הבלוג של אור קריבוס

orkrybus34

שנתיים לפני משבר גיל ה 40, אמא לשתיים. אוהבת את המיוחד, השונה, השפיצי... מלווה עסקים קטנים בבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת, מומחית לבידול עסקים, מומחית בהכנת בולוניז, מומחית בלישון שנ"צ, מומחית בלדבר ואז לחשוב.. כנסו לבלוג... +עוד

שנתיים לפני משבר גיל ה 40, אמא לשתיים. אוהבת את המיוחד, השונה, השפיצי... מלווה עסקים קטנים בבניית אסטרטגיה שיווקית מנצחת, מומחית לבידול עסקים, מומחית בהכנת בולוניז, מומחית בלישון שנ"צ, מומחית בלדבר ואז לחשוב.. כנסו לבלוג שלי וגם לאתר הפוקסייה שלי: www.hamaznika.co.il

עדכונים:

פוסטים: 44

החל מיולי 2014

הנושאים עליהם כל ההורים מדברים ידועים: שינה, הנקה, תזונה, התפתחות..זה ניתן לראות בכל אתר, פורום או קבוצת פייסבוק ברשת. אבל על מה ההורים לא מדברים? מה הם מעדיפים להסתיר?

09/02/2015

כהורים, אנחנו מאוד דואגים להתפתחות ובריאות ילדינו.

אנחנו מתייעצים עם כל עובר אורח, יועצת, אחות, רופאה, סבתא, חברה וכמובן ברשת על כל עניין הקשור להתפתחות טבעית של התינוק שלנו.

“כמה שעות הוא אמור לישון בלילה?”; “באיזה גיל היא אמורה להתהפך?”; “מתי צומחת שן ראשונה?”

אבל על מה הורים לא מדברים? מהם אותם “כאבים” שאנחנו מעדיפים להשאיר בחדרי חדרים ולמרות הפתיחות הרבה היום עדיין מסתירים מעין כל?

לשאלות הראשונות שהעליתי ניתן למצוא שפע של תשובות, דעות ומחשבות. אך כשמדובר בנושאים “אסורים” ניתן למצוא פחות ופחות מידע, מעורבות ורצון להגיב. למה? מכמה סיבות:

  • הראשונה היא שאנחנו לא רוצים להיות מקושרים לנושאים “כואבים”
  • השנייה היא שאנחנו לא רוצים שיחשבו שגם אצלינו יש את ה”כאב” הזה
  • שלישית היא שאין מספיק מידע בנושא
  • רביעית היא שאנשי מקצוע מעדיפים לעסוק בנושאים חיוביים ופחות שליליים

 

03e8d12fe3626b7459637fd22b3a9458

 

אבל זה ברור שה”כאבים” הללו קיימים אצל רובינו, רק לא ניתנת הלגיטימציה “להוציא את הכביסה המלוכלכת החוצה”. למה? כי ככה חינכו אותנו, וכי החברה שלנו מחזקת את ה”אידיליה המשפחתית” בכל דרך אפשרית.

חכמים יהיו אלה שדווקא כן יגעו בנושאים ה”כואבים“. חכמים יהיו אלה שדווקא כן יעלו על הפודיום את הבעיות שלנו, של רובינו, ויעזרו לנו להתמודד, לחיות איתם, לפתור אותם.

שימו לב שכיום ישנם אנשי מקצוע רבים שעוסקים ב”בעיות שגרתיות” של כל הורה- שינה, הנקה, הדרכת הורים, ליווי התפתחותי, תזונת התינוק ועוד.. אבל כמה יש שעוסקים בבעיות פוריות, עיכוב התפתחותי, דכאון אחרי לידה, אי התקשרות לתינוק, בעיות בזוגיות?

שימו לב גם שבעמודי הפייסבוק, שם רוב האמהות הצעירות נמצאות כיום, ישנה פחות מעורבות בנושאים אלו. לרוב מדובר בקבוצות סגורות שהכניסה אלינן מאוד קפדנית, ושם מתחולל שיח סוער וכה חשוב לחברות בקבוצה.

 

היום ניתן לראות פריצת גבולות משמעותית יותר מפעם. היום מדברים על דברים באופן חופשי יותר הודות לאותן קבוצות סגורות ומחבקות. נשים רבות מגלות שיש עוד כמותן, נשים שחוות את אותן התחושות, הכאבים וה”בעיות” שנראה היה עד כה שרק להן זה קורה.

ועדיין, השיח על הנושאים ה”כואבים” מתרחש בחדרי חדרים. אין מדברים על אותם “עניינים שליליים” ברשת באופן גלוי ובטוח שלא במדיה. הרי אף חברה מכובדת לא תרצה שיקשרו אותה עם נושא שלילי. החברות הגדולות בשוק רוצות שיקשרו אותן עם נושאים חיוביים כמו לידה, התחדשות, אושר, משפחה מושלמת. ולכן יעדיפו להתעלם מנושאים שלא יציגו אותם באור חיובי בקרב הלקוחות שלהן.

אבל- מאחר והיום ישנה נטייה מבורכת לפתיחות בנושאים “כואבים” ושלל אפשרויות שלא היו בעבר ואף צורך עולה וגובר ישנה חשיבות במתן מענה לאותם צרכים “לא חיוביים”.

ולכן- נכון תעשנה נשות המקצוע שמזהות את אותם “כאבים” ויתנו עבורם מענה.

נכון יעשו אנשי המקצוע שיש ביכולתם לסייע באמצעות הידע והנסיון שלהם ויוציאו לאור את אותן דרכי “סיוע”, “טיפול” על מנת לענות על צורך עולה וגובר.

ומה יוצא לך מזה כאשת מקצוע? פנייה לנישה שאין לה מענה רחב יחסית, פנייה לכאבים עמוקים של הלקוחות שלך והגדלת תחושת השליחות שלך באמצעות התמקצעות מאוד מסויימת שיכולה לשנות לאחרים את החיים. פשוט כך.

מה דעתך? האם את מוכנה לקשר את עצמך ל”נושאים שליליים” אך לפרוץ את הדרך?

 

אור קריבוס ליאון- המזניקה

פיתוח עסקי בעולם ההורות

המזניקה

עוד מהבלוג של אור קריבוס

איך הייתי רוצה לעשות הון מהתחת שלי... ועוד רעיונות מה לעשות כשלא בא לי...

יש ימים כאלה, שפשוט לא בא לי! לא בא לי לעשות כלום! יש לי בראש הר של משימות וכוונות טובות אבל משום מה, לא בא לי להוציא אותם החוצה. פשוט כלום לא יוצא. לא מצליחה לחשוב בבהירות, לא מצליחה ליצור, לא מצליחה לחשוב כמו שצריך. כל דבר...