הבלוג של עו"ד דיני עבודה אורנה שמריהו

ornaporat

משרד עו"ד אורנה שמריהו, מלווה את שלל לקוחותיו בייעוץ שוטף בתחום דיני עבודה, תוך מתן דגש על מקצועיות ואדיבות! המשרד מציע ללקוחותיו שירותים משפטיים רבים, לרבות: ייצוג וטיפול בהליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה, עריכת הסכמי... +עוד

משרד עו"ד אורנה שמריהו, מלווה את שלל לקוחותיו בייעוץ שוטף בתחום דיני עבודה, תוך מתן דגש על מקצועיות ואדיבות! המשרד מציע ללקוחותיו שירותים משפטיים רבים, לרבות: ייצוג וטיפול בהליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה, עריכת הסכמי עבודה, טיפול בסכסוכים הן במישור הפרט והן במישור הקיבוצי, עריכת חוות דעת משפטיות וכן הליכי גישור.

עדכונים:

פוסטים: 15

החל מינואר 2018

אחד מהנושאים שעומדים על הפרק והפכו לנפוצים מדי בתחום יחסי עובד מעסיק, או ביחסים בין עובדים הינו התעמרות והתעללות בעובדים. על פי מחקר שנעשה בארץ, יותר מ-50% מהעובדים בישראל, חוו התעמרות וחשו נפגעים מהממונים עליהם. ישנו נתון מדאיג נוסף כגון: 10% מהתאבדויות בארץ, היו על רקע מקרי התעמרות במקום העבודה. מדובר על נזק נפשי או בריאותי שנגרם מחוסר שביעות רצון או דיכאון שחווים העובדים במקום עבודתם בשל יחס מחפיר כלפיהם .

 בישראל, כבר בוצע ניסיון חקיקה  אשר יסדיר את נושא זכויות עובדים, גם בתחום היחסים בין עובד-מעביד והמטרה היא כמובן להעניק הגנה לעובדים מפני מקרי התעמרות במקום העבודה. חוק זה, עבר בקריאה טרומית לפני כשלוש שנים בשנת 2015, ושוק העבודה בשנים האחרונות לא השתפר. נושא זה עדיין אינו מוסדר וממתין לחקיקה, אך בכל זאת, קיימות כמה דרכים משפטיות, אשר באמצעותן ניתן יהיה לטפל בסוגיה זו שהיא בעייתית לכל הדעות.

זכויות העובד במקרים של התעמרות במקום העבודה

ישנם מקרים אשר בהם הואשמו עובדים בהאשמות שווא או המצאת עובדות ומקרים אשר לא קרו מעולם. במקרים אלה, רשאי העובד לתבוע את מעבידו על הוצאת דיבה. דוגמאות נוספות של התעמרות במקום העבודה, כמו הטרדות מיניות עוד לפני שחוק הטרדות מיניות נכנס לתוקפו. בזמנו, עובדות שסבלו מהטרדות מיניות יכלו לתבוע את מעסיקיהן בביהמ”ש, כאשר השופטים לפי הראיות שהובאו קבעו, כי המעסיקים אכן אשמים. למרות שעובדים חוששים שאין מה לעשות במצבים אלה, יש מה לעשות בנידון, היות ואולי הם לא שמעו על חוק זכויות עובדים, בהחלט ניתן לתבוע את המעסיקים ולזכות במשפט מולם.

ישנו חוק לגבי יחסי עובדים בינם לבין עצמם או יחסים בין עובד למעביד,למשל כאשר עובד אינו מעוניין להמשיך לעבוד במקום עבודתו בעקבות התעמרות מצדם של הממונים, זכאי להתפטר והתפטרותו תיחשב פיטורי עובדים לכל דבר ועניין. אם שאלתם כיצד זה ייתכן, היות ומדובר בהרעת תנאי עבודה, מצב זה נחשב כפיטורים ולא כהתפטרות, כך שהוא יוכל לקבל את הפיצויים במלואם, מה שיקל עליו בחיפוש מקום העבודה הבא שלו.

 לא להתכחש   למקרי התעמרות בעבודה ולפעול כחוק 

זו עובדה קיימת, כי קיימים מקרים רבים של התעמרות במקום העבודה ואסור להתכחש למציאות זו. מדובר על בעיה ממשית בארץ ובעולם בנושא העסקת עובדים, חייב להגיע לאיזו שהיא חקיקה והסדרה, אבל למרות שנושא זה עדיין אינו מופיע כחוק מוסדר, ישנם כלים משפטיים שעובדים שנפגעו ממעבידיהם או מיחס מכפיר כלפיהם, יוכלו להתמודד באמצעותם. על מנת למנוע התנכלות במקום העבודה, על המעסיקים לנקוט באמצעים סבירים, בכדי למנוע התעמרות ומעסיק, יהיה חייב להביא לידיעת עובדיו לגבי איסור התנכלות ולקבוע דרך יעילה להגשת תלונה ולטפל בה באון מידי.

על המעסיקים שמעוניינים בשמירה על אווירה נוחה ותפוקת עבודה גבוהה, למנוע הישנות מקרים כגון התנכלות ולפעול לתיקון הפגיעה שנגרמה לעובד.

עוד מהבלוג של עו"ד דיני עבודה אורנה שמריהו

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 1 year

זכויות עובדים בהלנת שכר

הלנת שכר הינו שכר שלא שולם לעובד בזמן. ישנו חוק האומר כי אם לא הוגשה תביעה בגין הלנת שכר תוך שנה מיום שהעובד לא קיבל את כספו, התביעה תידחה מכוח התיישנות אכיפת חוק כנגד מעסיק שלא שילם את שכר עובדיו מתבצעת ע"י ביה"ד לעבודה....

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

כל מה שצריך לדעת על הפרשת פנסיה בגיל מבוגר

לאחר שאנו כבר שומעים שאנשים שפרשו לגמלאות, קצבת הפנסיה שלהם אינה מספיקה, אנו מתחילים להתעורר ולפעמים מאוחר מדי. ללא ספק, חשוב להתחיל לחסוך כבר מגיל צעיר אבל השאלה היא:"האם כדאי לנו להמשיך בהפקדה עד גיל 67? או האם כדאי לעצור...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה