הבלוג של מיכל ברטוב

Organizer

עובדת במשרה מלאה, אמא לשני בנים קטנים ואנרגטיים, נשואה באושר לדב גדול ורחב לב. חושבת, קוראת, כותבת וגולשת באינטרנט. מנסה לאזן בין קריירה למשפחה, לא תמיד בהצלחה..

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מספטמבר 2010

תחילת השנה העברית מסמלת עבור רבים מאיתנו נקודת פתיחה הן בהיבט האישי והן בהיבט המקצועי.

כל ילד יודע כמה כיף בשבוע הראשון ללימודים. הוא יכול להשוויץ בילקוט החדש בפני החברים לכיתה, לפתוח מחברת חדשה ולכתוב בעמוד הראשון, להדביק מערכת שיעורים חדשה על הלוח ובל נשכח את ההרגשה של טוש חדש ביד. יש משהו מרגש בסביבת העבודה החדשה הזאת, שמסייעת לילד להסתגל לשנת הלימודים החדשה.

בואו ניקח דוגמא מהילדים וניישם אותה בסביבת העבודה שלנו במשרד. הנה לכן כמה עיצות פשוטות שניתן ליישם כמעט בכל נקודת התחלה שהיא.

נקו את השולחן

חזרתן אל המשרד אחרי חופשה ארוכה, נסיעת עסקים או סתם סוף שבוע ארוך. קחו את כל הניירות שעל השולחן שלכן, ערמו אותן בערימה אחת ורצוי לא על שולחן העבודה עצמו. הכינו לכן קפה מהביל, השתיקו את הטלפון המשרדי והסלולרי ושבו בכיסא.
כלל מספר 1 – את הערימה מתחילים למיין מלמעלה ולא מפסיקים עד שמגיעים לתחתית.
כלל מספר 2 – נייר שלקחתם ליד לא חוזר לערימה. מיינו אותו, תייקו אותו או גירסו אבל בשום פנים ואופן אל תחזירו לערימה.

נקו את תיבת הדואר האלקטרוני

פיתחו את המחשב ואת תכנת הדואר. זהירות ! לא לפתוח את דפדפן האינטרנט!
על השיטה לניהול תיבת הדואר נדבר בפעם אחרת. כרגע אנחנו מתמקדות במיון הדואר שהצטבר במהלך ההיעדרות.
כלל מספר 1 – התחילו למעלה ועיברו על כל מייל בסדר יורד. זה לא משנה אם התחלתן מהישן ביותר לחדש ביותר, העיקר שלא תדלגו ותפתחו קודם מיילים שהכותרת שלהם ניראית לכן מעניינת במיוחד. כמו לערימת הנייר שמקודם, סדר יביא לשפיות.
כלל מספר 2 – מייל שנפתח לא נשאר בתיבה ללא מעשה.
תייקו את המייל, סמנו אותו לטיפול או מחקו ניוזלטרים ודואר זבל מיותר. מה שחשוב הוא לא להשאיר אף מייל סגור ולהחליט מה עושים איתו. אחרי שעברתן על כולם תוכלו לדעת באמת מהם המיילים הדורשים טיפול דחוף ומה יכול לחכות. אם תתחילו לפתוח “כותרות מעניינות” אתן עלולות לבזבז זמן ולפספס את המייל מהבוס בחו”ל שנשלח לפני שלושה ימים וחייב מענה עד היום בצהריים.

פנקו את עצמכן

זוהי תחילת שנה. פנקו את עצמכן כמו שפינקתן את הילדים ביום הראשון של בית ספר. זירקו עטים לעוסים עם דיו נמרח, שימו דפדפת חדשה על השולחן, קחו חבילת דפים נדבקים חדשים (רצוי צבעוניים) ומלאו את העט הנובע בדיו חדש. אין כמו להריח דיו של עט חדש החורץ אץ הדף הראשון בדפדפת.

תתחדשו, שתהיה לכן שנה טובה ופורייה.

עוד מהבלוג של מיכל ברטוב

3 טיפים לאזרחות דיגיטלית נבונה

במסגרת ההחלטות לשינוי עם תחילתה של שנה חדשה, הנה כמה טיפים לעמיתיי הדיגיטליים: שימוש מושכל ברשימות תפוצה קיבלת מייל ואת רוצה להשיב עליו או להעבירו הלאה. המתיני רגע עם ההקלקה. האם באמת כל מי שמופיע ברשימת התפוצה אכן...

תגובות

פורסם לפני 10 years

חמשת הכללים לכתיבת מיילים עסקיים

לקראת סוף "עונת החגים" והחזרה לשיגרה במשרד קיבצתי חמישה כללים לכתיבה נכונה של מייל עסקי שיעשו את החיים שלכן, ושל הממוענים שלכן, הרבה יותר קלים. כותרת עניינית ומדויקת עומס המידע המגיע אלינו מדי יום שובר שיאים חדשים...

תגובות

פורסם לפני 10 years

כיבוי שריפות ומדוע קשה לנו כל כך להשתחרר מהן

השבוע קיבלתי שיעור קטן בכיבוי שריפות. מי שמכיר אותי יודע שהמשרד שלי מתוקתק עד לפרט האחרון. כל מייל שנכנס לתיבת הדואר נפתח, נקרא, מתויג, מטופל ומתויק מייד. יש רשימות נושאים לטיפול מיידי ויש לטיפול אחרי המיידי. יש דברים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה