הבלוג של עו"ד דיני עבודה אורנה שמריהו

ornaporat

משרד עו"ד אורנה שמריהו, מלווה את שלל לקוחותיו בייעוץ שוטף בתחום דיני עבודה, תוך מתן דגש על מקצועיות ואדיבות! המשרד מציע ללקוחותיו שירותים משפטיים רבים, לרבות: ייצוג וטיפול בהליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה, עריכת הסכמי... +עוד

משרד עו"ד אורנה שמריהו, מלווה את שלל לקוחותיו בייעוץ שוטף בתחום דיני עבודה, תוך מתן דגש על מקצועיות ואדיבות! המשרד מציע ללקוחותיו שירותים משפטיים רבים, לרבות: ייצוג וטיפול בהליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה, עריכת הסכמי עבודה, טיפול בסכסוכים הן במישור הפרט והן במישור הקיבוצי, עריכת חוות דעת משפטיות וכן הליכי גישור.

עדכונים:

פוסטים: 4

עוקבים: 0

החל מינואר 2018

כאשר עובד עומד בפני פיטורין, חלה עליו חובת השימוע. גם בנושא פיטורי עובדים ישנו חוק היות ומדובר על שימוע שחובת המעסיק  לקיימו. מדובר בעצם על הלכה משפטית ולא על חוק ממשי שנוצרה בשנים האחרונות מאז שנת 2003 בביה”ד לעבודה. השופטים סבורים כי המעסיקים חייבים לערוך שימוע לעובדים לפני פיטוריהם כחלק מחובתם לנהוג בהגינות כלפי עובדיהם. רעיון זה הגיע מהמשפט הבריטי, אשר מחייב את המעסיקים לערוך שימוע כחלק מחובת ההגינות שחלה עליהם כמעסיקים.

שימוע זה, מונע פגיעה בעובדים היות והעבודה הינה החלק חשוב מחיינו. כולנו מגיעים בכל יום לעבודה ונמצאים בה שעות רבות  והסטאטוס החברתי שלנו תלוי בסוג ומקום העבודה שלנו וכמובן הפרנסה, המאמץ ועוד. כאשר מעסיק מפטר עובד, הוא מבצע שינוי דרסטי ודרמטי בחייו ויש לעשות הכול, על מנת שהליך זה יתבצע בדרך הגונה. יש לציין כי חוב השימוע, הינה חלק אינטגראלי של זכויות עובדים. גם המעסיק עצמו, חייב להיות קשוב לטענות העובדים במקרה של פיטורין וכן שימוע זה, עשוי לגרום למעסיק לקבל החלטות לא רציונאליות, מה שיפחית את הסיכוי לפיטורים.

מה קורה כאשר מעביד אינו  מוסר הודעה מוקדמת  בגין פיטורים לעובד?

כאשר מעביד אינו מוסר הודעה מוקדמת לעובד כאשר מדובר על חובה במסגרת יחסי עובד מעסיק, הוא יידרש לשלם לעובד פיצויים בגובה המשכורת ועל התקופה בה לא ניתנה ההודעה. {חוק הודעה מוקדמת לפיטורים והתפטרות התשס”א 2001 }למשל אם עובד עבד כשנה במקום העבודה והמעביד לא הודיע על פיטוריו- המעסיק יחויב בתשלום של משכורת אחת. כאשר מדובר על פיטורין שנעשו על פי הכללים האתיים  כאשר תסתיים תקופת העבודה, המעביד יחויב לתת אישור בכתב שבו מצוין תאריך תחילת העבודה ותאריך סיומה.

מקרים נוספים של פיטורין שלא כחוק קרו גם בקרב נשים בהיריון. החוק מורה כי חל איסור לפטר עובדת בהיריון העובדת חצי שנה במקום עבודתה. משרד התמ”ת יהיה אמור לשמוע את המעביד ואת העובדת ולהחליט, אם לתת תוקף לפיטורין ובמשרד הכלכלה, לא יתירו את הפיטורין אם הם בקשר להיריון.

פיטורין על רקע התחמקות מתשלום זכויות סוציאליות

מקומות עבודה רבים משתמשים עם קבלני כוח אדם, כך שלא ישלמו את הזכויות של עובדים וותיקים יותר, כאשר מדובר על למעלה משנת עבודה. על פי סעיף 12א’ לחוק העסקת עובדים באמצעות קבלני כוח אדם חל איסור להעסיק עובד באמצעות חברת כוח אדם למעלה מ-9 חודשים. אם העובד עבד מעל ל-9 חודשים, על מקום העבודה לקלוט אותו כעובד מן המניין. גם כאשר מדובר על פיטורין במסגרת עבודה ע”י קבלני כוח אדם, חלה חובה על המעביד בשימוע,  גם אם החליט כי הוא אינו מעוניין בעובד לפני סיום תקופה של 9 חודשים.

על פי פסק דין שנערך בביה”ד הארצי לעבודה לגבי תצפיתן שעבד דרך חברת כוח אדם, הוחלט כי יקבל פיצויים בגובה של שלושה חודשי שכר, בגין פיטורי עובד לאחר 9 וחצי חודשי עבודה, היות ופוטר ללא שימוע. על פי דבריו של התצפיתן, הממונים היו שבעי רצון מעבודתו ורכבת ישראל {הנתבעת} לא טרחה להציג עדות סותרת  לגבי עובדה זו. כאמור, פיטוריו של אותו תצפיתן, נעשו ללא שימוע ומכתב הפיטורים הגיע לידיו בהפתעה.

עוד מהבלוג של עו"ד דיני עבודה אורנה שמריהו

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

האם הפרטה טובה לעובדים?

פירושה של המילה "הפרטה" הינה העברת הנכס החברה לידיים פרטיות. המציאות הכלכלית הינה שונה במקרים אלה, היות וגם עסקים ושירותים שונים שהם לכאורה פרטיים ואכן פועלים בשוק החופשי, נתונים לפיקוח ממשלתי מסוג זה או אחר. ישנם מקרים...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

התנכלות של מעבידים לעובדים ויחסים בינאישיים במקום העבודה

אחד מהנושאים שעומדים על הפרק והפכו לנפוצים מדי בתחום יחסי עובד מעסיק, או ביחסים בין עובדים הינו התעמרות והתעללות בעובדים. על פי מחקר שנעשה בארץ, יותר מ-50% מהעובדים בישראל, חוו התעמרות וחשו נפגעים מהממונים עליהם. ישנו נתון...

תגובות

פורסם לפני 2 weeks

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה