הבלוג של אודליה ביצ'צ'ו- נטורופתית

Odelya Bichacho

אודליה ביצ'צ'ו, נטורופתית וקואצ'רית המתמחה בתזונה פונקציונלית לירידה במשקל, ניקוי רעלים מהגוף, פרופיל שומנים בדם, אכילה רגשית ועוד ע"י דיאטה מותאמת אישית.

עדכונים:

פוסטים: 4

החל מיוני 2015

     

לחיים יש קצב מהיר ומסחרר, מבלי שנבחין הזמן יחלוף ויעבור, עונות השנה יתחלפו, השירים ברדיו ישתנו ואנחנו נתבגר ונצבור עוד חוויות ועוד קמטים שיעידו על הניסיון ועל הדרך שסללנו. תעצרו לרגע, עצמו עיניים ותנסו לדמיין את עצמכם בעוד שנה מהיום . מה הייתם רוצים להשיג? מה הייתם רוצים שישתנה? ועכשיו פיקחו את עינכם והסתכלו סביב, מה אתם אוהבים בחייכם היום? מה כבר השגתם?

לפעמים אנחנו שוכחים מהם הדברים החשובים באמת. החיים סוחפים אותנו ואנחנו מוצאים את עצמנו עם אינספור משימות ומטלות שאין להם תאריך תפוגה. משימות שרק גדלות ומטלות שנערמות בלי סוף כמו הררי כביסה שמחכה שיקפלו אותה. איך אפשר לשנות את התמונה ולייצר מציאות פרודוקטיבית יותר? כזו שבה נספיק לבצע את משימות היום יום שלנו, נתקדם אל עבר היעדים שיש לנו לטווח הארוך ובמקביל נהנה מזמן איכות עם האנשים היקרים לנו ונקדיש להם מזמננו?

 אפשר להפוך את השאיפה האוטופית הזו למציאות בשלושה שלבים:

1. החלטה: ללכת על זה ועכשיו!! לנטרל את הפחד מהצלחה או כישלון- זה לא חשוב, העיקר העשייה.

2. בניית אסטרטגיה- תכנון מראש, להכין תכנית פעולה.

3. הסתגלות לאורח חיים מלא ופעיל יותר- בכדי שלא יהיו לנו תירוצים לעצמנו שזה לא הזמן המתאים ושחיינו עמוסים מדי גם ככה. בפועל מה שקורה הוא שכשיש לנו יותר משימות לעשות אנחנו באמת מספיקים יותר וכשיש לנו פחות דברים לעשות הזמן נמרח ונמתח ושום דבר לא באמת  מתממש.

איך עושים את זה ? מנהלים יומן “פרויקט אישי” בו תכתבו את הדברים הבאים:

1. מה חשוב לי להשיג? בריאות טובה/ירידה במשקל/זוגיות/פתיחת עסק עצמאי וכו’.

2. למה אני רוצה להשיג את זה? זה ייתן לי שקט נפשי/כלכלי וכו’.

3. איזו תכונה יש בי שיכולה לסייע לי להצליח בכך? למשל: יצירתיות, אמביציה, כישרון מסוים ועוד….

4. מה אני צריך לעשות בכדי שזה יקרה? להכין רשימה של פעולות ובנוסף תאריך יעד (דד-ליין) לסיום כל פעולה/משימה.

 5. השלב הסופי : לוח חזון ותאריך מוגדר להשגת היעד- אתם צריכים ויז’ן ברור של המטרה- החלום שלכם. מצאו תמונה שתמחיש זאת, הדביקו על לוח שעם או על מסך הבית      במחשב, תראו ותהפכו את חזון שלכם למשהו נגיש ובר השגה.

לןח חזון

  “החיים הם באמת פשוטים, אבל אנחנו מתעקשים להפוך אותם למסובכים.”(קונפציוס)

אל תתנו לחיים לעבור סתם כך על ידכם, תחיו את החלומות שלכם , תגשימו את היעדים שלכם והכי חשוב תהיו נאמנים לעצמכם. כשאתם הולכים בדרך בה אתם מאמינים , כשאתם יודעים מהו הערך שמוביל אתכם בחיים ( למשל : תשוקה, אהבה, אמונה, נתינה, יצירתיות, אמת ועוד) אתם מחוברים לעצמי הגבוה ביותר שלכם, זה שיש לו פרספקטיבה שתהיה נכונה עבורכם. זה אומר שצריך לצאת מאזור הנוחות שלנו ולנסות להסתכל על החיים שלנו מבעד למסך השגרה והקשיים היומיומיים. רק כך נצליח לפרום את הקשרים הסבוכים במבוך החיים שיצרנו. זה בידיים שלנו, אל תוותרו לעולם.

לוח חזון 2

יש דרך לבנות אורח חיים בריא, כדי שזה יקרה אנחנו צריכים להיות שלמים עם הדרך בה אנו בוחרים להוביל את חיינו. ברגע שנהיה מחוייבים אליה ונתאים את הגישה שלנו לחיים לתפיסת עולמנו לא יהיו עוד סתירות פנימיות ביננו לבין עצמנו ורק אז נוכל להתפנות לרבדים האחרים.

נתראה בפוסט הבא,

שלכם,

אודליה.
– 

עוד מהבלוג של אודליה ביצ'צ'ו- נטורופתית

תצוגה מקדימה

חוסר שינה עלול לגרום לעלייה במשקל- טיפים להתמודדות והרזייה

במשך רוב שנותיי השינה נתפסה בעיני כמשאבת זמן הרסנית שנועדה לאלו שאינם מצפים ליותר מדי מעצמם ,ששוכחים שהחיים שקיבלנו הם מתנה שהגיעה עם שעון חול שהזמן בו אוזל מהרגע בו...

תגובות

פורסם לפני 4 years

סוף סוף גשם - קתרזיס לנשמה

הגשם שמנקה את האבק שהצטבר בחדרי הלב ופורם את קורי העכביש שנדבקו במבוכי המחשבה, גורם לנשימה שלי להתרחב. מזכיר לי בכל פעם מחדש איזו יכולת אדירה ונפלאה של התחדשות ושל טרנספורמציה יש בטבע, יש בנו. הבטחתי לעצמי שהשנה אכתוב...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

הקשבה עצמית

  מהי הקשבה עצמית? מה זה אומר להיות מחוברים לעצמנו? האם תוך כדי מרוץ החיים שבו אנו נמצאים אנו באמת מסוגלים להקשיב לעצמנו? הרי בכדי שנצליח לשרוד בעולם ההישגי...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה