הבלוג של אורן בן-יוסף

orenby

ארגונאוט. מנהל פיתוח ועמית מחקר במרכז לעסקים והשקעות חברתיות במכללה למנהל.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל ממאי 2018

“אבא”, שאל אותי הבן הצעיר, “מה אתה עושה בעבודה שלך” ? . אז אחרי שגמגמתי, וניסיתי לתת כותרות מוכרות שאינני בהכרח מתחבר אליהן , החלטתי ללכת עם האמת הפנימית שלי ולהתוודות. “אני ארגונאוט!”, באמרתי גאווה מהולה בחשש, צופה את המשך השאלות.  ”אתה מה ?” שאל כאשר ארשת של אכזבה קלה נמתחת על פניו “פעם יכולתי לספר שאבא שלי מנהל את קיפצובה, ואחרי זה שאבא שלי מנהל את הגן הבוטני, עכשיו אני עונה שאני לא ממש יודע, ועדיין לא הבנתי”.

טוב, חשבתי לעצמי, מאחר והוא לא היחיד, אולי כדאי לכתוב פעם אחת, מסודר, מה אני עושה.

אז נעים מאוד, אני הארגונאוט הישראלי הראשון, אני בעצם הארגונאוט היחיד בעולם כרגע, זה מקצוע שנעלם קצת, אבל אני בהחלט מתכוון לעורר אותו ומזמין אחרים להצטרף אלי. תראו, עוד מעט תרצו גם.

אז מאיפה זה נולד ? המקור הוא מהמיתולוגיה היוונית.

הארגונאוטים היו הגיבורים אשר התלוו כמלחים על ספינת המסעות המיתולוגית “ארגו”, אשר נבנתה על ידי ארגוס מתספאי ויצאו עם הגיבור יאסון לחפש את גיזת הזהב. על הארגו היו כארבעים או חמישים (תלוי בסיפור) גיבורים שונים, אשר לכל אחד היו מיומנויות אחרות. המסע – לא היה המסע שלהם, הם העמידו את כישוריהם המיוחדים לרשותו של מוביל המסע (יאסון, או אחרים) לא תמיד הם המשיכו את המסע עד סופו, אלא הצטרפו למסעות אחרים ומשימות אחרות ועברו מסיפור לסיפור לרוחב המיתולוגיה. כך, במיומנות ובאומץ, הצטרפו למסעות של גיבורים שונים וסייעו להם כמיטב יכולתם להגיע למחוז חפצם.

 ספינת ה"ארגו" נושאת את הארגונאוטים למסע לחיפוש גיזת הזהב. קונסטנטינוס וולנאקיס (1837-1907). תצלום: ויקיפדיה


ספינת ה”ארגו” נושאת את הארגונאוטים למסע לחיפוש גיזת הזהב. קונסטנטינוס וולנאקיס (1837-1907). תצלום: ויקיפדיה

כך גם אני. אחרי שהובלתי כמה מסעות בעצמי, אני מעמיד את עצמי כמלווה מיומן למסעותיהם של אחרים. כאלה שרוצים לצאת למסע,  גם אם לא תמיד ברור להם לאן, או שכבר יצאו לדרך נמצאים בעיצומו וזקוקים לאיש מסעות מיומן, רב יכולות, אשר יצטרף אליהם ויהיה שותף לדרך.

אני הארגונאוט הראשון של העולם החדש, ושמח לצאת לדרך עם מי נמצא בתחילת  מסע, מיזם, תכנית או רעיון וזקוק לליווי ועזרה.

זה מקצוע מעולה, ואני זוכה להיות שותף ליזמים, מנהלים צעירים וותיקים, עמותות וארגונים אחרים אשר כל אחד מהם נמצא בשלב אחר של מסע ואני זוכה להתלוות אליהם כברת דרך.  גם אם המשימה נשמעת גדולה והדרך לא ברורה, ובעיקר אם מטרת המסע היא לעשות טוב בעולם, אשמח להצטרף ! לעיתים אסייע בניווט לעיתים בתפקידים אחרים – מבטיח לא לשכוח שהמסע אינו שלי, אלא שלך וכשנגיע לחוף מבטחים כל שהוא יסתיים חלקי ואצטרף למסע אחר.

אז אם אתם מחפשים ארגונאוט, או רוצים גם כן להיות ארגונאוטים – זה לגמרי אפשרי, ואשמח לספר לכם עוד על כך.

* ולמי שאינו מתחבר, אני משמש מנהל פיתוח ועמית מחקר במרכז לעסקים חברתיים והשקעות חברתיות במכללה למנהל שבראשון לציון, ומלווה עמותות יזמים ועסקים בנושאים שונים.

עוד מהבלוג של אורן בן-יוסף

מה פתאום בלוג ?

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי! השבוע התחלתי ללוות קורס שנקרא "מקימות עסק חברתי" אשר נוצר כשיתוף פעולה של קרן דואליס להשקעות חברתיות, סלונה, המרכז לעסקים והשקעות חברתיו במכללה למנהל (בו אני עובד) וקבוצת יזמיות. הקורס נועד...

תגובות

פורסם לפני 1 year
תצוגה מקדימה

לב חברתי ראש עסקי

ממש כאשר התחלתי לעבוד בגן הבוטני, בשבועות הראשונים לעבודתי, הוזמנתי לפגישה עם מי שהיה אז היו״ר של הגן, מר מנדל קפלן ז״ל שהיה איש עסקים, תעשיין , פילנטרופ ומנהיג אמיתי בעולם היהודי. הוא כיהן אז כנשיא קרן היסוד ויו"ר חבר...

תצוגה מקדימה

פשמינות

אבא שלי מעריץ יזמות עסקית. בעיקר של צעירים אשר בונים עסק בעצמם.  הוא נהנה לספר לנו עליהם בהתלהבות גוברת. בסיפורים של אבא שלי, כל בן-דוד מדרגה שלישית שנסע להודו, הביא מזוודה של פשמינות בצבעים לא ברורים, ומכר אותם בדוכן...

תגובות

פורסם לפני 1 year

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה