הבלוג של אחת מתשע

עמותת אחת מתשע

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה... +עוד

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה מאבקים ציבוריים לשינוי מדיניות בתחום.

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מדצמבר 2015

לכבוד חג החנוכה יעל דהרי, שחלתה בסרטן השד והחלימה, מספרת על נס החנוכה האישי שלה ועל החיים בצל המחלה

25/12/2016

אמא שלי נפטרה מסרטן השד כשהייתי בת עשר. בגלל שאנחנו משפחה של שלוש בנות, הקפדנו מאוד על בדיקות תקופתיות גם בזמנים בהם המודעות לבדיקות לגילוי מוקדם לא הייתה  גבוהה.

אחותי הצעירה חלתה ראשונה. באחת מהבדיקות השגרתיות שהיא עברה התגלה לה גוש בשד, לאחר בדיקת ביופסיה נאמר לה שהגוש לא סרטני אבל עדיין מומלץ להוציא אותו. רק לאחר חצי שנה אחותי מצאה זמן לעבור את הניתוח להוצאת הגוש. במהלך הניתוח התברר שהגוש דווקא מאוד סרטני. היא נאלצה לעבור ניתוח לכריתת השד ולהוצאת בלוטות לימפה. כשאחותי חלתה החלטתי לצאת לפנסיה, רציתי להיות איתה ולעזור לה בהתמודדות עם המחלה.

במהלך הלווי של אחותי, הלכתי לבדיקת ממוגרפיה שגרתית שבה התבשרתי שגם לי יש גוש סרטני בשד. כך יצא שעברנו את המחלה ביחד והמילה “אחות” קיבלה משמעות הרבה יותר עמוקה בעיני. התחלנו את טיפולי ההקרנות באותו בית חולים ונוצרו מפגשים משפחתיים סביב הסרטן. הצטערנו על המצב שבו היינו שרויות אבל למדנו לקבל את המציאות באהבה ולראות את הדברים באור חיובי.

אחרי שסיימנו את הטיפולים המשותפים עברנו בדיקות גנטיות וגילינו שאנחנו נשאיות של  גן BRCA . מיד ביקשנו מהבנות שלנו שילכו גם הן להיבדק. שתי הבנות שלי ניגשו לבדיקה שיצאה נקייה. הבת של אחותי לא הלכה לבדיקה הגנטית ולמרות שהיא הקפידה על בדיקות ממוגרפיה תקופתיות, גם היא חלתה ולצערי לא שרדה את המחלה.

רוב האנשים מייחסים למילה סרטן קונוטציה של מוות. גם אני חשבתי כך עד שחליתי בעצמי. בהתחלה הייתי בטוחה שנגמרו לי החיים אבל עברתי תהליך והחלטתי שאני מתגברת, אוספת את הכוחות שלי ומוצאת את האור בסיטואציה שבה אני שרויה. מעבר להחלטה האישית שלי לשמור על אופטימיות, הבנתי שההקפדה שלי על הבדיקות לגילוי מוקדם הצילו את חיי.  ראיתי במו עיניי איך במקרה של  אחותי המחלה התגלתה בשלב מאוחר מידי ולדאבוני גם היא נפטרה כתוצאה מהמחלה.

 המחלה הפכה אותי לאישה אחרת לגמרי. אני מעריכה כל רגע ומרגישה שאין יעד שלא אוכל לכבוש או אתגר שלא אוכל להתמודד איתו. אני מאמינה שלכל אדם בעולם הזה יש שליחות אבל לא כולם זוכים לממש אותה. אחרי שחליתי הבנתי שהיעוד שלי בעולם הוא ללוות נשים אחרות שמתמודדות עם סרטן השד ולהכניס קצת אור בתקופה החשוכה שבה הן נמצאות. כך התחלתי להתנדב בפרויקט “לצידך” של עמותת “אחת מתשע”. במסגרת הפרויקט עברתי סדנה שבה רכשתי כלים דרכם אני תומכת ומסייעת לנשים אחרות שמתמודדות עם המחלה.

הגילוי המוקדם של המחלה הציל את חיי וחשוב לי להפיץ את הבשורה הזאת לנשים נוספות. כחלק מהפעילות שלי בעמותת “אחת מתשע” אני מעבירה הרצאות במקומות עבודה שבהם אני מספרת את הסיפור האישי שלי בכדי להאיץ בנשים אחרות לדאוג לעצמן ולהשקיע את הזמן בבדיקות תקופתיות.

בימים אלו של  חג החנוכה אני חושבת הרבה על הנס האישי שלי. העובדה שאני נמצאת כאן היום כדי לכתוב את המילים הללו הוא נס בפני עצמו. המחלה גרמה לי לשנות  את חיי ב 180 מעלות. אני מאושרת, אופטימית, מעריכה כל דקה  ונוצרת כל רגע עם ילדיי ונכדיי.

הטור נכתב לזכרן של בנות שלושה דורות ממשפחתי: חנה, דורית, רינת – “חדרי האמונה”

תמונה יעל

.

עוד מהבלוג של אחת מתשע

תצוגה מקדימה

היום שאחרי הסערה: למצוא את הנורמלי החדש

עו"ס (MSW) רוזי מילר מינסטר, עמותת "אחת מתשע"   סרטן השד יכול להשפיע על האישה החולה במישור הפיזי, הרוחני והנפשי. מיד לאחר אבחון המחלה, היא מתחילה סוג של "מרתון" שעלול להימשך שישה חודשים ואפילו שנה. בסיום הטיפולים, האישה רק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי/יעל ויינשטין

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי. אצלנו במשפחה הגן עבר מדור לדור, אמי ושתי אחיותייה חלו בסרטן השד והשחלות. לי היה ברור שלא אצליח לחמוק מהסרטן וכבר בגיל 38 עברתי כריתת שחלות מניעתית. כשהגוש בשד התגלתה בגיל 42,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה