הבלוג של אחת מתשע

עמותת אחת מתשע

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה... +עוד

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה מאבקים ציבוריים לשינוי מדיניות בתחום.

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מדצמבר 2015

ניהול מחלה, שותפות והעצמה לנשים מתמודדות עם סרטן השד/עו”ס ענבל רמניק

  סדנה בנושא ניהול מחלה שותפות והעצמה לנשים מתמודדות עם סרטן השד, תתקיים,  ביום שלישי 6.6.17 בשעה 9:00 בבוקר, במרכז הכנסים בבית חולים מאיר בכפר סבא
ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום. יש להירשם מראש.

לפרטים והרשמה: עו”ס ענבל רמניק 052-3201331 או עו”ס קטיה לוריא פיינשטיין: 09-7471170 (להשאיר הודעה עם שם וטלפון)

 IMG_20170601_074822

ניהול מחלה  הוא מושג שאנחנו שומעות היום יותר ויותר. מה זה בכלל אומר? ואיך ניהול ומחלה הולכים ביחד?

תקופת המחלה מתחילה ברגע האבחון, ומאופיינת  לעיתים בבלבול, סערת רגשות ואפילו נחוות כטראומתית. נשים רבות מרגישות שהקרקע נשמטה להן מתחת לרגליים. הן פעמים מוצפות בפחד ואף מדווחות על חרדת מוות קשה.

רבות חולמות שכל המצב הזה ייעלם כהרף עין. שמישהו יגיד להן מה לעשות ויחלץ אותן מהסיטואציה,  יחזיר אותן לשגרה המבורכת וכמה שיותר מהר.

לצערנו, פעמים רבות אין פתרונות קסם, ובמקרים רבים מדובר ביציאה למסע שמצריך הרבה סבלנות ותעצומות נפש. לעיתים נדרשת האישה לקבל החלטות גורליות, שישפיעו על מצב הגוף והנפש שלה להמשך חייה. לכן קיימת חשיבות גדולה לחלק הפעיל שממלאת האישה בתהליך ההתמודדות הזה.

בעבודתי כרכזת טיפול בעמותת אחת מתשע, אני מלווה ותומכת בנשים המתמודדות עם סרטן השד  משלב האבחון ולכל אורך הדרך. אני שומעת תגובות שונות מנשים בהתייחסות שלהן לנושא של ניהול מחלה. יש שיגידו “מה לי ולניהול בכלל? ועוד בזמן המחלה שלי?  עזבו אותי. שמישהו אחר ינהל את כל העניין הזה, והכי חשוב: שמישהו יגיד לי בדיוק מה לעשות ויחליט עבורי…!” .

לעומת זאת, יש נשים שהניהול מוכר להן מחיי העבודה או שהן אקטיביות ומנהלות באישיותן גם בחייהן הפרטיים. הן יבררו, יקראו, יחפשו מידע באינטרנט , יתשאלו חולות אחרות, ירוצו מרופא לרופא ויקבלו המון חוות דעת. זה יכול להיות מבלבל ומציף במידע-יתר.

כל אישה מגיעה עם סט חוויות מהתמודדויות רפואיות קודמות מעברה; חוויות ילדות סביב מחלות כרוניות, לידות, טיפול בהורים מבוגרים, מחלות רקע ועוד. אלה משפיעים עליה ועל האופן בו תחווה ותתמודד עם מחלתה. האם תיתן אמון ביכולותיה? בצוות הרפואי? בקרובים לה?

אז מהי הדרך הנכונה להתנהלות בעת מחלה?  אין בסדר או לא בסדר, נכון או לא נכון! כל אחת והדפוס הנכון עבורה והבחירות המתאימות עבורה.

אנחנו בעמותת אחת מתשע מאמינות, שעמוק בפנים, כל אישה יודעת מה הכי טוב בשבילה.

על מנת לסייע להן למצוא את הקול הפנימי שלהן בנינו סדנא ייחודית בנושא  ניהול מחלה, שותפות והעצמה, לנשים המתמודדות עם סרטן השד. מטרת הסדנא לעודד נשים לחשוב יחד על המקום הייחודי להן בתהליך הטיפולי.

בסדנא, אנו מתייחסות לכלים רגשיים ולכלים פרקטיים, שיכולים לסייע לאישה להתנהל טוב יותר בתהליך ההתמודדות הפיזית והנפשית עם סרטן השד.

 

 רבים מתכני הסדנה, מבוססים על סוגיות שעלו במסגרת מפגשים אישיים שקיימנו בעמותה עם נשים שחלו: 

  • כיצד מתכוננים לפגישות משמעותיות עם האונקלוג ו/או המנתח מבחינה רגשית ופרקטית?
  • איך לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר מתוך המידע שהתקבל?
  • כיצד תוכלי לאפשר לעצמך להרגיש בנוח לשאול שאלות את הרופא המטפל לגבי ההליך הרפואי והליכים הרפואיים הצפויים לה?
  • במידה ואת מקבלת מידע חדש, האם את מעיזה לבקש זמן לשהות ומחשבה?
  • האם את מאפשרת לעצמך לקבל חוות דעת נוספת על המידע וההמלצות שקיבלת?
  • האם אדם נוסף קרוב מלווה אותך לפגישות האלה? האם האדם הזה מוכן למפגש ולתפקידו במהלך המפגש ולאחריו?
  • האם את מודעת לזכויות שלך בתהליך (זכות ליחס מכבד, פרטיות, מסירת מידע, הסכמה, סודיות ועוד )? 

 

הסדנא נותנת מקום לכל השאלות האלה ועוד, ואנו מקוות שתסייע לנשים לפתוח עצמן לאפשרות שקיימת בידיהן, להיות שותפות בתהליך שהן עוברות ולבחור כל אחת את המקום המתאים לה ביותר בתהליך ההחלמה.

 

עו”ס (msw) ענבל רמניק, רכזת טיפול, עמותת אחת מתשע

 

 סדנה בנושא ניהול מחלה שותפות והעצמה לנשים מתמודדות עם סרטן השד, תתקיים,  ביום שלישי 6.6.17 בשעה 9:00 בבוקר, במרכז הכנסים בבית חולים מאיר בכפר סבא (הסדנה פתוחה גם לנשים המתמודדות עם סרטן השד ומטופלות במרכזים רפואיים אחרים).  ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום. יש להירשם מראש.

לפרטים והרשמה: עו”ס ענבל רמניק 052-3201331 או עו”ס קטיה לוריא פיינשטיין: 09-7471170 (להשאיר הודעה עם שם וטלפון)

 

 

עוד מהבלוג של אחת מתשע

תצוגה מקדימה

היום שאחרי הסערה: למצוא את הנורמלי החדש

עו"ס (MSW) רוזי מילר מינסטר, עמותת "אחת מתשע"   סרטן השד יכול להשפיע על האישה החולה במישור הפיזי, הרוחני והנפשי. מיד לאחר אבחון המחלה, היא מתחילה סוג של "מרתון" שעלול להימשך שישה חודשים ואפילו שנה. בסיום הטיפולים, האישה רק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי/יעל ויינשטין

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי. אצלנו במשפחה הגן עבר מדור לדור, אמי ושתי אחיותייה חלו בסרטן השד והשחלות. לי היה ברור שלא אצליח לחמוק מהסרטן וכבר בגיל 38 עברתי כריתת שחלות מניעתית. כשהגוש בשד התגלתה בגיל 42,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה