הבלוג של עו"ד דיני עבודה אורנה שמריהו

ornaporat

משרד עו"ד אורנה שמריהו, מלווה את שלל לקוחותיו בייעוץ שוטף בתחום דיני עבודה, תוך מתן דגש על מקצועיות ואדיבות! המשרד מציע ללקוחותיו שירותים משפטיים רבים, לרבות: ייצוג וטיפול בהליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה, עריכת הסכמי... +עוד

משרד עו"ד אורנה שמריהו, מלווה את שלל לקוחותיו בייעוץ שוטף בתחום דיני עבודה, תוך מתן דגש על מקצועיות ואדיבות! המשרד מציע ללקוחותיו שירותים משפטיים רבים, לרבות: ייצוג וטיפול בהליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה, עריכת הסכמי עבודה, טיפול בסכסוכים הן במישור הפרט והן במישור הקיבוצי, עריכת חוות דעת משפטיות וכן הליכי גישור.

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מינואר 2018

כאשר עובדים מקבלים בוקר אחד מכתב פיטורים מהעבודה שבה הם עבדו שנים, עשויים לחוות מהלומה קשה מאוד, כזאת שגורמת לעובד\ת לנפילה חדה בשביעות רצון מן החיים אילו יותר מאשר גירושין או התאלמנות. לפי הסקר שנעשה באנגליה ע”י אוניברסיטת איסט  הוסק, כי אומללותם של המובטלים הולכת ואף גוברת יותר בשנים שלאחר פיטוריהם. התקווה הגדולה של אותם מפוטרים הינה אחת- למצוא מקום עבודה קבוע ויציב בעלי שכר גבוה יותר ותנאים טובים יותר מאשר עבודתם הקודמת אשר ממנה פוטרו, מה שלבטח יסייע להם להתגבר על מהלומת פיטורין.

מאידך גיסא, אנשים אשר מאבדים בן או בת זוג, עשויים להתאושש היות וההרגשה של הבדידות והחולשה הנפשית אמנם צונחת ואז, חוזרת לרמתה הקודמת אך כאשר אדם, במיוחד גבר החווה פיטורין זה ממש לא קורה. על פי המחקר שבוצע באנגלייה, רווחתם הנפשית של הגברים חוזרת לרמה נורמאלית, כשנתיים בממוצע לאחר אובדן בת או בן הזוג ואילו לאחר הפיטורין, זמן ההתאוששות ממהלומה זו, יהיה כפול-ארבע שנים. יש לציין כי באופן הגיוני, גברים עובדים שפוטרו ממקום עבודתם נוטים לקחת את פיטוריהם קשה בהרבה יותר מנשים.

עובדים נוטים לקטר על העבודה אך אוהבים את המסגרת והתעסוקה

נושא מעניין לא פחות הוא התחושה והיחס של עובדים כלפי עבודתם. למרות שאנשים רבים אוהבים את עבודתם, הם נוטים לקטר עליה אבל זה נובע מכך שבעצם אכפת להם מהעבודה ומהתמיכה והמסגרת החברתית. עבודה היא למעשה מציאת משמעות בחיים, הגשמת מקצוע  נחשק שעובדים למדו או התנסו בו שנים.  יש לציין כי הפגיעה הקשה יותר לאחר פיטורין היא לרוב לגבי עובדים צעירים, אך אנשים מוחצנים, מתאוששים ממכת הפיטורים מהר יותר.

זה הגיוני, מדוע עובדים שפוטרו לאחר שנים רבות שעבדו באותו מקום עבודה, אם בשל קיצוצים או אם בשל פשיטת רגל של המעביד,  במיוחד כאשר גם זכויות עובדים נפגעו. עובדים אלה, חשים דיכאון וייאוש. הסיבות הן מגוונות, ראשית לא רק בגלל הפרנסה שהייתה מובנת מאליה וקבועה, אלא גם כי מצאו בעבודה בית שני מעין משפחה נוספת, אורח חיים קבוע, אנשים שנהגו לפגוש אם בעבודה או אם מחוצה לה ועוד.

מקום העבודה שלכם החליף בעלים או סגר? 

אם מקום העבודה שלכם החליף בעלים או שסגר או שחל בו איזה שהוא שינוי ארגוני, אתם זכאים לקבל פיצוי פיטורין מהמעסיק החדש עבור כל תקופת העבודה אצל המעסיק הקודם. אתם תיחשבו כמפוטרים החל מיום שבו יתחלפו המעסיקים. במקרה כזה, המעסיק הקודם, יהיה פטור מפיצויי פיטורין וחובת התשלום על פיצויים אלה, תחול על המעסיק החדש. תנאים אלה, תקפים גם לגבי שינוי בתפקיד או היקף וסוג המשרה בקרב אותו מעסיק.

קיימים מקרים נוספים לגבי תשלום פיצויים פיטורין, למשל כאשר העסק או התאגיד פשט את הרגל, פורק או נמחק. במקרה זה, העובד זכאי לתשלום פיצויים, ממש כאילו פוטר מעבודתו. אם העובד חלילה נפטר, המעסיק יהיה מחויב לשלם לבני משפחתו את פיצויי פיטורין.

עוד מהבלוג של עו"ד דיני עבודה אורנה שמריהו

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

התנכלות של מעבידים לעובדים ויחסים בינאישיים במקום העבודה

אחד מהנושאים שעומדים על הפרק והפכו לנפוצים מדי בתחום יחסי עובד מעסיק, או ביחסים בין עובדים הינו התעמרות והתעללות בעובדים. על פי מחקר שנעשה בארץ, יותר מ-50% מהעובדים בישראל, חוו התעמרות וחשו נפגעים מהממונים עליהם. ישנו נתון...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

האם התפטרות בעקבות לחץ נפשי מהווה עילה לפיצויים?

על פי סעיף 6 לחוק פיצויי פיטורין, עולה כי יסודות העילה לפיטורין מצד העובד הם בשל מצבו הבריאותי הלקוי כמו: המצב הבריאותי של העובד או של בן משפחה קיומה של סיבה מספקת להתפטרות לאור ממצאים רפואיים תנאי עבודה שגרמו...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה