הבלוג של אחת מתשע

עמותת אחת מתשע

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה... +עוד

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה מאבקים ציבוריים לשינוי מדיניות בתחום.

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מדצמבר 2015

אורלי הראל, שחלתה לפני 15 שנים בסרטן השד, התעקשה להיבדק כבר בגיל 36. זאת למרות ההתעקשות של הרופאה שלה שהיא צעירה מידי. במכתב מרגש שנכתב לאותה רופאה, חושפת אורלי את סיפורה האישי.

02/11/2016

שלום  דוקטור,

קבעתי אליך תור כדי לספר לך שאמי חלתה בסרטן השד. באותה הזדמנות שאלתי אותך האם אחותי ואני צריכות ללכת להיבדק. ענית בביטחון מוחלט ואמרת לי: “לא. את צעירה מידי”.

נכון, הייתי אז רק בת 36, אבל משהו בבטן אמר לי להתעקש , “אבל אני רוצה” אמרתי לך. את שבת ואמרת: “אבל את לא צריכה”. כך, 5 פעמים חזרתי ושאלתי. המשכתי להתעקש, אפילו לא ידעתי על מה אני מתעקשת, לא ידעתי איזו בדיקה לבקש אבל זה לא מנע ממני להגיד שאני מפה לא יוצאת בלי הפניה. כנראה שהתייאשת ממני אז אמרת: “טוב, אז תעשי אולטרה סאונד”. למחרת כבר עברתי את הבדיקה  שבה גילו גוש בגודל  8 מ”מ בשד השמאלי. כן דוקטור, גילו לי סרטן מסוג אלים ואצטרך לעבור ניתוח, טיפולים כימותרפיים והקרנות.  היית מאמינה דוקטור?

כל זה קרה בדיוק היום לפני חמש עשרה שנים. אם לא הייתי מתעקשת איתך אז, לא הייתי כאן היום. כנראה שהייתי נשארת צעירה לנצח ומשאירה אחרי בעל צעיר ושני ילדים קטנים בגילאי 12 וחצי ושמונה וחצי. לא הייתי זוכה לגדל אותם באושר, לחגוג בר מצווה, ללוות לתיכון, לצבא, לאוניברסיטה, לראות אותם פורשים כנפיים מהקן החם.

אלמלא ההתעקשות שלי להיבדק, לא הייתי מגשימה את עצמי ואת חלומותיי. לא הייתי משלימה את השינוי הגדול שעשיתי בקריירה משכירה לעצמאית. הייתי משאירה אחרי הורים מרוסקים, משפחה, חברים ועוד מעגלים המומים וכואבים על כך שלא זכיתי למצות את חיי, לגדול, לחיות ולצמוח למי שאני היום.

לשמחתי הקשבתי לבטן שלי, האינטואיציות שלי תמיד היו חזקות. בזכות זה אני כאן היום, בריאה, חיה בועטת, מגשימה את עצמי, נהנית מהמשפחה, החברים וממתנת החיים.

אחרי החוויה שלי, רציתי לעזור לנשים אחרות ולעורר את המודעות לחשיבות של הגילוי המוקדם של סרטן השד. החלטתי להתנדב בעמותת “אחת מתשע” שם אני זוכה ללוות ולתמוך בנשים שמתמודדות עם המחלה. בנוסף אני הולכת למקומות עבודה בהם אני נחשפת ומספרת את הסיפור האישי שלי במטרה לעורר נשים צעירות לקחת אחריות על גופן ולגשת להיבדק.

את דר’ כבר לא הרופאה שלי. כשאני עוברת מולך במסדרונות המרפאה את משפילה מבטך. אני רוצה גם להאמין שמאז, את כאישה ורופאה, קשובה יותר למטופלות שלך. כשמישהי באה לשתף אותך ולהתייעץ איתך אם ללכת להיבדק, את כבר יודעת להגיד לה שלסרטן אין גיל

גילוי מוקדם מציל חיים זאת לא סיסמא – זה החיים שלנו!

 אורלי הראל 2

עוד מהבלוג של אחת מתשע

תצוגה מקדימה

היום שאחרי הסערה: למצוא את הנורמלי החדש

עו"ס (MSW) רוזי מילר מינסטר, עמותת "אחת מתשע"   סרטן השד יכול להשפיע על האישה החולה במישור הפיזי, הרוחני והנפשי. מיד לאחר אבחון המחלה, היא מתחילה סוג של "מרתון" שעלול להימשך שישה חודשים ואפילו שנה. בסיום הטיפולים, האישה רק...

תגובות

פורסם לפני 3 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 3 years
תצוגה מקדימה

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי/יעל ויינשטין

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי. אצלנו במשפחה הגן עבר מדור לדור, אמי ושתי אחיותייה חלו בסרטן השד והשחלות. לי היה ברור שלא אצליח לחמוק מהסרטן וכבר בגיל 38 עברתי כריתת שחלות מניעתית. כשהגוש בשד התגלתה בגיל 42,...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה