הבלוג של דניאל לוזון

יומנה של סטייליסטית

סטייליסטית, חיה ונושמת אופנה, אנשים והשילוב בינהם. בוגרת, בהצטיינות, לימודי סטיילינג בשנקר מלמדת את לקוחותי איך לשחק ולהנות מאופנה ולבטא את עצמם על ידי בגדים. יוצרת איתם מלתחה אישית המותאמת לסגנון, המבנה גוף והצרכים של... +עוד

סטייליסטית, חיה ונושמת אופנה, אנשים והשילוב בינהם. בוגרת, בהצטיינות, לימודי סטיילינג בשנקר מלמדת את לקוחותי איך לשחק ולהנות מאופנה ולבטא את עצמם על ידי בגדים. יוצרת איתם מלתחה אישית המותאמת לסגנון, המבנה גוף והצרכים של כל אחת ואחד. מעבירה סדנאות סטיילינג מהנות ומעשירות

עדכונים:

פוסטים: 100

החל מאפריל 2012

ישבן גדול יכול להיות דבר מאד נשי ועגול, אך גם אתגר אופנתי. מה לובשים ומה לא ואיך סטיילינג נכון ומחיא עוזר? מוזמנת להמשיך לקרוא :-)

12/02/2014

כנראה שהיה צריך לעבור זמן, עד שארגיש יותר חופשיה על מנת לכתוב על מה שבאמת הכי הכי מעצבן אותי בגוף שלי (שלשמחתי אני לא צריכה לראות אותו כל הזמן) איזה מזל שהוא שם מאחור כן, הישבן שלי. כשאני לובשת שמלות וחצאיות, אני מרגישה יותר בנוח, אבל עם מכנסיים, זה מרגיש לי כאילו זה הדבר היחיד שרואים  אז שיבושם לקים קרדשיאן, ג’ניפר לופז וביונסה הבוטלשסיות שמנפנפות בישבנן לכל עבר, אני הייתי מעדיפה את שלי קומפקטי וצנוע יותר.

אבל זה – זה זה, ולרווחתי ורווחת שאר עסיסיות הישבן, בגדים מותאמים וסטיילינג נכון עוזרים ליצור מראה מאוזן ומחמיא. מה לובשים? ומה לא? הכל כאן :-)

1. סוג הבד: לא לדק, כן לעבה
אנשים לא מייחסים חשיבות רבה לסוג הבד ממנו עשוי הבגד שלהם, אך לסוג הבד יש חשיבות גדולה מאד לאיך בסופו של דבר הבגד מונח עלינו.
לא לבדים דקים, מבריקים ונצמדים - בד דק ונצמד הוא כמו טפיל, מתיישב לך על הגוף ולא זז אז, הוא יבליט, ידגיש, יעצים ויגדיל. אם את לא רוצה ליצור מפה טופוגרפית של אחורייך – יותר עדיף לוותר.
כשהבד הלא ידידותי הזה גם מבריק – זה אפילו עוד יותר בעייתי.
אז הגידי לא לכל הלייקרות, הסקיני (שעליהם ארחיב תכף) הסופר צמודים מבריקים. מכנסי/חצאיות עור, קטיפה, סטן וכל שאר המבריקים מנצנצים.

מה הדבר הראשון שאת רואה? :-0

כן לבדים עבים ונשפכיםבדים בעובי בינוני עד עבה מבודדים טוב יותר, לא נמצדים ומבליטים פחות, זה נראה אפילו טוב יותר כאשר גם יש להם נפילה יפה, הם יפלו יפה על החלק האחורי מבלי להצמד ולהדגיש.


2. לא לגזרה נמוכה/גבוהה, כן ל”רגילה”
גזרה נמוכה - תחתוך אותך בחלק רחב יותר, תאפשר לחריץ להציץ, תדגיש ותלביט רוחב ותחמיא פחות

פתרון אפשרי לחריץ המציץ? יותר עדיף לוותר בכלל על גזרה נמוכה

גזרה גבוהה – תתחום את כל האזור, תבליט ותדגיש וממש לא תחמיא.
מה כן? גזרה רגילה
מה זה רגילה ? אזור הפופיק (אצבע שניים מעל או מתחת) שלא תבליט או תדגיש ותחמיא הרבה יותר.

3. לא לסקיני, כן לגזרה ישרה
הסקיני מדגיש הן את החלק הצר ביותר (השוק) והן את החלק הרחב ביותר (האגן והישבן) אז כשאחד מאד צר והשני מאד רחב, אחד מדגיש את השני ונוצר מראה לא מאוזן ולא מחמיא.

כן לגזרה ישרה - למה ישרה? כי יש לנו את אותו רוחב לאורך הפלג הגוף התחתון, שום דבר לא מוגש יותר מידי, והמראה מאוזן ומחמיא יותר.

4. פחות צבעים בהירים ויותר צבעים כהים
כן, צבעים בהירים ייטו להבליט ולהדגיש וימשכו יותר תשומת לב לכן עדיף לצרוך אותם פחות בחצאיות ומכנסיים.
צבעים כהים מטשטשים ומסווים טוב יותר, אך אם הבד מצויין (עבה יותר עם נפילה יפה) והגזרה טובה (לא צמודה מידי) בהחלט אפשר ללבוש גם לבן.

5. לא לצמוד צמוד, כן למשוחרר
לא לצמוד - מכנסיים/חצאית/שמלות צמודים יתחמו את כל האזור של הישבן, יבליטו וידגישו.
כן למשוחרר ווצמוד פחותהקפידי כי הפריטים שאת לובשת  יפלו יפה מהחלק הכי רחב בישבן ולא יצמדו פנימה ויכנסו פנימה עם ההתעגלות.

ותראי את התמונה של קים קרדישאן שרק “משכתי” ממש קצת את הבד הרחק מהישבן ואיזה הבדל זה עושה (שעושה כאן עוד 2 טעויות: לובשת סקיני ובהיר, אבל זה הקטע שלה…)

6. לא לתוספות מושכות תשומת לב וכן למשעמם
אל תוספי שום דבר שיכול למשוך את תשומת הלב אל הישבן: לא כיסים עם נצנצים, כפתורים בוהקים, חגורה שיושבת נמוך ובצבע שונה מהמכנס/חצאית – כל הדברים האלו ימשכו את העיין ישר לישבן.
כשזה משעמם, כהה, העין תחפש משהו אחר יותר מעניין.

7. כיסים
לסוג הכיסים והמיקום שלהם יש חשיבות גדולה כאשר אנו רוצים ליצור מראה מחמיא יותר מאחור, ובמיוחד כאשר מודבר בג’ינס.

איזה כיסים לא מומלצים?

כיסים רחוקים או קרובים מידי זה פחות עדיף

* כשהכיסים רחוקים מידי - העין משלימה את המרחק הגדול בין הכיסים ונוצר מראה ישבן גדול ורחב
* כשהכיסים קרובים מידי – העין משלימה את המרחק בין הכיס לאגן ושוב נוצר מראה רחב.

* כיסים נמוכים - יקצרו את הרגליים וגבוהים - לא יחמיאו
* בלי כיסים (במיוחד בג’ינס) – פחות עדיף, כי הכיסים “חותכים” בשטח הרחב של האחוריים ויוצרים מראה יותר מחמיא.

* כיסים שנמצאים בזוית מהתפר האמצעי המרכזי – מגדילים ולא מחמיאים

אז איזה כיסים רוצים?
* ללא תוספות מיותרות (רקמות, כפתורים, ריצרצים וכו)
* נמצאים בדיוק באמצע של כל אחד מהישבנים
* תפר הכיס מקביל לתפר האמצעי המרכזי.

הכיסים שיחמיאו: באמצע של כל אחד מהישבים, התפר מקביל לתפר המרכזי במכנס, ללא תוספות מיותרות

8 תשומת לב במקום אחר
הרעיון המרכזי בסטיילינג – להבליט יתרונות ולהסוות אזורים מאתגרים. העין שלנו תמיד מחפשת דברים מנצנצים, צבעוניים, אז טוב שיש, רק הוסיפו אותם בפלג גוף העליון, כנעליים, שלא יהיו בקרבת הישבן.

9. לא לחתוך באמצע, אלא מעל או מתחת
כאשר החולצה/ז’קט שלך מגיעים לחלק הכי רחב בישבן, זה מדגיש רוחב וגודל. לכן כאשר את לובשת חלק עליון וחלק תחתון בשני צבעיים, הקפידי כי העליון יגיע לתחילת ההתעגלות בישבן וא יכסה אותו לגמרי.

10. כמה שיותר חצאיות ושמלות
גם הגזרה מצויינת של מכנסיים, תבליט יותר את הפלג גוף התחתון והישבן מאשר חצאית/שמלה. כמובן שלא כל חצאית/שמלה יחמיאו, אך הפוטנציאל שלהן לעשות עבודה הסוואה טובה יותר משל מכנסיים.

11. עונת הבוטלישס
באיזה שהוא מקום אני אומרת תודה לקים קרדשיאן, ניקי מאנאג’, ג’ניפר לופז ושאר חברותיהן מגודלות האחוריים שהביאו את טרנד הבוטלישס, אם הן עושות מזה כמעט קריירה, אז אולי כדאי לחשוב על ישבן גדול בצורה אחרת…

נ.ב תודה לקים קרדישאן שסיפקה לי שפע של תמונות המדגימות מה לא לעשות :-)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

בשורה מלבבת:
אם את רוצה לדעת איך להתאים את הבגדים למבנה הגוף שלך –נשארו עוד מקומות בודדים בסדנא שלי ב- 19.2 בה אני חושפת את כל הסודות והטריקים על איך ליצור מראה מחמיא. לפרטים והרשמה054-2474255 או במייל [email protected] :-)

*  רוצה קבל עוד המלצות, טיפים ועדכונים על פעילויות שונות שאני עושה- לחצי כאן להצטרפות לרשימה שלי
*  להצטרפי לפייסבוק  שלי  לחצי כאן (לייק יתקבל בברכה :->)

 

דניאל לוזון, סטייליסטית
:-)

עוד מהבלוג של דניאל לוזון

Thumbnail

מדריך הסטיילינג המלא לבטן שטוחה

מצד אחד הבטן שלנו, הדבר הכי מופלא, המקור לחיים חדשים, ומצד שני, מקור להרבה תסכולים. מעבודתי עם נשים רבות אני יכולה להגיד בבירור שהבטן היא האזור הכי "מאתגר" אצל רוב הנשים. וביום...

Thumbnail

10 הדברים שתמיד יגרמו לך להראות 5 ק"ג (לפחות) פחות

חג פסח כבר תכף כאן ואיתו הארוחות המשפחתיות הדשנות והק"ג שמתיישבים להם מאד יפה בדיוק איפה שאני הכי פחות רוצים. כדי להקדים תרופה למכה, כך שגם אם תעלי קילוגרמון, שניים, שלושה, תדעי מה הם הדברים שיעלימו לגמרי את עודפי החג....

Thumbnail

10 טעויות אופנתיות שגורמות לך להראות 10 שנים מבוגרת יותר - טיפים לסטיילינג רענן

כשהייתי בת 13 ממש רציתי להראות כבר כמו אשה. כשאמא לא היתה רואה הייתי שמה שחור בעיניים ,מודדת את נעלי העקב והשמלות שלה וכשהיו אומרים לי שאני נראית בת 18 זאת היתה מחמיאה גדולה,...

תגובות

טופ 20 - בלוגים