הבלוג של אחת מתשע

עמותת אחת מתשע

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה... +עוד

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה מאבקים ציבוריים לשינוי מדיניות בתחום.

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מדצמבר 2015

דינה יציב, שחלתה בסרטן השד והחלימה, מספרת על הניסים הקטנים בחייה ויוצאת במסר חשוב- אל תזניחו את עצמכן, הקפידו על הבדיקות התקופתיות לגילוי מוקדם והצילו את חייכן.

29/12/2016

כשזה מגיע לבריאות האישית שלי יש לי נטייה לדחות דברים בטענה שאין לי זמן. לכן, כשהגינקולוג המליץ שאלך לבדיקה אצל כירורג שד, הפתעתי את עצמי כשקבעתי תור באופן מיידי. בבדיקה אצל כירורג השד הייתי מאוד רגועה, הכירורג שבדק אותי אמר שהוא חושב שהכל בסדר אבל כדאי שנעשה ממוגרפיה, אולטרה סאונד וביופסיה, רק כדי להיות בטוחים.

אחרי הבדיקות הביטחון שלי התחיל להתערער ואמרתי לבעלי שאני מרגישה שמשהו לא בסדר. בעלי, שמכיר אותי כאדם חיובי ואופטימי, הופתע מאוד. כשהתור שלי לקבלת תוצאות הביופסיה הוקדם בשבוע, כבר הבנתי שיש סיבה לדאגה. למרות החשדות שלי, כשהתבשרתי באופן סופי שיש לי גוש סרטני בשד, הייתי בהלם. עד לאותו רגע עדיין היה לי זיק של תקווה שהכל יהיה בסדר, הרי אף אחת לא מחכה שיבשרו לה שהיא חולה. היה משהו בחד משמעיות של הבשורה שריסק אותי.

אחרי שהתגברתי על התדהמה הראשונית, הוצפתי בשאלות והתייעצתי עם אנשי מקצוע שונים בתחום. החלטתי יחד עם הרופאים שאני לא הולכת למות מהמחלה הזאת. האמנתי ברופאים שלי ושאבתי כוחות מהביטחון שלהם ביכולת שלי להחלים.

זכיתי לתמיכה עצומה מהסביבה הקרובה שלי ואני אסירת תודה על כך. כשסיפרתי לבעלי שהחששות שלי התאמתו ואני חולה, הוא לקח לי את היד ואמר לי “דינה, אנחנו יוצאים מזה ביחד”. גייסתי את כל הכוחות שהיו לי כאשר המטרה הייתה ברורה – אני יוצאת מזה.

לאחר הניתוח להוצאת הגידול עברתי את כל הטיפולים האפשריים: כימותרפיה, טיפול תרופתי והרבה הקרנות. החלטתי לשמור על שגרה למעני ולמען משפחתי. לא היה קל, אבל ההתמודדות עם המחלה לא מנעה ממני לגדל את ארבעת ילדיי, לעבוד במשרה מלאה ולהשלים את לימודיי לתואר שני בעבודה סוציאלית. סיימתי את טיפולי הכימותרפיה בערב פסח ולראשונה בחיי הבנתי את המשמעות של יציאה מעבדות לחירות.

ההיכרות שלי עם עמותת “אחת מתשע” החלה במהלך הטיפול התרופתי שקיבלתי. נתקלתי בקשיים בירוקרטיים במיצוי הזכויות הרפואיות שלי ונעזרתי מאוד בעורכת הדין של העמותה שלקחה אותי תחת חסותה וסייעה לי לנווט מערכת מורכבת וסבוכה שהתקשיתי להבין בעצמי.

מעבר לטיפולים הקשים, ההתמודדות עם סרטן השד מלווה בקושי רגשי גדול מאוד. אחרי שהחלמתי, החלטתי לעזור לנשים אחרות שנמצאות במצב דומה לשלי. תחילה הענקתי סיוע סוציאלי באופן עצמאי. בהמשך, השתלבתי בפרויקט “לצידך” של עמותת “אחת מתשע” שבו נשים שהחלימו מסרטן השד עוברות הכשרה ייחודית ומעניקות תמיכה לנשים אחרות שחולות במחלה. בפרויקט “לצידך” אני זוכה לראות את הצמיחה והלמידה של נשים אמיצות שחוו משבר קשה ומחליטות להמשיך קדימה למרות הכל.

במבט לאחור אני מבינה שהגילוי המוקדם של המחלה הציל אותי. לכן, אני מאמינה שמחובתי לשתף נשים אחרות בסיפור שלי. מעבר לתמיכה הפרטנית שאני מעניקה, אני מעבירה הרצאות במקומות עבודה בהן אני מעודדת נשים אחרות לקחת אחריות על גופן ולגשת להיבדק – כי כאמור גילוי מוקדם מציל חיים.

ההתמודדות עם סרטן השד גרמה לי להעריך את הדברים הקטנים בחיים. לקראת חג החנוכה, כשאני חושבת על הנס האישי שלי, אני מבינה שהאחריות והיוזמה שלקחתי בכך שניגשתי להיבדק היא לא פחות מנס. ההחלמה מהמחלה גרמה לי להבין שאם לא אדאג לעצמי ואקח אחריות על גופי אף אחד לא יעשה זאת במקומי. מחובתה של כל אישה לשמור על עצמה ולהיות קשובה לגוף שלה. ניתן להבריא מסרטן השד ופעמים רבות הגילוי המוקדם עושה את כל ההבדל.

 דינה

עוד מהבלוג של אחת מתשע

תצוגה מקדימה

היום שאחרי הסערה: למצוא את הנורמלי החדש

עו"ס (MSW) רוזי מילר מינסטר, עמותת "אחת מתשע"   סרטן השד יכול להשפיע על האישה החולה במישור הפיזי, הרוחני והנפשי. מיד לאחר אבחון המחלה, היא מתחילה סוג של "מרתון" שעלול להימשך שישה חודשים ואפילו שנה. בסיום הטיפולים, האישה רק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי/יעל ויינשטין

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי. אצלנו במשפחה הגן עבר מדור לדור, אמי ושתי אחיותייה חלו בסרטן השד והשחלות. לי היה ברור שלא אצליח לחמוק מהסרטן וכבר בגיל 38 עברתי כריתת שחלות מניעתית. כשהגוש בשד התגלתה בגיל 42,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה