הבלוג של עו"ד דיני עבודה אורנה שמריהו

ornaporat

משרד עו"ד אורנה שמריהו, מלווה את שלל לקוחותיו בייעוץ שוטף בתחום דיני עבודה, תוך מתן דגש על מקצועיות ואדיבות! המשרד מציע ללקוחותיו שירותים משפטיים רבים, לרבות: ייצוג וטיפול בהליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה, עריכת הסכמי... +עוד

משרד עו"ד אורנה שמריהו, מלווה את שלל לקוחותיו בייעוץ שוטף בתחום דיני עבודה, תוך מתן דגש על מקצועיות ואדיבות! המשרד מציע ללקוחותיו שירותים משפטיים רבים, לרבות: ייצוג וטיפול בהליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה, עריכת הסכמי עבודה, טיפול בסכסוכים הן במישור הפרט והן במישור הקיבוצי, עריכת חוות דעת משפטיות וכן הליכי גישור.

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מינואר 2018

לאחר שאנו כבר שומעים שאנשים שפרשו לגמלאות, קצבת הפנסיה שלהם אינה מספיקה, אנו מתחילים להתעורר ולפעמים מאוחר מדי. ללא ספק, חשוב להתחיל לחסוך כבר מגיל צעיר אבל השאלה היא:”האם כדאי לנו להמשיך בהפקדה עד גיל 67? או האם כדאי לעצור את ההפקדה? ואם כן באיזה גיל? 50? 60? או שכבר בגל 40? השגיאה הראשונה והבסיסית ביותר עבור כולנו, היא האדישות לגבי החיסכון הפנסיוני. העובדה שניתן לחסוך בריבית דריבית  הינה עובדה שלא כדאי לוותר עליה.

בדרך זו למעשה, כ-40% מהחיסכון הפנסיוני שלנו, נחסך בגילאים שבין 27-37 ומי שמתחיל מאוחר יותר, יהיה חייב לעבוד קשה ולהפריש סכומים גבוהים יותר מאשר חסך בגיל צעיר יותר. ההערכה המקובלת הינה שהגיל הממוצע שאנשים עצמאים או כאלה בעלי מקצועות חופשיים, מתחילים בחיסכון הפנסיוני מבלי שימשכו את כספי הפנסיה הינו גיל 40. כל זאת בהנחה שעצמאי הממוצע, מפריש לפנסיה בגובה הטבת המס כ-30,000 ₪ בשנה, כך שבתום 27 שנות חיסכון הוא יצבור קרן של 810,000 ₪ . המשמעות היא שהפנסיה החודשית של אנשים אלה, תגיע לסכום חודשי של 3,800 ₪  שזה ברור לנו  מראש שסכום זה אינו יספיק למחיה. אם אותם עצמאים, היו מתחילים לחסוך לפנסיה כבר בגיל 25 הקצבה של אותם אנשים הייתה גבוה ב- 50-70%.

עובדים_מבוגרים_ותשלום_פנסייה-min

מה כדאי לנו לדעת כשכירים לגבי החיסכון הפנסיוני?

שכירים שעובדים בעבודה מסודרת, מתחילים לחסוך לפנסיה כאשר הם נכנסים לשוק העבודה, כלומר בגילאי 25-30. הבעיה היא שגם שכירים אינם עובדים באותו מקום במשך 40 שנה, היות וקיימות תקופות מסוימות שמסיבות שונות הם עוברים בין עבודות ומפסידים את ההפרשות והצבירה לפנסיה. במקרים אלה, מומלץ להגיע להסדר עם קרן הפנסיה, על המשך ההפרשה גם כאשר הם נמצאים בתקופת אבטלה בין חיפוש לעבודה חדשה. אחת הטעויות הקשות ביותר שמבצעים שכירים, היא משיכת כספי הפיצויים בעת מעבר בין עבודות. הפיצויים יהוו כ-40% מהחיסכון לפנסיה, המשיכה משמעות כ-40% מערך הפנסיה שפשוט תתנדף לה.

 עובדות שנשים חייבות לדעת לגבי הפנסיה שלהן

 כאשר מדובר על פנסיה לנשים, הקושי יהיה רב יותר היות וגיל פרישתן של נשים הינו מוקדם יותר מאשר גברים ולכן, יש להן פחות שנות חיסכון עבור פנסיה מאשר לגברים.  יש לציין כי על פי סטטיסטיקה, תוחלת החיים של הנשים הינה גבוהה יותר מאשר גברים ב-4 שנים ולכן, אם בתוכנית הפנסיה של אישה, ישנם כ-1.5 מיליון שקל, קצבתן החודשית של הנשים תהייה נמוכה יותר היות וקצבה זו, נקבעת על פי תוחלת החיים הממוצעת.

עוד עובדה שיש לציין, כחלק מזכויות נשים בהריון, נשים אשר לוקחות חופשת לידה הפנסיה שלהן נמצאת בסכנה גדולה יותר, במיוחד אם הן האריכו את חופשת הלידה. בתקופת חופשת הלידה, הן אינן עובדות כך שהן מפסיקות לשלם את החיסכון הפנסיוני. קחו לדוגמא אישה שמרוויחה שכר של 6,285 בחודש שזהו השכר הממוצע במשק ואותה אישה, אשר לקחה חופשת לידה כשנתיים, תאבד את הרצף הפנסיוני וחיסכון ממוצע בגובה של 100,000 ₪ , מה שיקטין את הפנסיה שלה בסכום של 440 ₪ לחודש.

למידע נוסף על זכויות העובד אתם מוזמנים לפנות לעו”ד דיני עבודה מקצועי ומיומן שייתן לכם את מירב המידע תוך זמן קצר.

עוד מהבלוג של עו"ד דיני עבודה אורנה שמריהו

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 12 months
תצוגה מקדימה

התנכלות של מעבידים לעובדים ויחסים בינאישיים במקום העבודה

אחד מהנושאים שעומדים על הפרק והפכו לנפוצים מדי בתחום יחסי עובד מעסיק, או ביחסים בין עובדים הינו התעמרות והתעללות בעובדים. על פי מחקר שנעשה בארץ, יותר מ-50% מהעובדים בישראל, חוו התעמרות וחשו נפגעים מהממונים עליהם. ישנו נתון...

תגובות

פורסם לפני 10 months
תצוגה מקדימה

האם התפטרות בעקבות לחץ נפשי מהווה עילה לפיצויים?

על פי סעיף 6 לחוק פיצויי פיטורין, עולה כי יסודות העילה לפיטורין מצד העובד הם בשל מצבו הבריאותי הלקוי כמו: המצב הבריאותי של העובד או של בן משפחה קיומה של סיבה מספקת להתפטרות לאור ממצאים רפואיים תנאי עבודה שגרמו...

תגובות

פורסם לפני 9 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה