נמל יפו

טיול, ים, שוק, יונה וחומוס

בחורה עם מחשב נייד

טיול ליפו נותן לי תמיד תחושה של חוץ לארץ: בתים קטים ציוריים, סמטאות צרות, אוכלוסייה מגוונת. התחושה מתעצמת באיזור הנמל. ציורי קיר, גלריות עם יצירות אומנות, סדנאות וחנויות קטנות, סירות מתנדנדות בים וריח חזק של דגים. נכון, התיאר הזה מתאים לערי נמל ים תיכוניות: מרסיי, נפולי, סלוניקי ו…יפו.

ראו כמה יפים ציורי הקיר הללו:

והים? עם סירות דיג שיוצאות השכם את הים הפתוח ובערב מתקבצות בצפיפות בנמל, כאילו מצטנפות להן יחד כדי להתמודד נגד הקור.

ומה עוד יש בנמל? מסעדות!
אט אט נפתחו במקום מסעדות טובות שבהן השילוב בין האווירה לבין האוכל יוצרת אטרקטיביות רעננה.
למשל: מסעדת יונה, מבית מנטה-ריי, שבה אכלתי כבר מספר פעמים ותמיד נהניתי. ממה? מצורת ההגשה המיוחדת, מהאוכל המצוין ומהשילוב ביניהם לבין השירות הנעים.

בתוך מבנה גדול שנקרא שוק נמל יפו, נמצאות מספר מסעדות נוספות. כמו למשל: מסעדת רוקח ים של איל לביא, האחות הקטנה של רוקח 73, (אליה באתי עם קופון, שווה!).

לא לוותר על מנת הפתיחה, שלטעמי היא מנת הדגל של איל לביא: ביסק סרטנים בשמנת ווברנדי

גם מסעדת הזקן והים פתחה סניף ענק במקום, אולם לא דגמתי אותו, עדיין.

מה עוד? כן, כמובן, בית קפה, מספר מזללות: פיצה, נקניקיות, מעדנית המזווה עם המון פירות יבשים (לא רק בט״ו בשבט) ומגוון סוגי חלבה.

יש גם שוקולטיה עם פרלינים מפתים, חנות ירקות אורגניים, חנות מיצים כמו זו שבנמל תל אביב, חנות פרחים, חנות כלי בית וגדג׳טים חמודה, בר בירה ומשקאות חריפים וחומוסיה אחת: חומוס אבו איסמעיל, כן כן, זו החומוסיה ששכנה בעבר ברחוב אבן גבירול והעתיקה את כתובתה לכאן.

אז עשינו לנו יום כיף בנמל.
האמת צריכה להאמר: קצת קטן שם בשביל יום שלם בקצב שלנו הישראלים, אבל אם לוקחים את החיים בקצב של טיול בחו״ל אפשר למלא את היום במעבר מרביצה במקום אחד לרביצה במקום אחר… ובין לבין קצת אוכל ושתיה.
את הבוקר פתחנו בקפה בבית הקפה הבריא loveat. ארוחת צהרים חלקנו עסקית במסעדת יונה. בשעת בין ערביים ישבנו לראות את השקיעה בגלידרייה המצוינת – לג׳נדה. למרות הפיתוי הגדול, רשמתי לעצמי: בפעם הבאה לקחת רק כדור אחד! כן, אפשר כדור אחד בשני טעמים.

לארוחת ערב הלכנו לטעום חומוס. נו, צריך לאכול משהו, לא?
החומוס, שהוכתר כמאכל הלאומי שלנו, הוא למעשה מאכל ממקור ערבי, אלא שבמדינות ערב נוהגים לאכול אותו לארוחת בוקר. אצלנו חומוס הולך בכל שעות היממה, לכן חומוס אבו איסמאיל פתוח מ-10:00 עד 21:00.

הבעלים של חומוס אבו איסמעיל מתהדר במתכון סודי שעובר אצלו במשפחה: השרייה של 24 שעות לפחות ובישול בשיטה ייחודית במשך 20 שעות.
מה שטוב בחומוס, מעבר לטעם, זה הערכים התזונתיים שלו והמחיר ההוגן. כך שאם באתם לטיול בנמל יפו, ניתן לשבת ולאכול צלחת חומוס עם פיתה ב-20 שקל למנה בערך. (המלצה שלי: תבקשו שיחממו לכם את הפיתה. זה אחרת לגמרי עם פיתה חמה!). אגב, מנת חומוס בפיתה תעלה רק 15 שקלים. זהו גם מחירה של מנת פלאפל ערבי ירוק (בצלחת או בפיתה). אגב, ארוחה של חומוס ופלאפל מתאימה גם לצמחונים ולטבעונים.

חזרתי הביתה כשהשיר ״טיול ליפו״ של שלום חנוך מתנגן לי בראש.

לסיום, יש לי קריאה:
אתם שם בעירייה, וגם אתם היזמים: אנחנו רוצים עוד פעילויות ועוד חנויות בנמל!

שיהיה לכולנו חיים וטעים!

אורלי כהן - חיים וטעים
אוהבת את החיים הטובים והטעימים: לבשל, לאפות, לצלם, לטעום, לטייל, לבלות, ליצור, לעצב, לשתף, לכתוב ולספר. יחד עם זאת, בריאות הגוף, הנפש והנשמה חשובים לי ואני משתדלת לשלב ביניהם. חיים וטעים זה המוטו שלי.