הבלוג של אורלי סלומון

אורלי סלומון – מתמודדת לראשות מועצת בני עי"ש

מתמודדת לראשות מועצת בני עי"ש

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מיולי 2013

שמי אורלי סלומון, ואני מתמודדת באומץ ובגאווה על תפקיד ראש מועצת בני ע”יש

בחודשים שקדמו להחלטתי להתמודד שוחחתי עם המון אנשים והתלבטתי רבות. הזהירו אותי שלא כדאי לי, שהישוב מסובך וקשה, שהמצב הוא ממש קטסטרופה ושייקח שנים לתקן ולשנות. הזהירו אותי מהלכלוך והטינופת הנלווים לתפקיד, אבל משהו בתוכי זעק: חייבים להציל את הבית!

מאז חלפו כבר שלושה חודשים של עבודה ועדיין אני בהתרגשות גדולה.

אז מי היא אורלי סלומון?

ממש עכשיו חגגתי 44 שנות. נשואה לאיציק, גמלאי צעיר של משטרת ישראל ואם לשתי בנות בגילאי 17 ו-14.

נולדתי וגדלתי ברחובות, תושבת בני-עי”ש מזה 17 שנה. בשבע השנים האחרונות אני עוסקת בתיווך ויזמות נדל”ן. במסגרת עבודתי, אני עוסקת בשיווק קרקעות ונכסי נדל”ן בכל האזור ובתוך כך מנהלת עסקאות במיליונים רבים. משרדי עוסק ביזמות נדל”ן עסקי ופרטי, איתור ושיווק קרקעות בכל הארץ ובגיוס משקיעים מחו”ל. אני נמצאת בקשר יומי עם גופים כגון: מנהל מקרקעי ישראל, טאבו, ועדת זמורה, משרדי עו”ד, שמאים ועוד. תחום הנדל”ן משך אותי מאוד תמיד ולראייה –  את הדירה הראשונה שלי קניתי לבדי כשהייתי בת עשרים וחצי.

בנוסף, בשנים האחרונות אני מדריכת טיולים בחברת “מגה פמילי” ומדי קיץ מוציאה קבוצות של משפחות/נוער לטיולים באירופה.

בשש עשרה השנים שקדמו למקצועי הנוכחי ניהלתי עסק לאירועי בידור ותרבות אותו הקמתי מיד עם שחרורי מהצבא. במסגרתו יזמתי והפקתי אירועים בחברות ובמתנ”סים בכל הארץ, כתבתי תוכניות וטקסים, ניגנתי בגני ילדים (אקורדיון), ערכתי מסיבות וימי הולדת, כתבתי תוכניות מוסיקליות לגיל הרך, שני ספרי ילדים ועוד.

אז מה פתאום ראשות מועצה ולמה לי פוליטיקה עכשיו?

מאז ומתמיד התנדבתי בקהילה. אחד הפרויקטים הראשונים שהקמתי בהתנדבות בבני עי”ש היה “מועדון הילדים” . פעמיים בשבוע הגיעו מעל 100 ילדים והוריהם ונהנו מפעילות חווייתית חינוכית ותרבותית. את הכסף למימון הפרויקט גייסתי מתרומות של גורמים עסקיים באזור. לא היה קל לשלב בין ההתנדבות התובענית הזו לבין היותי אם לשתי פעוטות, אשת שוטר שעבד משמרות ומפרנסת, אך גיליתי שהסיפוק העצום שזכיתי לו, היה הדלק להמשך ולעשייה.

עם כניסתן של בנותיי לבית הספר הצטרפתי להנהגת ההורים ומתוך תשע שנות פעילותי בוועד כיהנתי שבע שנים כיו”ר הנהגה של ביה”ס אופק בישוב. שנות העשייה בבית הספר הניבו פירות מהם נהנים הילדים גם היום. יחד עם חבריי הטובים הקמנו חדר מחשבים, מעבדת מדעים משוכללת, ספריה ועוד. דאגנו למינוף בית הספר, לגיוס תרומות ולקידום החינוך בבני עי”ש כולה. לא היה פורום חינוכי או תרבותי שלא צורפתי אליו.

כשהבנות בגרו ועברו לתיכון גם אני “עליתי” כיתה ונבחרתי ליו”ר הנהגת ההורים בתיכון דרכא בגדרה בו לומדים רוב תלמידי הישוב. רבים הרימו גבה כשבפעם הראשונה נבחרה לתפקיד אשה ועוד תושבת בני עי”ש.

בשנים האחרונות מצב הישוב הלך והדרדר והחיים בו הפכו הרבה פחות נעימים. בניסיון להילחם באחראים לכישלון פעלנו, צעקנו הפגנו, אך כלום לא עזר. ככל שעבר הזמן הבנו שאם אנחנו רוצים לעשות את השינוי, צריך להחליף את המועצה הנוכחית ואת כל אלו שהביאו למצבו הנוכחי של הישוב. הבנו שחייבים להציל את הבית ושאין מי שיעשה זאת בשבילנו.

אז החלטתי להתמודד. חברו אליי אנשים איכותיים שמאחוריהם עשייה מפוארת בישוב.

נפגשתי עם גורמים בכירים ובעזרתם יצרתי תוכנית הבראה שיש בה חזון ואופק. בתוכנית הפעולה שלי משורטטת הדרך בה יחזור הישוב בני עי”ש להיות ישוב שטוב ונעים לחיות בו. יש לי כל כך הרבה רעיונות ופתרונות, חלקם אפילו אינם דורשים כסף.

מישהו כתב בפיסבוק היישובי שהוא מקווה שלראש המועצה הבא יהיו ביצים. תגובתי הייתה:

“ראש מועצה לא צריך ביצים, הוא צריך ראש. רצוי ראש טוב, ראש צעיר, רענן, מאוורר, ראש שיכול להעז ולא יפחד לדרוך על ביצים”.

עוד מהבלוג של אורלי סלומון

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...