הבלוג של אור קריבוס

orkrybus34

שנתיים לפני משבר גיל ה 40, אמא לשתיים. אוהבת את המיוחד, השונה, השפיצי... מלווה עסקים קטנים בבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת, מומחית לבידול עסקים, מומחית בהכנת בולוניז, מומחית בלישון שנ"צ, מומחית בלדבר ואז לחשוב.. כנסו לבלוג... +עוד

שנתיים לפני משבר גיל ה 40, אמא לשתיים. אוהבת את המיוחד, השונה, השפיצי... מלווה עסקים קטנים בבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת, מומחית לבידול עסקים, מומחית בהכנת בולוניז, מומחית בלישון שנ"צ, מומחית בלדבר ואז לחשוב.. כנסו לבלוג שלי וגם לאתר הפוקסייה שלי: www.hamaznika.co.il

עדכונים:

פוסטים: 44

החל מיולי 2014

כ 80% מהאמהות רוכשות מוצר או שירות לאחר שקיבלו המלצה מחברה אמיתית או חברה וירטואלית. שיווק פה לאוזן הוא אחד מאמצעי השיווק היעילים והמוצלחים ביותר כדי להגיע ללקוחות שלך. איך תגיעי לפה של הממליצה הבאה שלך?

05/04/2015

יש לך שירות מנצח, את יודעת שאת אשת מקצוע מצויינת ואת יכולה להביא תועלת משמעותית ללקוחות שלך. עומדים בפנייך שלל אמצעי שיווק, חלקם עדיפים ומומלצים לעסק שלך וחלקם לא ממש מספקים את התמורה הרצויה.

איזה אמצעי שיווק הוא היעיל ביותר? שיווק פה לאוזן, ברור לכולנו. העניין עם שיווק פה לאוזן הוא שהוא לא מדיד. זו לא פלטפורמה שאת יכולה להשקיע בה תקציב ולדעת במדוייק אם היא עבדה עבורך או לא. אבל זו גם פלטפורמה שלא צריך להשקיע בה ולו שקל אחד! שיווק פה לאוזן משמעו ששגרירים עושים עבורך את העבודה ומפיצים אותך ברבים, ללא יכולת שליטה אגב, כך שכדאי שתתני שירות טוב כדי שאותם שגרירים לא יעשו את הפעולה ההפוכה- דיסלייק!

אבל כדי להצליח לשווק מפה לאוזן צריך להתחיל מהפה הראשון. צריך להגיע לפה הראשון. 

מעבר לאמצעי השיווק הקיימים שאת ככל הנראה משקיעה את רוב מרצך- פייסבוק, גוגל, מאמרים וכתבות באתרים וכו’, כדאי שתתחילי להשקיע בשיווק שיעשה עבורך את העבודה הטובה ביותר. שיווק פה לאוזן.

41b165378b99389dbe4fe4ca4f618942

אז איך מתחילים?

1. עלייך להגיע לכמה שיותר אנשים. אותם אנשים צריכים לחוות את השירות שלך וכך ימליצו עלייך. כי המלצה בגנון “קראתי בפייסבוק על מישהי שיכולה להתאים לך” לא חזקה דיה. אבל המלצה בסגנון “את חייבת להכיר את XXX, היא שינתה לנו את החיים” מן הסתם, חזקה ועוד איך.

2. כדי להגיע לאותם אנשים עלייך להציע שירות שמתאים למכנה המשותף הרחב ביותר ולאגד כמה שיותר אנשים תחת השרות שלך. לדוגמא- קבוצות הורים/אמהות/אבות המתעניינים בנושא מסויים, בכאב שהם רוצים לפתור ולך יש את התרופה לכאב הזה. ארגני קבוצת הורים במחיר נמוך (רק לשם יצירת פלטפורמה פה לאוזן, לא לתמיד) והציעי להם את שירותייך. כיצד תאספי את אותם ההורים לקבוצה? באמצעות חברים, מכרים, מעגלים קרובים ורחוקים, פרסומים וכו’…

3. פני למעגל החברים הקרובים שלך ושאלי- האם הם מכירים משפחות שהיו מעוניינות בשירות שלך במחיר מיוחד. המחיר המיוחד יוצע רק לאותם חברים של..והמטרה היא שוב- להפוך אותם לשגרירים. שימי לב- המחיר המוזל שהם משלמים- אל לו לפגוע במקצועיות השירות שלך. התייחסי לכך כאילו שילמו מחיר מלא.

4. ארגני לך קבוצת חברות וחברות של..וארחי אותן אצלך בבית למפגשים מונחים. הציעי בכל מפגש נושא “חם” אחר הפונה למכנה המשותף הרחב ביותר. בקשי מהן לסייע בהפת שמך ושירותייך. כך תוכלי ליצור לך רשת שגרירות חזקה המחוייבת להצלחתך.

5. הציעי את השירות שלך באמצעות הרצאה, פעילות או ייעוץ בארועים המיועדים לקהל היעד שלך. כן, כן, גם בחינם- אם התמורה שווה את זה. אם את יודעת על אירוע, פסטיבל או הפנינג גדול אשר באמצעותו תוכלי להפיץ את הידע שלך לכמות גדולה של לקוחות פוטנציאליים, זה שווה את זה. הקפידי כי ההרצאה/פעילות/ייעוץ יהיו איכותיים במיוחד והציעי למאזינים לך להתייעץ איתך באופן אישי. אל תיעלמי. היי נדיבה וכך תוכלי לגייס לך לקוחות חדשים וגם להטמיע את שמך בראש שלהם.

6. תכנית “הטבות”- אני פחות אוהבת את זה אך ישנן לא מעט נשות מקצוע שדווקא כן בעניין- בקשי מחברה או מכרה שלה מעגל חברים נרחב לספר עלייך ולשווק אותך והציעי לה תגמול על כל משפחה/לקוח שמגיעים באמצעותה. הדבר מספק עבורה תמריץ ועבורך- עבודה. ושוב- יצירת שגרירים חדשים.

7. כדי להמנע מדיס המלצות או דיס לייק בשפת הפייסבוק, הקפידי לשמור על קשר עם לקוחותייך, התענייני בשלומם והציעי להם לפנות אלייך במקרה הצורך. את צריכה להיות כל הזמן ב Top of mind שלהם, שלא ישכחו אותך.

לסיכום, שיווק מפה לאוזן הוא שיווק אישי. הוא שיווק של יצירת מערכת יחסים. הוא גם שיווק זול וקל.

בהצלחה!

 

אור קריבוס ליאון- המזניקה

ייעוץ שיווקי לעסקים ממקצועות ההורות

054-4413422

בקרי באתר שלי:

המזניקה

עוד מהבלוג של אור קריבוס

איך הייתי רוצה לעשות הון מהתחת שלי... ועוד רעיונות מה לעשות כשלא בא לי...

יש ימים כאלה, שפשוט לא בא לי! לא בא לי לעשות כלום! יש לי בראש הר של משימות וכוונות טובות אבל משום מה, לא בא לי להוציא אותם החוצה. פשוט כלום לא יוצא. לא מצליחה לחשוב בבהירות, לא מצליחה ליצור, לא מצליחה לחשוב כמו שצריך. כל דבר...

אני פותחת בלוג! למה? אוףףף יש לי כל כך הרבה מה להגיד...

אני מדברת המון... אני שומעת מילה מהצד השני וכבר יודעת מה אני עומדת להגיד בעוד 3 דקות... אני מדברת ממש ממש מהר.. אני מסבירה את זה בזה שאני חושבת מהר :) תזרקו לי רעיון- תוך רגע אדע למי להפנות, מי יכול להיות שותף, איך כדאי לעשות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

אמא? נצלי את חופשת הלידה לקידום האישי והמקצועי שלך!

מזל טוב, את אמא. נראה כאילו הכל עוצר מלכת וכל מה שמעניין אותך הוא לדאוג לתינוקך. נכנסת לתפקיד חדש, אף אחד לא הכין אותך לתקופה הזו, זו את והוא (או היא). מהר מאוד תגלי שטיפול בתינוק אכן גוזל ממך המון אנרגיות ונראה שאין לך מקום...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה