הבלוג של אורית סלומון

Orit Salomon – Professional Skin Care

בעלת מכון ביתי לקוסמטיקה בכפר סבא. ככה באמצע החיים עזבתי עבודה מצליחה והחלטתי להגשים חלום.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מדצמבר 2013

היום ניגשה אלי (שוב) אישה בגיל השלישי.  היא מאוד רוצה לשפר את מראה העור שלה ושאלה מה הייתי ממליצה.  היא מוכנה “לעשות הכל” לשפר ולמתוח.

העפתי מבט מהיר ופתאום ראיתי תמונה כל כך ברורה -  כאילו שאורח החיים שלה ממש נגלה אל מול עיניי.  נו, לצערי אני לא כזו רוחנית ש”רואה דברים”.  אבל בעין מקצועית ראיתי את הימים של אפיה בשמש, את הבילויים וחוסר השינה, את הסיגריות, את התזונה הלקויה ואת הדיאטות החוזרות.  העור שלה היה מאוד מקומט, מלא בקמטי הבעה וקמטים סטאטיים – אלה קמטים שנמצאים במקומות שלא זזים (לא אמורים להיות לנו שם קמטים).  הקמטים היו עמוקים.  העור היה רפוי, אפרורי, חסר חיות ועם כתמים מרובים.

לצערי רק עם כלים של קוסמטיקאית, אני לא יכולה לעזור פה ממש.  כן, אני יכולה להחדיר קצת לחות וקצת להחיות את צבע העור שלה ולשפר את המראה, אבל זה יהיה טיפה בים. אני מבינה שמאוד קשה לשמוע שלא ניתן לעזור. תראו, יכולתי להבטיח לה הרים וגבעות, אבל זה לא ה”אני מאמין” שלי וזה ממש לא מקצועי, אבל ממש!  שלחתי אותה להתייעצות עם מנתח פלסטי והסברתי שגם שם אפשר אולי יהיה לישר חלק מהקמטים אבל לא את מרקם העור.  מה זאת אומרת?

בואו נעשה ניסיון.  קחו חתיכת נייר וקמטו הכי הדוק שאפשר.  עכשיו פתחו את הנייר.  מה אתן רואות?  אמנם הנייר “התיישר” אבל נכון שכל הקמטים עדיין שם?  בדיוק ככה קורה עם העור שלנו ועם הקמטים העמוקים.  אחרי הניתוח היא תצטרך לחזור אלי ואנחנו ביחד נעבוד על מרקם העור ונשפר את המראה של הקמטים שנשארו וכמובן נשפר את צבע העור ורמת הלחות שלו.

מחקר התאומים

בשנת 2009, ד”ר בהמן גויורון מאוהיו שבארה”ב (Dr. Bahman Guyuron), חקר את ההשפעות של אורח החיים על עור הפנים.  הוא בדק זוגות של תאומות זהות והשווה את גיל העור שלהן לפי סוג החיים שהן ניהלו.  התוצאות היו מדהימות.  ברשותכן, אני אתמקד בשני גורמים עיקריים, שמש וסיגריות, למרות שישנם עוד הרבה גורמים להזדקנות העור כגון סטרס, תזונה, שינה, מחלות, אלכוהול ודיכאון.

ברב וברנדה, תאומות זהות בנות 52.

היסטוריה של עישון (1/2 קופסא ביום למשך 14 שנים), שיזוף ודיאטות חוזרות תורמים למראה עור מבוגר יותר אצל ברנדה (שמאל) מאשר אצל ברב. שימו לב לקמטים העמוקים במצח של ברנדה והעניים הנפולות.  השמש גורמת לעור לאבד מהגמישות שלו וכך להתקמט בהרבה יותר מהר. הקמטים בשפה העליונה והנפיחות מתחת לעניים אופייניים למעשנים.  בנוסף לעישון והבילוי בשמש, ברנדה גם עשתה הרבה דיאטות, למרות שהיא שוקלת היום כמו ברב, והסימן ניכר בלחיים הכחושות שלה.

ג’ין וסוזן בנות ה-61

לפי החוקרים, העור של סוזן (ימין) נראה 11.75 שנים יותר מבוגר מהעור של ג’ין.  נראה נכון?  אני חושבת שזה דיי מדויק.  רוב ההבדל נובע מהעובדה שסוזן מעשנת 16 שנים ואוהבת לבלות בשמש.  ג’ין תמיד האמינה שפחות שמש זה יותר טוב ונמנעה כמה שיותר מהשמש.  לפי ד”ר גויורון, חוץ מהצבע הלא אחיד בעור של סוזן וכתמי הגיל, קרינת שמש גם מפחיתה את האלסטיות של העור ואת יצירת והעמקת קמטים.  שימו לב לעור הנפול באזור הלחיים, בצוואר, בפינות העיניים.

אז מה עושים?

הבעיה העיקרית בתופעות בנזקי הסביבה על העור היא שאת רוב הנזק אנחנו עושות בנעורים שלנו, רק שבנעורים שלנו אנחנו לא רואות את הנזק.

יום אחד, בסביבות גיל 40, אנחנו מתעוררות ופתאום כל הקמטים והכתמים מתגלים לעיננו.  חלק מאיתנו ירוץ לקוסמטיקאית ופלסטיקאית יתחיל למזער נזקים.  החלק השני ימתין עוד עשור ועוד עשור ויבין בדרך הקשה שכבר לא ניתן יותר לעזור.  למרות יכולות הריפוי המדהימות של הגוף שלנו, אין לא את היכולת להתמודד עם נזקי השמש והוא זוכר לנו אותם לכל החיים, ממש ככה !

ההמלצות שלי הן (לא לפי סדר החשיבות):

  1. שמש.  להפחית שהייה בשמש כבר מגיל 0.  זוכרים את אמבטיות השמש של פעם?  בבקשה לוותר.  יש להלביש ילדים ולמרוח אותם ולשים כובע רחב שוליים.  כבר מגיל גן לשלוח ילדים עם מקדם הגנה על הפנים ואחד בתיק על מנת למרוח שוב לפני ההפסקה.  הבת שלי בת ה-11 כבר מתורגלת !
  2. עישון.  טוב, כל מילה מיותרת.  כל 10 שנים של עישון = 2.5 שנים על עור הפנים.
  3. דיאטות.  אם לא ירדתן במשקל עד גיל 40, ואתן לא במשקל עודף מסוכן, אנא אהבו את עצמיכן והישארו כמו שאתן.  אחרי גיל 40 זה או ישבן גדול או פנים מקומטות, כל אחת עם הבחירה שלה.  אני העדפתי פנים חלקות.
  4. טיפולים קוסמטיים – עדיף להתחיל כמה שיותר מוקדם.  העור שלנו מתחיל להזדקן כבר מגיל 20.  נו ברור שאנחנו לא רואות את זה, אבל התהליכים כבר מתחילים. הבעיה הגדולה ביותר היא אצל אותן נערות עם עור מושלם.  מכירות אותן?  אותן נערות עם עור לבן וחלק שלעולם לא צץ להם חבר בסנטר והאף שלהן חלק כמו משי.  לנערות האלה יש כנראה עור יבש, והוא יראה סימני גיל בהרבה יותר מקודם מאותן בנות עם העור השמן והבעייתי.  ובגלל שהן חושבות שהעור שלהן מושלם, הן לרוב גם לא מטפלות בו, וחבל.
  5. טיפול באקנה (פצעי בגרות).  באקנה יש הצטלקות של העור במקומות של הנגעים, במיוחד את אלה שמפוצצים ככה מול המראה.  בנוסף, יש נטייה ליבש את העור באמונה שגויה “שיבש זה פחות פצעים”.  הטיפולים במכון הם לפי הצורך ורוב העבודה היא שגרת טיפול קלה בבית.  השיפור והתוצאות מאוד מרשימים.
  6. להמעיט כמה שיותר בשתיית אלכוהול.  האלכוהול גורם לנזק בכלי הדם בעור ופוגע בתפקוד הכבד שמנהל את יצור סיבי האלסטין וקולגן.
  7. גשו לקוסמטיקאית מקצועית וקבלו חוות דעת (וחוות דעת שנייה) על מצב העור שלכן ועל המלצות לטיפול בבית

בהצלחה.

שלכן,

אורית

עוד מהבלוג של אורית סלומון

תצוגה מקדימה

סטיגמות, סטריאוטיפים וקוסמטיקאיות

סטיגמות, סטריאוטיפים וקוסמטיקאיות היום בלימודי המשך להסמכה בין לאומית בקוסמטיקה (CIDESCO), יושבות אנחנו, 6 תלמידות - קוסמטיקאיות במקצוע - ומספרות על הקשיים שחוותה כל אחת...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

השפעות החשיפה לשמש על הזדקנות העור

מחקר שפורסם ב- Clin Cosmet Investig Dermatol מראה את את הקשר הישיר של הזדקנות העור וחשיפה לשמש. עשיתי תרגום חופשי של המחקר.  את המחקר המקורי ניתן לקרוא פה:  ...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

מה זה ה-אנטי אייג'ינג (Anti Aging) שכולם מדברים עליו? גם אני יכולה?

וויקפדיה: אנטי אייג'ינג:  עיכוב תהליכי הזדקנות הוא תחום ברפואה הפופולרית המודרנית העוסק בחקר ההאטה של תהליכי הזדקנות מערכות החיים של האורגניזם ושל האדם בפרט. ככל שאנו מתבגרים, הגוף שלנו משתנה וכך גם הציפיות שלנו...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה