הבלוג של אחת מתשע

עמותת אחת מתשע

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה... +עוד

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה מאבקים ציבוריים לשינוי מדיניות בתחום.

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מדצמבר 2015

לאחר שהחלימה מסרטן השד ריבי סוגרת חשבון עם הגידול שלה. במכתב מרגש היא מתארת את רגעי הקושי, המשבר והצמיחה בצל המחלה

22/11/2016

שלום ס.

נפגשנו רשמית לפני 3 שנים וארבעה חודשים. אני די בטוחה שהתנחלת אצלי הרבה קודם, ואני, אוי לבושה – הזנחתי. הרגשתי שאתה נוכח, אבל קטונתי מלהתווכח עם תוצאות הממוגרפיה והאולטראסאונד שלא העידו על קיומך. או יכול להיות שפשוט לא רציתי לדעת בוודאות אם אתה שם או לא.

רגע, היינו ב”נפגשנו”. אז אחרי שהתייצבת ככה בערמומיות, גדול ומפושט (גוש של 3.5 ס”מ עם פלישה לבלוטות), הצלחת להפחיד אותי. הייתי בטוחה שמחר בבוקר אתעורר מתה. לקח לי זמן להבין שאתה בענייני טיזינג, ושאת הפחדים, החרדות, החששות והמועקות אתה משחרר במינונים איטיים, בסיפוח זוחל ולאורך שנים.

עכשיו אתה כבר אמור להיות מת, או לפחות מצומצם מאד מאד מאד. בסופו של דבר, אחרי שעברתי ניתוח להוצאת הגידול, ואחרי כל “חבילת ההטבות” שקיבלתי בזכותך ( 100% נכות לשנה, הזכות לעקוף את התור בקופ”ח, טיפולי שיניים בחינם והנחה בתחבורה הציבורית…), אמרו לי שכמעט לא נשאר ממך שום דבר וקשה מאוד לראות אותך. תודה רבה באמת. סוג של סגירת מעגל, כי גם כשהיית יותר גדול לא ראו אותך.

מכיוון שהגעת אלי בפעם הראשונה, לא ידעתי כל כך מה לעשות איתך. עם מי אני צריכה לדבר כדי שיוציא אותך ממני, ומה אני אמורה לעבור. אחרי כל הבדיקות, הכימותרפיה, נשירת השיער, כריתת השד, שחזור השד, ההקרנות, ההרצפטין שהמשיך שנה, וכדור הטמוקסיפן המגעיל שעדיין מלווה אותי כל בוקר – אני יכולה בוודאות להגיד לך סרטן, שלא כיף איתך. לא כיף בכלל.

מה אתה אומר, 3 שנים וקצת זה מספיק זמן לרטרוספקטיבה? אז בוא נראה מה היה לנו –

נק’ זכות:

  1. בזכותך השיער שלי צמח מחדש מתולתל ושחור (חלום ישן).
  2. בזכותך גיליתי שלאנשים באמת יש כוונות טובות ורצון לעזור.
  3. בזכותך גיליתי שאני מסוגלת לבקש עזרה.
  4. בזכותך כל הרופאים קראו לי “צעירה” (כבר היה שווה?).
  5. בזכותך הבנתי (שוב) שהמשפחה שלי זה הדבר הכי חשוב ומשמח שקרה לי בחיים, ואם אמות, זה יהיה מאוֹשֶר.

נק’ חובה:

  1. בגללך המשפחה שלי עברה טלטלה מאיימת ומפחידה .
  2. בגללך הבן המתוק שלי לא חיבק אותי זמן רב כי חשש שיש לי “חיידקי סרטן” מדבקים.
  3. בגללך נשר לי השיער ונראיתי כמו ביצה.
  4. בגללך מאז ועד היום כל כאב בכל מקום בגוף מיד חשוד כאופציה סופנית.
  5. בגללך מאז ועד היום אני יותר חסרת סבלנות, יותר כעוסה, יותר עצבנית ויותר שמנה.

 

ולסיום הרשה לי להביע את האכזבה הכי משמעותית שהסבת לי. אם כבר הגעת, למה לא הבאת איתך תובנות חדשות על החיים? למה לא עזרת לשנות, לשפר ולשדרג אותי? למה לא היתה לי הארה פנימית ולא מצאתי את המשמעות שתמיד חיפשתי? ולמה אני שומעת כל הזמן סיפורים על אחרים שבזכותך גילו את האור והגשימו חלומות?

אני סתם נשארתי אני.

אתה מבאס. והאמת? אתה כבר גם מה-זה משעמם אותי. לא רוצה שתהיה נוכח יותר. לא בחיי, ובטח לא בחיים של אף אחד אחר. אתה נפוץ מדי, שכיח מדי וכבר לא מספיק מרשים אותי. כשהייתי ילדה חלמתי לגלות את התרופה לסרטן. לא הצלחתי. אבל בשלב זה התרופה שלי נגדך היא לא להתייחס אליך יותר. אתה לא שם, אתה לא קיים, ואתה לא מעניין אותי יותר בכלל. לא תשמע ממני יותר.

שלום ס. (ולא להתראות), ריבי

תמונה ריבי 1

עוד מהבלוג של אחת מתשע

תצוגה מקדימה

היום שאחרי הסערה: למצוא את הנורמלי החדש

עו"ס (MSW) רוזי מילר מינסטר, עמותת "אחת מתשע"   סרטן השד יכול להשפיע על האישה החולה במישור הפיזי, הרוחני והנפשי. מיד לאחר אבחון המחלה, היא מתחילה סוג של "מרתון" שעלול להימשך שישה חודשים ואפילו שנה. בסיום הטיפולים, האישה רק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי/יעל ויינשטין

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי. אצלנו במשפחה הגן עבר מדור לדור, אמי ושתי אחיותייה חלו בסרטן השד והשחלות. לי היה ברור שלא אצליח לחמוק מהסרטן וכבר בגיל 38 עברתי כריתת שחלות מניעתית. כשהגוש בשד התגלתה בגיל 42,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה