הבלוג של Olivs

עולם חדש

החיים נותנים לך אינטרנט אז תעשה מזה לימונדה

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מיוני 2011

אם הייתי יודעת, הייתי מונעת מעצמי המון תסכול והמון פגיעות בביטחון העצמי ובאגו וחבל שלא מאמנים, או כותבים או מנחים יותר מנושא. אז אחרי שנה של חיפוש עבודה ללא שום הצלחה הבנתי איפה הטעויות שעשיתי וברגע שלקחתי את עצמי בידיים וקיבלתי את ההדרכה הנכונה עליתי על דרך המלך.

27/09/2012

אימהות ועבודה

אם הייתי יודעת, הייתי מונעת מעצמי המון תסכול והמון פגיעות בביטחון העצמי ובאגו וחבל שלא מאמנים, או כותבים או מנחים יותר מנושא. אז אחרי שנה של חיפוש עבודה ללא שום הצלחה הבנתי איפה הטעויות שעשיתי וברגע שלקחתי את עצמי בידיים וקיבלתי את ההדרכה הנכונה עליתי על דרך המלך.

וכן צריך להיעזר בגורמים חיצוניים שמעודכנים ובייחוד שיכולים להזרים אלינו אנרגיה חיובית ונכונה. אחד מגורמים אלו הוא ספרו של ערן שטרן. כפי שקראתי בספרו המעצים של ערן שטרן “להגשים” שם הוא כותב שבשנות החמישים ערכה חברת דופון מחקר שמטרתו הייתה לפענח מהי כמות האנרגיה האצורה בגוף האדם, כלומר, לבדוק מהי האנרגיה הפוטנציאלית שלנו. הבדיקה הזו דומה לבדיקת האנרגיה החשמלית האגורה בסוללה. תוצאות המחקר הראו שבקילוגרם מסה של גוף האדם שלכם יכול על פי תוצאות הניסוי , להאיר 120 אלף נורות במשך עשרה ימים. אם תכפילו כמות זו במשקל גופכם תגלו שאתם יכולים להאיר עיר שלמה.

אז משפטים כמו “אין לי כוח” או “אין לי אנרגיה” הם לא באמת נכונים והם ברגע שנאמרים נכנסים לתת מודע שלנו ומכבים אותנו.
מכאן ומעוד ספרי הדרכה כמו ספרו של אקהרט טולה “THE POWER OF NOW” הסקתי שאני למעשה שדה אנרגטי וזה מה שאני מביאה לראיון עבודה לכן כדי שיחושו אותי המראיינים כחיובית ונעימה עלי לבוא לראיון רגועה וחיובית עם אנרגיה טובה. מעבר לכך עלי גם להתכונן לראיון באופן פרקטי ולאגור כמה שיותר מידע כמו שנירית גלר ג’מילי מסבירה בסרטוני ההדרכה שלה באתרה שעלי לציין שעזרה לי מאוד בהבנה של חזרה של אימהות למעגל העבודה.

אני רוצה לכתוב כאן כמה נקודות חשובות שסייעו לי סוף סוף אחרי שנה למצוא עבודה וכן השוק לא טוב וכן אף אחד לא מוצא עבודה ועכשיו זה חגים ואין עבודה ובלה בלה בלה.

- ראשית התחלתי לראות סרטי הדרכה ביוטיוב, כאוטודידקטית אני אוהבת שמעבירים לי מסרים בסרטונים נעימים ומפורטים, בלי שאצטרך ללכת לכל מני יועצים שלוקחים הון תועפות על דברים מובנים . ולפעמים האקלקטיות של סרטוני היוטיוב עוזרת מאוד להעשרת המידע. אז כתבתי מילות חיפוש באנגלית ובעברית ביוטיוב כמו: אמהות וראיונות עבודה, איך להצליח בראיון עבודה, כתבתי את התחום שלי שהוא קידום אתרים, ראיון בקידום אתרים ועוד.

- הלכתי ליועצת קריירה שהיא תותחית והיא לא לוקחת הון תועפות, אלא מחיר סביר בעד ידע פרקטי ואימון מעולה לחיפוש עבודה ומה שלמדתי ממנה בעיקר הוא להתמקד. אם מחפשים עבודה אז מתמקדים ולא שולחים קו”ח לכל מני עבודות לא קשורות.

- הלינקדין, הפייסבוק מאוד תורמים למיתוג העצמי שלי ואני בטוחה שמראיינים ראשית בודקים אותך ברשתות אלה לכן יש להראות ייצוגיים ולבנות את הפרופילים בהתאם.

- אמהות היא אכן דבר בעייתי – לא חשבתי אבל גיליתי זאת אחרי כמה סירובים ששמעתי ממראיינים שלהם סיפרתי בחדווה ובגאווה שילדתי ואני אמא ואני עם התינוקת בבית והיא מתחילה גן ובלה בלה בלה מה שנקרא: “טו מאץ’ אינפורמיישן” אמהות צריכות להגיד בקצרה “אני אמא ויש לי סידור לילדה” וזהו. מקום העבודה צריך להבין שהוא מכוסה מהבחינה הזו.

- פתיחת ראיון וסגירת ראיון – לאחר שאספתי המון מידע על המקום עבודה, המראיין, קוד הלבוש, התפקיד אני מדברת בצורה עניינית על איך היכולות שלי יכולות לתרום לתפקיד הספיציפי תוך כדי מתן דוגמאות רלוונטיות ממקומות עבודה קודמים.
סגירת ראיון הוא כמו סגירת עסקה , מותר ואף מומלץ לשאול את המראיין על מה ההמשך, מה הצעד הבא, במילים אחרות “האם התקבלתי”. ככה תחסכו מעצמכם סטרס מסוים ותביאו את המראיין לסגירת עסקה.

- תהיו עצמכם ובדיוק מי שאתם, אל תשחקו אותה, אל תשתנו בשביל אף אחד תהיו אסרטיביים וחיוביים כן, אבל תסמכו על עצמכם שאתם נפלאים איך שאתם ותצרו לכם שדה אנרגטי טוב .לדוגמא אני לפני הריאיון המוצלח עשיתי ספורט, מקלחת וצפיתי בסרטים כיפיים כדי להתמלא באנרגיה חיובית.

- יש את הנושא של שפת גוף בראיונות עבודה. גם כאן מומלץ להכנס ליטיוב ולבדוק את הנושא. מדובר המסרים הסמויים מן העין אך החשובים לא פחות.

- חזרה והכנה מוקדמת חייבים לעשות זאת, תשאלו את עצמכם את כל השאלות שעלולות לצוץ בראיון והכינו תשובות ולגבי “השאלה” מהי נקודת התורפה שלך תמיד אפשר לומר שאין לי ניסיון בתחום הספציפי אבל אני אלמד ויש לי המון מוטיבציה.

בהצלחה לכולם וביחוד לאמהות שבבית.

עוד מהבלוג של Olivs

תצוגה מקדימה

סבא,

סבא, רציתי להגיד לך כל הרבה פעמים שאני אוהבת אותך, והצלחתי איזה פעם בטלפון להגיד לך את המשפט הכה קשה על הדרך. כבר כמה שנים הקפאתי שניות בכדי לזכור אותך ואת סבתא כשהיא עוד הייתה בחיים כי ידעתי שיום אחד לא תהיו. עכשיו, אני...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 9 years

למה שלושת החודשים הראשונים עם תינוק לא כל כך נוראיים?

טוב אז אני אחרי שלושה חודשים של חופשת לידה, נכנסתי לחודש הרביעי ואחרי שמירת הריון של כמעט חצי שנה אני שנה כבר בבית במצטבר. בזמן הזה למדתי כמה טריקים של התמודדות, במיוחד בחופשת לידה, כי זה לא קל אבל זה לא באמת סיוט כמו...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

נקודות חמות ברמת הגולן

ישנם כמה דברים שהייתי שמחה לדעת לפני שנסענו למלון רימונים בנווה אטיב ברמת הגולן ולא הצלחתי למצוא באינטרנט אז אני כותבת לכם במקרה ויתחשק לכם להצפין אבל ממש להצפין. נתחיל במיקום – נסענו למלון רימונים בנווה אטיב ברמת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה