הבלוג של מיכל ברטוב

Organizer

עובדת במשרה מלאה, אמא לשני בנים קטנים ואנרגטיים, נשואה באושר לדב גדול ורחב לב. חושבת, קוראת, כותבת וגולשת באינטרנט. מנסה לאזן בין קריירה למשפחה, לא תמיד בהצלחה..

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מספטמבר 2010

במסגרת ההחלטות לשינוי עם תחילתה של שנה חדשה, הנה כמה טיפים לעמיתיי הדיגיטליים:

שימוש מושכל ברשימות תפוצה

קיבלת מייל ואת רוצה להשיב עליו או להעבירו הלאה. המתיני רגע עם ההקלקה. האם באמת כל מי שמופיע ברשימת התפוצה אכן צריך לקרוא את תשובתך?

לפעמים אנחנו פועלות מתוך רגש ולא נותנים מספיק מחשבה תחילה. זיכרו, כל מייל מיותר הוא למעשה דואר זבל, משמע, הוא ביזבז את זמננו כשקראנו אותו והוא תופס מקום בדיסק הקשיח. גם אם אתן מאוד ממהרות לענות למייל, מומלץ לוודא שרק מי שבאמת צריך לקבל את התשובה אכן ממוען עליה.

בדיחות וג’אנק מייל

באופן אישי אני נמענעת לחלוטין מלשלוח דואר זבל. לכל חבריי ובני משפחתי היקרים כבר הסברתי לא לשלוח לי מיילים כאלה לכתובת העבודה. אם הם ממש חייבים לשתף אותי אז לפחות למייל הפרטי.

ראשית, כאמור לעיל, גודל תיבת המייל שלכן במשרד הינו נתון בלתי ניתן לשינוי. אם תמלאו אותו בדואר זבל לא יהיה בו מספיק מקום לקבל את המייל הדחוף עם המצגת שאתן צריכות לתת בישיבת ההנהלה.
שנית, במרבית מקומות העבודה קיימים נהלים אשר, בדיוק בגלל הסיבות האמורות, אוסרות על שליחה וקבלה של דואר זבל. לכן, השאירו את הבדיחות ואוספי התמונות המרהיבות למייל הפרטי שלכן.

להודות או לא להודות

קיבלת תשובה לה המתנת על מנת להמשיך בפרוייקט מסוים, או שמישהו שלח אלייך חומר שאת זקוקה לו לעבודתך. האם באמת חייבים לשלוח מייל תודה?

אם נחזור לנקודה מספר אחרת למעלה, הרי שכל מייל מיותר הוא בחזקת דואר זבל. יחד עם זאת, הנימוס מחייב ועלינו להודות למי ששלח את המייל החשוב.
ההמלצה שלי היא כזאת: אם המייל הגיע מקולגה שנמצא במשרד שלך, אין צורך לענות לו. מן הסתם תיפגשו שוב במהלך יום העבודה ותוכלי להודות לו באופן אישי. לעומת זאת, אם מדובר במישהו מחוץ למשרד, למשל קולגה מהחברה שנמצאת בחו”ל, אזי כן מומלץ לשלוח תשובה קצרה, רצוי ללא כל הטקסט המלא שנשלח עם הנספחים, על מנת לאשר קבלה ולהודות.

ואלה היו 3 טיפים לאזרחות דיגיטלית נבונה. לקרוא וליישם.

עוד מהבלוג של מיכל ברטוב

שנה חדשה - התחלות חדשות

תחילת השנה העברית מסמלת עבור רבים מאיתנו נקודת פתיחה הן בהיבט האישי והן בהיבט המקצועי. כל ילד יודע כמה כיף בשבוע הראשון ללימודים. הוא יכול להשוויץ בילקוט החדש בפני החברים לכיתה, לפתוח מחברת חדשה ולכתוב בעמוד הראשון,...

תגובות

פורסם לפני 10 years

חמשת הכללים לכתיבת מיילים עסקיים

לקראת סוף "עונת החגים" והחזרה לשיגרה במשרד קיבצתי חמישה כללים לכתיבה נכונה של מייל עסקי שיעשו את החיים שלכן, ושל הממוענים שלכן, הרבה יותר קלים. כותרת עניינית ומדויקת עומס המידע המגיע אלינו מדי יום שובר שיאים חדשים...

תגובות

פורסם לפני 10 years

כיבוי שריפות ומדוע קשה לנו כל כך להשתחרר מהן

השבוע קיבלתי שיעור קטן בכיבוי שריפות. מי שמכיר אותי יודע שהמשרד שלי מתוקתק עד לפרט האחרון. כל מייל שנכנס לתיבת הדואר נפתח, נקרא, מתויג, מטופל ומתויק מייד. יש רשימות נושאים לטיפול מיידי ויש לטיפול אחרי המיידי. יש דברים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה