הבלוג של אורלי סיגל

הפטפטנית

מחברת הספר "ניסויים פתוחים" בהוצאת כנרת זמורה דביר. מנחה סדנאות כתיבה www.orlyseagull.com ותהליכים בחשיבה המצאתית וניהול חדשנות בארץ ובחו"ל. קוראת וכותבת על ספרים ועל האמת הקטנה של החיים.

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מפברואר 2018

נטע ברזילי היא לא רק פרפומרית מוכשרת, נטע ברזילי היא תרגיל בשבירת קבעונות!

26/03/2018

נטע ברזילי2וידוי של אישה בלי חוש אסתטי: בכל פעם שאני יוצאת לקניות, אני חוזרת עם פריט אחד מוזר בשלל. בכוונה. מגפיים זוהרות, חולצה עם כותפות, הדפס מגוחך. “בשביל להרגיל את העין”. שלא אשאר באזור הנוחות והבגדים יהפכו רק ייצוג סתמי של אפרוריות. שעמומון.

בתואר הראשון, לקחתי קורס אצל מרצה שחקר את סיכוי הזכייה באירוויזיון של מדינות. בחיי. אנשים מקבלים על זה מלגה. היו לו נוסחאות ברורות וסטטיסטיקה לגבות את זה, שהסבירו יחד, יפה מאד, איך הסיכוי שלנו לזכות קטן. קטן מאד.

נטע ברזילי שוברת קבעונות. בואו נודה. את החיה הזו אנחנו לא מכירים. הלופר, הקצב, הטירוף על הבמה. זה קשה לי, לא יורד בגרון, כמו לאכול גלידת תה ירוק בפעם הראשונה, או סושי שוקולד. אבל בלי לאתגר את עצמנו קצת, בלי להתרגל למשהו חדש, מפתיע, לא נוח ומסקרן, איך נצמח?

“כולם אומרים שאני קצת משוגעת.” כן, נטע ברזילי, את קצת משוגעת. זה נפלא!

בואי, תשגעי אותנו, עם המימיקה התיאטרלית שלך, הבגדים המוזרים והקול המכשף. מהקצב בRude Boy  ועד הביצוע שלך ל”אבניבי”, שהפך פופ של סבנטיז לשיר נשמה.

נטע ברזילי היא לא רק פרפומרית מוכשרת, נטע ברזילי היא תרגיל בשבירת קבעונות.

אז לכי תנערי את אירופה מהתרדמת, נטע. אנחנו נחכה לך פה, גאים.

 נטע ואני

בתמונה: יש תקווה, אם הצלחתי להצחיק את נטע ברזילי.

עוד מהבלוג של אורלי סיגל

תצוגה מקדימה

לפרק ולהרכיב מחדש. בלגן נפלא!

יש ניחוח כמעט בודהיסטי ברעיון שצריך לפרק הכל בכדי להרכיב מחדש. כמו אצל פמה צ'ודורון: "כשהדברים מתפרקים". כאילו רק ברגעים שהכל עומד שם בחתיכות לרגלינו, אנחנו רואים את...

תצוגה מקדימה

"אולי בחיים אחרים" / מיכל צינמון פירון

"אולי בחיים אחרים" מאת מיכל צינמון-פירון ז'אנר: ספרות מקור, דרמה 237 עמ' הוצאת מודן גילוי נאות: אני מכירה את מחברת הספר. חברות שנרקמה בסדנת הכתיבה בה עבדנו שתינו על ספרי הביכורים שלנו. "אולי בחיים אחרים" הוא ספר שמונח בדיוק...

תצוגה מקדימה

מראה מדויקת ופוצעת: "מפתח אפס"/רעות אקשטיין בלום

מפתח אפס מאת רעות אקשטיין בלום. ז'אנר: פרוזה מקור. הוצאת מודן, 2019. 226 עמ' הספר הזה העמיד מולי, מולנו כחברה, מראה מדויקת ופוצעת של השוליים ושל הנוחות המרופדת במרכז. ומעבר לכל זה, הוא הוכיח אותי מול הקבעונות שלי. טעיתי לחשוב...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה