הבלוג של נורית פלג וולברג

nuritpw

סופרת נוער, מידענית, כתבת, מנהלת מדיה עם תואר שני במידענות. עובדת בשח"מ מקורות ביצוע. נשואה. נכה מלידה - חולה במחלה גנטית דיסאוטונומיה משפחתית.

עדכונים:

פוסטים: 11

החל מדצמבר 2015

המצב קשה בארץ, כולם יודעים זאת. הוצאות מאוד גבוהות ואחוז די גדול של אבטלה. יוקר המחייה רק עולה והאזרחים מנסים להתמודד ולשרוד. המצב אכן קשה להרבה אוכלוסיות ואני לא מנסה להאפיל על אף אוכלוסייה אחרת, אבל אני אישה בעלת מוגבלות וככזאת אני פעילה במיוחד באוכלוסיית האנשים עם מוגבלויות.

אני פעילה רבות, כאשר הייתי בעבר מעורבת בעיקר בתעסוקת אנשים עם מוגבלויות. חשוב לי למנוע אפלייה וחשוב לי לבצע השמות. ב2010 אפילו ארגנתי יריד תעסוקה לאנשים עם מוגבלויות. האמת שקיוויתי לעזור יותר אבל העיקר שהגדלתי את המודעות. כעת יש הרבה פרויקטים בתחום ואף שיפור בחקיקה.

לצערי לאנשים עם מוגבלויות עדיין קשה למצוא עבודה ובעוד יוקר המחייה עולה וכך גם שכר המינימום עלה ועלה וזה נהדר, רק ששכחו שלחלק מן האנשים עם המוגבלויות שקצבתם לא שונתה ועומדת על חצי משכר המינימום. הצעת חוק של ח”כ אילן גילאון וח”כ קארין אלהרר בתחום קצבאות הנכים נפלה, למעשה, על קול אחד בקריאה הראשונה. בין המתנגדים היה כמובן ראש הממשלה. קצת לפני העלאת הצעת החוק מרבית חברי הכנסת העלו שכרם ועוד לפני כן, הוחלט ששכרם של העובדים הזרים גם יגיע לשכר מינימום – על חשבון הנכים. בנוסף לאחרונה הוחלט להעביר כ 100 מיליון ש”ח לישיבות. אין לי שום דבר נגד הדתיים אבל זה בהחלט מרגיש כבר על חשבון הנכים.

אני החלטתי לפעול בעניין ודבר ראשון הפצתי עצומה להגדלת הקצבאות. עצומה שלצערי נתקעה בכ800 חתימות בנוסף הפצתי שאלונים לאנשים עם מוגבלויות. מילאו אותם כ80 אנשים וכמעט לכולם יותר הוצאות מהכנסות. רבים לא סוגרים את החודש ויש כאלו שאין ברשותם מספיק כסף למימון תרופות חיוניות. הייתי אובדת עיצות והרגשתי שאני חייבת לעשות משהו מעבר למאבקים הקיימים היום.

לבסוף החלטתי להוציא מייל זהה לכלל חברי הכנסת. מתוך 120 חברי כנסת חזרו אלי 38 חברי כנסת, כשרובם מהאופוזיציה. הכי הרבה יצרו קשר חברי כנסת מ”יש עתיד”, “מרצ” ו”המחנה הציוני” – ברצון באמת לסייע.
קארין אלהרר כל הזמן פועלת לקדם שוב הצעת חוק זאת וגם לסייע בדרכים שונות להבאת המטרה. בצורה מפתיעה ביותר ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון לא התייחסו בכלל למייל. חשוב לי לציין שניסחתי מכתב רציני וארוך לראש הממשלה וממנו לא קיבלתי שום תשובה, כנראה האנשים עם המוגבלויות כלל לא מעניינים אותו.

מעבר לפעולות שלי ישנם מספר קמפיינים בפייסבוק שרצים כבר זמן רב ונראה שבפייסבוק העניין מוחשי והרבה עושים לייקים ומשתפים. לצערי אבל מחוץ לפייסבוק כאילו המאבק בכלל לא קיים. חברים שלי לדוגמא לא שמעו כלום על העניין כי העניין לא מספיק אטרקטיבי כנראה לעיתונות ולטלויזיה. אפילו היו שתי הפגנות שאנשים שממש קשה להם לצאת מן הבית הגיעו אליהם. למעשה בעקבות ההפגנה הראשונה, אחד מן המפגינים –  דיוויד סיל- התמוטט ונפטר. ההפגנה השנייה הייתה לזכרו אך עדיין בתקשורת הזכירו את ההפגנה רק כדרך אגב בשל פקקים שנוצרו…. בפוסט זה אני למעשה מנסה ליידע את כלל האוכלוסייה במאבק צודק ועד כמה לממשלה ולאף אחד לא אכפת.

ח”כ נאווה בוקר מקדמת עכשיו הצעת חוק דומה, שמטרתה להשוות את הקצבאות של הנכים לשכר מינימום שכבר חתומים עליה 82 ח”כים. לפי כל הנתונים עכשיו הגיוני שתעבור ההצעה, שכן ההצעה הקודמת נפלה על קול אחד וכבר ראיתי לפחות חמישה חברי כנסת ששינו דעתם. נראה שעכשיו צריך רק להמתין לרגע האמת ולהחזיק חזק אצבעות.

עוד מהבלוג של נורית פלג וולברג

תצוגה מקדימה

נלחמת להגדיל את קצבאות האנשים עם המוגבלויות - בבקשה עזרו לי

"אני נורית פלג וולברג אני מידענית אני כתבת אני מנהלת מדיה חברתית אני סופרת אני אישה עם מוגבלות" ככה אני פותחת כל הרצאה שאני נותנת בבית ספר כי אני רוצה להמעיט מהחשיבות של המגבלה, של הנכות. אני מנסה כמה שפחות להחצין את הבעיות...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

המשפחה של נורית

אז שנולדתי, המשפחה הייתה הדבר הכי חשוב בשבילי. אני באמת מאמינה שכל הצלחותיי והגשמת החלומות זה בזכות משפחתי. ההורים שלי תמיד מילאו חלק גדול מאוד בחיים שלי. הם היו בכל...

תגובות

פורסם לפני 4 years

ארוע התרמה לעמותה לדיסאוטונומיה

לפני כשנתיים ארגנתי ארוע, יחד עם חברי למחלה, "שיר החולה השמח" גולדמן. האירוע היה צריך להיות על יוצרים עם מוגבלות והארוע היה צריך להיות מרגש במיוחד הארוע התקרב וכבר הגיע כשנאלצנו לבטל. למה? יוני לפני שנתיים? מישהו זוכר? או...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה