הבלוג של אחת מתשע

עמותת אחת מתשע

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה... +עוד

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה מאבקים ציבוריים לשינוי מדיניות בתחום.

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מדצמבר 2015

מימי הדד שהחלימה מסרטן השד, מספרת בטור אישי מרגש על התמודדותה עם המחלה ועל הניסים הקטנים בחייה. לדבריה כל אחד נולד עם נר דולק, החכמה היא להפוך את הנר ללהבה גם בתקופות חשוכות.

27/12/2016

בגיל 41, חודש וחצי אחרי הלידה של בני השלישי חליתי בצהבת ונאלצתי לעבור ניתוח בכיס המרה. לא ידעתי איך אני עוברת את זה. הרגשתי שעדיין לא הספקתי להתאושש מהלידה, הייתי עייפה מלילות רצופים שבהם טיפלתי בתוספת החדשה למשפחה ולא ראיתי איך אני מכניסה את הניתוח הזה ללוח הזמנים הצפוף של אמא לשלושה ילדים. בדיעבד אני מבינה שאותו ניתוח היווה נקודת התחלה למסע הארוך להתמודדות עם סרטן השד.

יומיים אחרי הניתוח בכיס המרה, הרגשתי גוש קטן בשד שהדליק אצלי נורה אדומה. הרופא בבית החולים הפנה אותי לכירורג שד באזור מגוריי. לאחר התאוששות קצרה מהניתוח ניגשתי להיבדק. כירורג השד אמר שבגלל שאני מניקה מדובר בגוש חלב, “הכל בסדר” ואפשר להירגע. סמכתי על דבריו ובאמת האמנתי שאין סיבה לחשוש, הרי הוא איש המקצוע ובכלל, אין לי היסטוריה של סרטן שד במשפחה.

בדיעבד, אני יודעת, שבאותה עת, הסתובבתי עם הגוש. החיים התנהלו כסדרם והמשכתי במרדף אחר מסיבות בגן, ואספות הורים בניסיון נואש לתמרן בין הקריירה לבין הרצון להיות אמא מעורבת ונוכחת בחיי ילדיה- קושי משותף להרבה נשים במאה ה-21.

כעבור ארבע שנים מאותה בדיקה אצל כירורג השד הרגשתי שהגוש גדל, בשלב הזה כבר לא הייתי שקטה כל כך. בגלל שהייתי צעירה לא הייתי זכאית לבדיקת ממוגרפיה במימון קופת החולים והחלטתי לעבור את הבדיקה  באופן פרטי. הבדיקה יצאה תקינה . כעבור שנה הגוש גדל ועברתי בדיקת ממוגרפיה נוספת. שוב באופן פרטי, ושוב הבדיקה יצאה תקינה. אחרי שתי בדיקות שיצאו תקינות התחלתי לחשוב שאני כנראה סתם טיפוס לחוץ, כירורג השד כנראה צדק, אין מה לדאוג והכל בסדר.

המשכתי לנהל את חיי כשהגוש מלווה אותי בכל צעד ושעל. כששמתי לב שהשד מחליף צבעים שוב חזרו החששות. לא ידעתי מה לעשות. שוב לגשת לבדיקה שתצא נקייה? אני הרי מרגישה שמשהו לא בסדר אבל המכשור הרפואי אומר אחרת. הייתי כל כך עמוסה באירועי החיים השוטפים, לא היה לי זמן לבדיקות מיותרת.

חברות מהעבודה חשבו אחרת, והן לחצו עליי מאוד ללכת להיבדק פעם נוספת. נכנסתי לבדיקה אצל הרופאה שלי במחשבה שהיא תציץ במהירות ותגיד לי את המשפט הקבוע- אין מה לדאוג והכל בסדר. “חברות שלי משגעות אותי” אמרתי לה, וביקשתי ממנה שתבדוק אותי בזריזות כדי שאוכל להספיק להגיע לעבודה. הרופאה הסתכלה על הגוש ולא האמינה למראה עיניה, היא שאלה אותי בתדהמה איפה הייתי ולמה חיכיתי עד עכשיו. נשלחתי לבדיקה אצל כירורג שד ולממוגרפיה בפעם השלישית. הרגשתי שאני מבזבזת זמן שאני יכולה לנצל עם ילדיי. לא הופתעתי כשהבדיקה שוב יצאה תקינה.

 למרות התוצאה השלילית של הבדיקה (כלומר הבדיקה לא הראתה שיש גוש), כירורג השד שראה את הגוש התעקש שאגיע לבדיקות מקיפות בבית החולים. עברתי ממוגרפיה וביופסיה שבהם התגלה באופן חד משמעי שיש לי סרטן בשד. למרות שהסתובבתי עם הגוש כבר מספר שנים, הבשורה שאני חולה הייתה סטירת לחי רצינית. אחרי כל כך הרבה בדיקות שתוצאותיהן יצאו שליליות כבר לא האמנתי שיגיע היום שבו התוצאות תהיינה חיוביות.

הרופא אמר לי בצורה חד משמעית “אם את לא נכנסת להליך טיפולי עכשיו, את יכולה לומר למשפחתך שיכינו מודעת אבל לטווח זמן שבין 3 חודשים לחצי שנה”. בסופו של דבר ,כמובן שהקשבתי לו.

בזמן הטיפולים הבנתי שאם לא אדאג לבריאות הנפשית שלי, המצב הפיזי שלי יתדרדר מהר מאוד. התעוררתי בבוקר ובחרתי באופן מודע לראות את הפן החיובי של המציאות שלי ולנצל כל רגע. במהלך הטיפולים התעקשתי לטוס עם בן זוגי ועם החברות הטובות שלי לטורקיה. כולם חששו שאני אחזור מותשת ואמרו לי שאולי כדאי לדחות את הטיול עד לאחר הטיפולים. אני כבר הבנתי שאי-אפשר לדעת מה ילד יום ולמרות המצב הפיזי שבו הייתי שרויה החלטתי שאני הולכת על זה. הטיול נתן לי כוחות להמשיך הלאה במציאות המורכבת שנזרקתי אליה בעל כורחי.

חנוכה הוא חג של ניסים ונפלאות. במהלך ההתמודדות שלי עם המחלה למדתי שכל אחד נולד עם נר דולק, החכמה היא להפוך את הנר ללהבה גם בתקופות חשוכות. אחרי רצף מייגע של טיפולים וניתוחים אני מבינה שכל יום בחיי הוא נס גלוי, ניצלתי למרות כל הממוגרפיות השגויות ואני יודעת שיש מי ששומר עלי מלמעלה.

 תמונה מימי

עוד מהבלוג של אחת מתשע

תצוגה מקדימה

היום שאחרי הסערה: למצוא את הנורמלי החדש

עו"ס (MSW) רוזי מילר מינסטר, עמותת "אחת מתשע"   סרטן השד יכול להשפיע על האישה החולה במישור הפיזי, הרוחני והנפשי. מיד לאחר אבחון המחלה, היא מתחילה סוג של "מרתון" שעלול להימשך שישה חודשים ואפילו שנה. בסיום הטיפולים, האישה רק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי/יעל ויינשטין

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי. אצלנו במשפחה הגן עבר מדור לדור, אמי ושתי אחיותייה חלו בסרטן השד והשחלות. לי היה ברור שלא אצליח לחמוק מהסרטן וכבר בגיל 38 עברתי כריתת שחלות מניעתית. כשהגוש בשד התגלתה בגיל 42,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה