת את יום המתולתלות הבינלאומי ומזמינה את כל היפות בתלתלים להצטרף לחגיגה!

שלחי לנו טיפ אישי לטיפוח / עיצוב שיערך המתולתל, ותמונת סלפי מושקעת שלך עם תלתלייך המשגעים (למייל:[email protected])

20 הטיפים המובילים יזכו את היפות בתלתלים בערכה שווה של טיפוח שיער מתנת נטורל פורמולה


embedded by Embedded Video

YouTube Direkt

עוד מהבלוג של אורנה אלוביץ'

תצוגה מקדימה

30 דברים שלמדתי בגיל 40

אולי אלה ההורמונים שמשתחררים אולי זו הרחם שמתחילה להירגע, משהו קורה שמזמין אותה אלי והיא מספרת לי איך הדברים עובדים וחושפת בפני סודות חיים. חלקם קשורים לגוף חלקם לנפש. חלקם רלבנטים רק לי וחלקם נחלת הכלל. חלקם פשוטים...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

מישל אובמה חוגגת בלי עוגה

מישל אובמה, הגברת הראשונה של העולם, הזמינה אורחים לחגוג איתה את יום הולדתה החמישים וביקשה לא לבוא רעבים. היא לא מתכוונת להרשים בשפים יוקרתיים ובמזון משובח ואין לה כל כוונה לפטם או להשביע את קיבתם הגרגרנית של אורחיה. היא...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

מתנות לשנה החדשה

וזה מה שיש לה להגיד היום. הכל בסדר. השלווה הפנימית מתחילה בידיעה שהכל בסדר. ממש כמו שזה נשמע, יש סדר בדברים העולם מסודר למשעי. הכל במקום ובזמן. יש מאסטר פלאן מתוקתק...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה