הבלוג של אור קריבוס

orkrybus34

שנתיים לפני משבר גיל ה 40, אמא לשתיים. אוהבת את המיוחד, השונה, השפיצי... מלווה עסקים קטנים בבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת, מומחית לבידול עסקים, מומחית בהכנת בולוניז, מומחית בלישון שנ"צ, מומחית בלדבר ואז לחשוב.. כנסו לבלוג... +עוד

שנתיים לפני משבר גיל ה 40, אמא לשתיים. אוהבת את המיוחד, השונה, השפיצי... מלווה עסקים קטנים בבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת, מומחית לבידול עסקים, מומחית בהכנת בולוניז, מומחית בלישון שנ"צ, מומחית בלדבר ואז לחשוב.. כנסו לבלוג שלי וגם לאתר הפוקסייה שלי: www.hamaznika.co.il

עדכונים:

פוסטים: 44

החל מיולי 2014

לקראת הכניסה למסגרות בספטמבר הרשת מלאה בכתבות ומאמרים על דרכי הסתגלות למסגרות החדשות. כולם מדברים על הילדים- איך להכין אותם, איך להכיל אותם, אבל מי מכיל את האמהות שלראשונה נפרדות מתינוקיהן ובוחרות מסגרת חדשה עבורן- קריירה חדשה?

30/08/2015

לפני חמש וחצי שנים ילדתי את ליה, בכורתי.

פוטרתי בשל הריוני (אל דאגה, תבעתי וגם זכיתי) וחיכיתי לחודש ספטמבר על מנת להכניס אותה לראשונה למסגרת. 7 חודשים הייתי בחופשת לידה. זה המון זמן. המון זמן שאיפשרו לי להתלבט לגבי המשך דרכי המקצועית. הייתי בת 30, בעלת תואר שני בייעוץ ארגוני שזה עתה סיימתי, לאחר סטאז’ ועבודה במחלקת משאבי אנוש בחברת סטארט אפ. לא ידעתי לאן יקחו אותי רגליי. לא ידעתי מה מעניין אותי לעשות, נשאבתי לאמהות ואפילו כתבתי בלוג על דרכי כאמא.

כשחודש ספטמבר הלך והתקרב החלו החששות. ליה נכנסת עוד מעט למסגרת ותמשיך במסגרות בשנים הקרובות ואילו אני- צריכה למצוא לעצמי עיסוק. אני לא מהאמהות שנשארות בבית עד גיל שנתיים, היה לי חשוב לצאת ולממש את עצמי.

מנסיון העבר הבנתי מהר מאוד כי עבודה כשכירה לא מתאימה לי. אני לא טיפוס שאוהב לעבוד בשביל אחרים, אלא עבורי. אני לא מקבלת מרות בקלות, תמיד הייתי טיפוס “בועט” שלא הולך בתלם. זכור לי שישבתי לא מעט עם בעלי דאז והתלבטנו יחד מהו הייעוד שלי. היה ברור כי לשבת בבית בחוסר מעש לא יעזור לחשבון הבנק המשותף שלנו ולא יועיל למוח הצמא שלי. אני אדם של עשייה.

אני זוכרת טוב מאוד את התחושה שהייתה לי כשליה נכנסה ב 1.9 למסגרת הראשונה שלה- חשבתי לא רק עליה, אלא גם על עצמי. מה יהיה איתי? מה אעשה עכשיו? מיליתי את חובתי לחברה, גידלתי וטיפלתי במשך כמה חודשים בבכורה שלי ועכשיו היא ברשות מטפלים אחרים. חששתי מהימים הריקים, מחוסר משמעות ופחדתי על עתידי המקצועי. ידעתי שיש בי חוזקות לא מעטות, ולא ידעתי כיצד לתרגם אותם למעשים.

לשמחתי נקראתה בדרכי הזדמנות והתחלתי את דרכי בתחום ההורות ה”עסקית”. הצטרפתי כעצמאית לפורטל גדול בתחום ההריון והלידה ובמשך 4 שנים ומימשתי את עצמי ביג טיים. במהלך הדרך מוחי הקודח לא אפשר לי לנוח ועבדתי על כמה פרוייקטים במקביל כדי להשביע את צמאוני.

כולם מדברים על הילדים

לקראת הכניסה למסגרות בחודש ספטמבר, אמהות רבות מוצאות עצמן בדילמה דומה. לאחר טיפול אוהב ומחבק של ילדם, מגיע תורן. לאחר כמה חודשים ואף שנה בבית עם הצאצא שלהן, הן מחליטות לצאת אל העולם הגדול.

הרשת מלאה בכתבות ומאמרים אודות הכניסה למסגרות- איך להכיל, לחבק, איך לדבר עם הגננת, איך להכין סנדביצ’ים בריאים… ומה עם החיבוק לאמא? מה עם ההכלה של האמא שמתחילה גם היא מסגרת חדשה שאולי עדיין לא קיימת?

הפוקוס בתחילת שנת הלימודים היא על הילדים שלנו. מעט ממה שמצאתי ברשת אכן מדבר על התחושות שלנו כהורים הנפרדים מהקטנטנים שלנו וקבלת אותן תחושות המעורבבות בשמחה ועצב. אבל גם לנו, כבני אדם עצמאיים התחושות הן שמחה ועצב. שמחה לקראת מציאת הייעוד שלנו והדרך החדשה בה אנו צועדים ועצב- מי אני, מה מקומי בעולם, כיצד לנתב את החוזקות שלי בעולם החדש- עולם הקריירה.

הסתגלות כפולה

לאחר חופשת לידה ארוכה אמהות רבות חושבות על הצעד הבא בקריירה שלהן. האם לחזור לעבודתן טרם הלידה, האם לצאת לעצמאות? רבות מחפשות מידע ברשת והמלצות על הקריירה הבאה שלהן. 

אותן אמהות חוות הסתגלות כפולה- גם של תינוקן שהרגע שיחררו אל העולם וגם שלהן- המסגרת החדשה שתחבק ותכיל אותן.

אמהות רבות בחודש ספטמבר יוצאות אל העולם הגדול עם קריירה חדשה, רצון לפרוץ אל העולם ולממש את הייעוד שלהן. חלקן בוחרות בתחום ההורות המקצועית, לאחר שהפכו בעצמן לכאלו וחלקן בוחרות בתחומים אחרים.

מי מחבק אותן? מי מכין אותן אל העולם החדש? מי מלמד אותן לקרוא ולכתוב את השפה החדשה של הייעוד שבחרו בו? מי מנתב את דרכן ?

אותן אמהות גם צריכות גננת, מורה שתסייע להן בדרכן החדשה. מישהו ברת סמכא שתוביל אותן אל מקום מבטחים, שתסתכל עליהן, תכיל אותן ותחבק כשצריך. שתרגיע כשיש קושי, שתאמר מילה טובה…

שתהיה לכולנו התסגלות קלה :)

 

אור קריבוס ליאון

יועצת עסקית ושיווקית בתחום ההורות

בקרי אותי:

המזניקה

054-4413422

עוד מהבלוג של אור קריבוס

איך הייתי רוצה לעשות הון מהתחת שלי... ועוד רעיונות מה לעשות כשלא בא לי...

יש ימים כאלה, שפשוט לא בא לי! לא בא לי לעשות כלום! יש לי בראש הר של משימות וכוונות טובות אבל משום מה, לא בא לי להוציא אותם החוצה. פשוט כלום לא יוצא. לא מצליחה לחשוב בבהירות, לא מצליחה ליצור, לא מצליחה לחשוב כמו שצריך. כל דבר...

אני פותחת בלוג! למה? אוףףף יש לי כל כך הרבה מה להגיד...

אני מדברת המון... אני שומעת מילה מהצד השני וכבר יודעת מה אני עומדת להגיד בעוד 3 דקות... אני מדברת ממש ממש מהר.. אני מסבירה את זה בזה שאני חושבת מהר :) תזרקו לי רעיון- תוך רגע אדע למי להפנות, מי יכול להיות שותף, איך כדאי לעשות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אמא? נצלי את חופשת הלידה לקידום האישי והמקצועי שלך!

מזל טוב, את אמא. נראה כאילו הכל עוצר מלכת וכל מה שמעניין אותך הוא לדאוג לתינוקך. נכנסת לתפקיד חדש, אף אחד לא הכין אותך לתקופה הזו, זו את והוא (או היא). מהר מאוד תגלי שטיפול בתינוק אכן גוזל ממך המון אנרגיות ונראה שאין לך מקום...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה