הבלוג של אורית פרי

oritperry

אורית פרי – פיתוח אישי בארגונים ובעסקים. מלווה מנהלות ומנהלים, בעלות ובעלי עסקים ואנשים פרטיים בתהליכי שינוי. מרצה ומנחה. המוטו שלי: לשנות, לממש, לחגוג. אני חוגגת את החיים ומלמדת אנשים לחגוג את החיים. בכל המסגרות בהן... +עוד

אורית פרי – פיתוח אישי בארגונים ובעסקים. מלווה מנהלות ומנהלים, בעלות ובעלי עסקים ואנשים פרטיים בתהליכי שינוי. מרצה ומנחה. המוטו שלי: לשנות, לממש, לחגוג. אני חוגגת את החיים ומלמדת אנשים לחגוג את החיים. בכל המסגרות בהן אני פועלת, בתהליכי ליווי אישיים, בהרצאות ובסדנאות, אני נותנת מערך שלם של הבנות וכלים שמאפשרים לאנשים לחיות מתוך שמחה, ובכך להפיק את המיטב מחייהם, לבטא את עצמם באופן מלא ולחיות באנרגיות גבוהות.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל ממאי 2019

מייד כשגילינו את נקודות הדימיון במסלולי חיינו ואת החלום המשותף, ידענו שיש לנו נקודת משען להזיז את העולם – לקדם נשים, להפיל חומות ואפילו לקרב את השלום

21/06/2019

למרות שהיא גרה במורד הרחוב שלי, היכרנו רק לפני כמה חודשים. שתינו היינו פעילות בבחירות העירוניות האחרונות, מתנדבות למען מועמדת לראשות עיר שממש רצינו לקדם. גילינו כמה נקודות השקה בינינו, והחלטנו שאנחנו חייבות להיפגש, לעשות קפה יחד. מערכת הבחירות הסתיימה מזמן, וחיי היום יום סחפו אותנו לתוך השגרה הברוכה והעמוסה.

אבל לפני כמה שבועות זה קרה סוף סוף, נפגשנו לצהריים על סלט רענן. ישר התחלנו מהאמצע ומלדבר על הכל, כי אין כמו מפגש בין שתי נשים. ואז החלטנו לעשות סדר ולעדכן זו את זו קצת בהיסטוריה, בחיים האמיתיים, במי אנחנו באמת, מה כבר עשינו, ומה מימשנו.

עם ליאורה נוה נוספת

נקודות הדמיון היו מדהימות. שתינו חיפאיות במקור, גדלנו במרחק כמה רחובות זו מזו, ואפילו למדנו (בהפרש של כמה שנים כי היא צעירה ממני) בריאלי, בית ספר תיכון שהוא מוסד. היו בשיחה כמה רגעים של התרגשות ממש כשגילינו שמסלולי חיינו ממש התקדמו במקביל, ואפילו גילינו סנכרון מפתיע. כמו למשל הרגע המצמרר שבו סיפרתי משהו על אבא שלי ואמרתי לה שהיום יום הזיכרון שלו, 15 שנה למותו,  והיא אמרה שזה גם יום הזיכרון של אבא שלה.

שתינו עוסקות באימון אישי ובהנחיית סדנאות, כי לשתינו חשוב להשפיע ולעשות הבדל בחיים של אנשים. יותר מזה – לשתינו חשוב מאוד לעבוד עם נשים. שתינו הנחינו סדנאות רבות במגזר הציבורי וגם העסקי,  עבדנו עם נשים, באופן פרטני וקבוצתי על תכנים של חיבור לעוצמות האישיות ופיתוח מנהיגות אישית. הייתי אומרת שמאחורינו אלפי שעות של הנחייה ומאות רבות של נשים שהשפענו על חייהן.

אני מרצה ברוטרי

את יודעת על מה אני חולמת? – היא שאלה אותי. והוסיפה: להשפיע על נשים מהמגזר הערבי והיהודי גם יחד. בשלב הזה בשיחה נפלה לי הלסת. שיתפתי אותה שזה גם החלום שלי, ושאפילו כבר נפגשתי עם מנהלת המעוף בטייבה ועם מנהלת תוכניות המעוף במטרה לקדם את זה. החיבור הזה בחלומות ובשאיפות שלנו היה מרגש, אך בעצם לא ממש מפתיע בהתחשב בעיר שבה נולדנו וגדלנו שתינו.

מייד דיברנו על עיר הולדתנו חיפה, עיר שמהווה מודל לדו קיום. עיר שראש העיר הראשון שלה היה ערבי, ושערבים ויהודים חיים בה יחד במרקם משותף. מתוך השיחה הזו צמחה בטבעיות רבה ההבנה שלנו שאנחנו רוצות ליצור יחד משהו משותף לנשים ערביות ויהודיות. אנחנו רוצות להתחיל מהאזור שלנו – לחבר בין נשים בעלות עסקים מכפר סבא לנשים מטייבה או מטירה – הערים השכנות שלנו ולהקים קבוצת מנהיגות משותפת יהודית ערבית, ומי יודע, אולי זה יהיה פיילוט למקומות אחרים ברחבי הארץ.

אני במעוף טייבה

יצאתי נרגשת מהפגישה, בהתלהבות רבה לקראת שיתוף הפעולה בינינו, מיזם משמעותי שישפיע ויעשה הבדל בחיי המשתתפות בו. בשלב הבא נפגשנו לפגישת עבודה של סיעור מוחות, גיבשנו את המטרות והמבנה ואיך מתקדמות מכאן, והמשכנו להתקדם במיילים. אנחנו מאמינות בשיתוף פעולה משמעותי בין נשים בעלות עסקים, ובשלב זה אנחנו מתייעצות ובוחנות מי תהיה שותפה שלנו מן הצד הערבי ליצירת התכנים.

מטרת העל היא שהמשתתפות יכירו את עצמן ויתחברו לעוצמות האישיות שלהן וליכולותיהן כמנהיגות, יכירו ויתחברו בינן לבין עצמן, יכירו את הדומה והשונה – אישית ותרבותית, יעצימו זו את זו וייזמו פרויקט משותף חוצה לאומים וגם יבצעו אותו יחד. תוך כדי העבודה המשותפת הן ילמדו, יתפתחו ויתקרבו, ומתוך הצמיחה האישית, ההדדיות ופיתוח המנהיגות תבוא גם צמיחה עסקית והשפעה קהילתית וחברתית. התוכנית הזו שאנחנו קוראות לה בינתיים “עוצמה נשית חוצה גבולות” מרגשת את שתינו מאוד. אני נלהבת מהאפשרות הזו של לפרוץ גבולות אישיים יחד עם גבולות לאומיים. אנחנו מאמינות שהתוכנית תיצור חיבורים בין נשים, משפחות, בתים, עסקים וקהילות ותקיים נטוורק נשי מסוג אחר – תומך, מחבר, מעצים ותורם ואנחנו עומדות לרתום את כל הידע המקצועי והניסיון המגוון של שתינו לטובת הפרויקט הזה.

כרגע אנחנו רוצות למצוא מקור מימון פוטנציאלי. קרן שהעשייה שלנו תואמת את מטרותיה, או אדם פרטי שהעשייה הזו מדברת אליו והוא יכול להפנות אותנו לגורם שיממן את הפעילות הברוכה הזו. הבקשה שלי היא שאם אתם מכירים או מכירות אנשים או קרנות כאלה, או חושבים על רעיונות לאנשים או גורמים מתאימים – שתתייגו אותם, ואם אתם לא מכירים – שתפרגנו ותפיצו ברחבי הרשת. אנחנו, ליאורה נווה, החברה החדשה שלי ואני יוצאות לדרך משותפת עם תוכנית מעשית, שמראה שאפשר גם אחרת, אפשר להפיל חומות בינינו, לקדם זו את זו ואפילו לקרב את השלום.

עוד מהבלוג של אורית פרי

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

המתנות ששינו את חיי

הרומן שלי עם עולם התוכן של קואצ'ינג, אימון אישי, התחיל בתקופה שבה כל תחום הקואצ'ינג בארץ היה בחיתוליו, ואני הגעתי לסדנת התפתחות אישית שנקראה "הפורום". הגעתי לשם ו... בום! חיי השתנו. קיבלתי תובנות וראיתי איך ניסים קורים בחיי...

תגובות

פורסם לפני 2 months
תצוגה מקדימה

עופי על עצמך

"אני עוקבת אחרייך, אני רואה שאת חוגגת את החיים" אמרה לי הערב חברה במפגש בלוגריות. "כן, אני עובדת בזה" נשלפה לי מייד התשובה. ובאמת, אני עובדת בזה במובן של ליצור לעצמי חיים מלאים בשמחה, תשוקה ומשמעות, ועובדת בזה גם במובן של ללמד...

תגובות

פורסם לפני 2 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה