הבלוג של אחת מתשע

עמותת אחת מתשע

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה... +עוד

עמותת אחת מתשע, שהוקמה בשנת 1994, מסייעת לנשים חולות סרטן השד וקרוביהן ומעניקה שירותי תמיכה, מידע ומיצוי זכויות. כמו כן, העמותה פועלת להעלאת המודעות לגילוי מוקדם של המחלה, מקיימת פעילויות הסברה ומהלכים תקשורתיים ומובילה מאבקים ציבוריים לשינוי מדיניות בתחום.

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מדצמבר 2015

ידעתי כל הזמן שהמחלה תגיע, רק לא ידעתי בדיוק מתי. אצלנו במשפחה הגן עבר מדור לדור, אמי ושתי אחיותייה חלו בסרטן השד והשחלות. לי היה ברור שלא אצליח לחמוק מהסרטן וכבר בגיל 38 עברתי כריתת שחלות מניעתית. כשהגוש בשד התגלתה בגיל 42, עברתי כריתה כפולה של השדיים, שחזור שלהם וטיפולי כימותרפיה.

את השינויים שעברתי בגלל המחלה בן זוגי וילדיי הצליחו לקבל ולהכיל. לילדיי, שהיו אז קטנים, סיפרנו שיש לי פצע בשד ואני אצטרך לקבל טיפולים שיחלישו אותי וינשור לי השיער. הכנו אותם לתקופה שבה הם יצטרכו להיות יותר מתחשבים, סבלניים ולעזור בבית. בני הקטן, שבהתחלה פחד לראות את הקרחת, אמר לי שאני יפה גם ככה ונתן לי נשיקה. זה היה אישור מבחינתי שילדיי מקבלים אותי כמו שאני, בלי שיער. את הבנות הגדולות שיתפתי בתהליך שחזור השד והסברתי להן שכשיגדלו הן יצטרכו לבדוק אם גם הן נשאיות של הגן. איני זורה בהן פחד על מה שעלול להתרחש בעתיד, אך זו חובתי לעלות את המודעות לסרטן השד כאישה בכלל וכאמא שלהן בפרט.

כשסיימתי את הטיפולים בתי כתבה לי מכתב שהיא מתנצלת שלא הייתה שם בשבילי יותר, כמובן שלא היה לה על מה להתנצל. שמונה שנים אחרי סיום הטיפולים מעגל התמיכה שלי נשאר, אבל הזמינות שלהם עבורי היא כבר לא אותו הדבר. כל אחד כבר חזר לענייניו. הציפייה הייתה שגם אני אחזור לענייני, להיות היעל מלפני המחלה – אבל זה לא היה המצב. רק אישה שחלתה בסרטן השד יודעת שלא ניתן להחלים מהמחלה לחלוטין והיא טובעת את חותמה. בגלל הניתוח המניעתי שעברתי, לא טופלתי באמצעות הורמונים ותוך כדי המחלה נכנסתי לגיל המעבר. לא ידעתי אם גלי החום, מצבי הרוח ותופעות הלוואי המוזרות הן תוצאה של הטיפולים או בגלל גיל המעבר. למעשה, גם אחרי הטיפולים אני לא באמת בריאה כמו שהסביבה חושבת – בנקודה זו נוצר הפער ביני לבין הסביבה.

את הפער שנפער ביני לבין המעגל הקרוב אלי וביני לבין עצמי, הצליחה למלא עמותת “אחת מתשע”. בזכות ההשתתפות שלי בקבוצת תמיכה מטעם העמותה הצלחתי לעבד את המחלה בצורה בריאה ולהשלים עם השינויים הפיזיים והנפשיים שחלו בי. ההשלמה עם המצב הפיזי והנפשי החדש פתחו בפניי אופקים חדשים. התקבלתי לקורס המלוות של העמותה והתחלתי להתנדב בתוכנית ‘לצידך’ – בה ליוויתי נשים בעלות סיפור דומה וחלו כמוני בסרטן השד. נתתי את כל כולי להתנדבות והיא היוותה עבורי סגירת מעגל. להיות שם בשביל נשים אחרות כפי שהיו לצידי כשהייתי חולה. אפילו ילדיי למדו לזהות מתי אני מדברת עם אישה אותה אני מלווה וידעו שאסור להפריע. היום, אני משתתפת בפרויקט ‘סיפור אישי’ של העמותה בו נשים שחלו בסרטן מספרות על התמודדותן לאורך כל המחלה ולאחריה.

עבורי, החזרה לשגרה לא הייתה פשוטה, אך בלתי נמנעת. עד היום לא חזרתי לשגרה המלאה – גופי לא מאפשר זאת. ההתמודדות שאחרי המחלה אפשרה להיחשף לתחומים חדשים כמו ציור ולימודי תואר שני בהנחיית קבוצות בשילוב אומנויות ולעבוד כמנהלת מועדון לבעלי מוגבלויות. חזרתי לעולם התעסוקה והמשכתי בפעילות הגופנית אבל ההתמודדות כנראה לעולם אינה נגמרת.

 המילה ‘סרטן’ נכנסה ושינתה את התודעה המשפחתית שלי. בנותיי שכבר גדלו, עתידות לעבור את הבדיקה לגילוי הגן ויחיו לעד עם יד על הדופק. עבור בן זוגי אני האישה האמיצה בעולם. לא פעם הפנה אליי נשים של קולגות שלו שחלו בסרטן השד. את עצמי אני רואה כעוד אחת מתשע שנאלצה להתמודד עם המחלה ואילו היום נאלצת להתמודד עם היום שאחרי.

.יעל וינשטין

בכדי לשמוע עוד על פעילות עמותת “אחת מתשע ניתן לפנות אלינו-

דרך הטלפון: 1-800-363-400

אתר העמותה : www.onein9.org.il

ועמוד הפייסבוק- https://www.facebook.com/onein9?fref=ts

עוד מהבלוג של אחת מתשע

תצוגה מקדימה

היום שאחרי הסערה: למצוא את הנורמלי החדש

עו"ס (MSW) רוזי מילר מינסטר, עמותת "אחת מתשע"   סרטן השד יכול להשפיע על האישה החולה במישור הפיזי, הרוחני והנפשי. מיד לאחר אבחון המחלה, היא מתחילה סוג של "מרתון" שעלול להימשך שישה חודשים ואפילו שנה. בסיום הטיפולים, האישה רק...

תגובות

פורסם לפני 4 years

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

לסגור מעגל עם אחיותיי לסרטן/ נעה אלה

מרץ 2004, מרכז לונדון, רחובות סואנים, ורעש סירנה נשמע מרחוק. ראשי מסתחרר, עומדת לבדי, השמים מעליי קודרים יותר מהרגיל ואינני שומעת מאום מלבד דפיקות הלב שלי. פחד אדיר...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה