הבלוג של דניאל לוזון

יומנה של סטייליסטית

סטייליסטית, חיה ונושמת אופנה, אנשים והשילוב בינהם. בוגרת, בהצטיינות, לימודי סטיילינג בשנקר מלמדת את לקוחותי איך לשחק ולהנות מאופנה ולבטא את עצמם על ידי בגדים. יוצרת איתם מלתחה אישית המותאמת לסגנון, המבנה גוף והצרכים של... +עוד

סטייליסטית, חיה ונושמת אופנה, אנשים והשילוב בינהם. בוגרת, בהצטיינות, לימודי סטיילינג בשנקר מלמדת את לקוחותי איך לשחק ולהנות מאופנה ולבטא את עצמם על ידי בגדים. יוצרת איתם מלתחה אישית המותאמת לסגנון, המבנה גוף והצרכים של כל אחת ואחד. מעבירה סדנאות סטיילינג מהנות ומעשירות

עדכונים:

פוסטים: 100

החל מאפריל 2012

ציצים, חזה, BOOBS, TITS, שדיים או איך שתקראו להם, האיבר הכי מדובר (והכי מנותח) בגוף האשה, ואיבר זה, מגדול עד קטן, זקוק לתמיכה יומיומית ומתמדת, הוא זקוק לאחת ויחידה – לחזיה.

למרות היותה הפריט הכי חשוב (יחד עם תחתונים) בכל מלתחה נשית, היא לא מקבלת מקום של כבוד ורבות לא משקיעות זמן וכסף במציאת האחת הטובה באמת. ומראה של ציצים נפולים (עם חזיה …) הוא נפוץ מאד.

אז איך מוצאים את החזיה המושלמת זאת שלא רק מתאימה “בול” אלא גם יוצרת מראה כאילו הרגע יצאנו מהמנתח/מפסל פלסטי?

קודם חשוב להכיר את תפקידה החשובים של החזיה
על ארבע תפקידים דיברה הסטייליסטית:
לכל חזיה באשר היא יש 4 תפקידים שחייבים להתקיים. (חשיבות התפקידים גדלה ככל שמדובר בחזה גדול יותר)
1. להרים – למקמם בנחישות את העופרים בחלק העליון של בית החזה ולא באמצע ולא באזור הבטן.
2. לתמוך – להרים זה לא מספיק, צריך להחזיק אותם יפה במקום, שלא ישפכו ויזלגו מהקאפ, שלא יקפצו להם לבד עם כל צעד שעושים. בקיצור “להחזיק אותם קצר וגבוה.
3. למרכז – מקומם של העופרים בקדמת הגוף לא בצדדים. כשהחזיה לא טובה, יש זליגה לצדדים מה שמרחיב את היקף פלג הגוף העליון ויוצר מראה רחב ולא מחמיא.
4. לפסל – כל אחת ומבנה החזה שלה, יש את אלו הנפולים יותר, את אלו הדבוקים, את אלו הרחוקים. חזיה טובה יכולה וצריכה לפסל את החזה וליצור מראה של חזה מופרד קלות, מוצק, זקור וסקסי.

עכשיו כשיודעים מה צריך להתקיים בחזיה, צריך למצוא את המידה הנכונה.

כל חזיה מורכבת משתי מידות – ההיקף והקאפ.
הנה טבלה שיכולה לעזור לך למצוא את המידות המתאימות.

דניאל לוזון

טבלת מידות למציאת ההיקף והקאפ הנכונים

חשוב לזכור – יש חברות רבות המייצרות חזיות וכל אחת והמידות שלה. לכן בהחלט יכולים להיות הבדלים בגדלים בין החברות השונות, תמיד חייבים למדוד.

וזאת רק ההתחלה, יש עוד דברים שצריך לבדוק:

דניאל לוזון

1. התאמה מלאה של הקאפ – החזה אמור למלא את כל חלל הקאפ, אם יש עדיין מקום – כנראה שאת צריכה מידה קטנה יותר, אם גולש החוצה או שהחלק העליון של החזיה  חותך באמצע החזה, כנראה שאת צריכה מידה גדולה יותר או דוגמא עם קאפ מלא יותר.

2. מונחת כמו שצריך - מרכז החזיה מונח בצורה שטוחה על העצם במרכז בית החזה, לא לוחץ, לא מופנה כלפי מעלה (היקף קטן) לא רופף (היקף גדול)

3. התאמת הרצועות - רצועת החזיה צריכה להיות מקבילה לריצפה – רצועת החזיה כאשר סגורה צריכה להיות מקבילה לרצפה ומונחת מתחת לעצמות הכתפיים (הבולטות)

4. התאמת הכתפיות - הכתפיות מתוחות אך לא חותכות בבשר – רק חלק קטן מהתמיכה צריך לבוא מהכתפיות אם הכתפיות שלך חותכות בבשר, כנראה שזו לא המידה/הדגם או החזיה הנכונה .

5. יציבות - הקאפ חייב להיות יציב אמור לתת תמיכה ולעצב את צורת החזה יפה. אם הבד גמיש מידי, אולי יהיה לך נוח, אך לא תהיה לך תמיכה ועיצוב ראויים.

6. וכשיש ברזלים - במקרה של ברזלים בחלק התחתון-  אמורים להקיף את כל החזה ולהיות בלתי מורגשים, אם הם מזדקרים, צובטים או מציקים – כנראה שהמידה קטנה.

7. הכי טוב באמצע איך יודעים שהחזיה תומכת? אזור הפטמות צריך להיות באמצע הזרוע.

8. לאפשר חופש תנועה – חזיה היא לא כלי עינויים וצריכה לאפשר לך חופש תנועה ו”ללכת עם ולהרגיש בלי”. אם היא לוחצת והכתפיות מפריעות לתנועה – כנראה שצריך מידה גדולה יותר ו/או להתאים הכתפיות. אם בכל הרמת ידיים והיא מתרוממת יחד איתן – המידה גדולה מידי.

9. אצבע באמצע - יכולה לשים אצבע באמצע החזיה – אם לא יכולה – כנראה שהחזיה שלך קטנה מידי.

עדיין לא בטוחה שמצאת את האחת? הנה עוד כמה בדיקות

* מבחן ההיקף – החלק הקדמי והאחורי צריכים להיות מקבילים לרצפה ועל רצועת החזיה להיות במידה הנכונה – לא רופפת ולא מתוחה מידי כך שחופרת בבשר.

* מבחן הקאפ – כשאת לובשת את החזיה הרימי את הידיים למעלה – ראי ששום דבר לא “בורח” מלמטה או זז, אם כן – המידה גדולה מידי.

* מבחן האמצע – האם כשאת לובשת את החזיה מרכז החזה (אזור הפטמה) נמצא במרכז הזרוע בין המרפק והכתף? אם למטה  – את צריכה מידה קטנה יותר או גזרה אחרת של חזיה המעניקה יותר תמיכה.

* מבחן הכתפיות – כשאת לובשת את החזיה, הורידי רק  את הכתפיות. החזיה אמורה להשאר פחות או יותר באותו מקום, מקסימום לרדת טיפה למטה, אם יש נפילה משמעותית  – כנראה שרוב התמיכה מגיעה מהכתפיות ומומלץ מידה אחת פחות בהיקף החזיה.
הכתפיות צריכות להיות מונחות בצורה שטוחה ולא לחתוך בבשר. אם הן חותכות בבשר – מאד יתכן שהן עובדות קשה מידי וכנראה שהמידה או דגם החזיה לא נכונים.

* מבחן הקפיצה – חשוב במיוחד לאלו עם חזה גדול. קפצי כמה פעמים בעודך לובשת את החזיה. האם לאחר הקפיצות הכל נשאר במקום? אם כן – יש לנו חזיה מנצחת. אם העניינים מתחילים לזוז ולהשפך לצדדים – יכול להיות שהרצועה משוחררת מידי, אם הרבה מהחזה נשפך החוצה – יכול להיות שהקאפ קטן מידי או שסגנון החזיה לא תומך מספיק.

ועוד כמה טיפים והמלצות:

@ השקיעי באיכות - חזיה איכותית, טובה ומותאמת יכולה להיות יקרה, קני את הכי טוב שאת יכולה – זה שווה את זה לגמרי.

@ תחזוקה טובה - החזיה עשויה מחומרים אלסטים ועדינים, כבסי אותה בכביסה עדינה ועקבי אחרי הוראות היצרן, כך היא תוכל לשרת אותך לאורך זמן רב יותר.

@ קני בחנויות מתמחות – במיוחד אם יש לך צרכים מיוחדים, קני בחנויות המתמחות בלבני נשים איכותיים או בחנויות של הסבתות מאז (הכי טוב), הסיכוי ששם תמצאי את האחת המנצחת גדול הרבה יותר.

@ חשבי על הצרכים השונים שלך – חזויות בסגנונות ובצבעים שונים עונים על צרכים שונים, חשבי על היומיום והצרכים שלי וקני מספר סגנונות של חזיות שיתאימו להם.

@ הבסיסיות שכל אחת צריכה – בצבע גוף ושחור. סטרפלס, סגירה נמוכה בגב וסקסית לאירועים מיוחדים.

מקווה שעזרתי ובפעם הבאה שתרצי לקנות חזיה – תדעי בדיוק האם היא מתאימה או לא

וקצת הומור :-)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

*  רוצה קבל עוד המלצות סטיילינג, טיפים ועדכונים על פעילויות שונות שאני עושה - לחצי כאן להצטרפות לרשימה שלי

*  להצטרפות לפייסבוק  שלי  לחצי כאן (לייק יתקבל בברכה :->)

דניאל לוזון, סטייליסטית :-)

http://onlystyling.co.il/

סטיילינג אישי 054-2474255

 

עוד מהבלוג של דניאל לוזון

Thumbnail

10 הדברים שתמיד יגרמו לך להראות 5 ק"ג (לפחות) פחות

חג פסח כבר תכף כאן ואיתו הארוחות המשפחתיות הדשנות והק"ג שמתיישבים להם מאד יפה בדיוק איפה שאני הכי פחות רוצים. כדי להקדים תרופה למכה, כך שגם אם תעלי קילוגרמון, שניים, שלושה, תדעי מה הם הדברים שיעלימו לגמרי את עודפי החג....

Thumbnail

מדריך הסטיילינג המלא לבטן שטוחה

מצד אחד הבטן שלנו, הדבר הכי מופלא, המקור לחיים חדשים, ומצד שני, מקור להרבה תסכולים. מעבודתי עם נשים רבות אני יכולה להגיד בבירור שהבטן היא האזור הכי "מאתגר" אצל רוב הנשים. וביום...

Thumbnail

10 טעויות אופנתיות שגורמות לך להראות 10 שנים מבוגרת יותר - טיפים לסטיילינג רענן

כשהייתי בת 13 ממש רציתי להראות כבר כמו אשה. כשאמא לא היתה רואה הייתי שמה שחור בעיניים ,מודדת את נעלי העקב והשמלות שלה וכשהיו אומרים לי שאני נראית בת 18 זאת היתה מחמיאה גדולה,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים