הבלוג של נורית אבנר

נורית אבנר – מתמודדת לראשות רמת השרון

מתמודדת לראשות-העיר רמת השרון, בבחירות המוניציפליות הקרובות

עדכונים:

פוסטים: 4

החל ממאי 2013

לפני כחצי שנה נפרד העולם ממרגרט תאצ’ר. תאצ’ר הוכיחה על פי מופת אישי, שאישה יכולה להגיע אל המשרה הרמה ביותר בפוליטיקה, ולהישאר שם – הישג שאליו השתוו רק מעטים מקודמיה הגברים. כוחה המאופיין בעוצמה נשית, ניפץ תקרות זכוכית בפוליטיקה הבריטית ושבר שיאים בכל הנוגע לנשים בעולם כולו. תאצ’ר הבינה את שורשה של מהות ההנהגה ואמרה ( ואני מצטטת): “בפוליטיקה – אם רוצים שמשהו יאמר – יש לבקש מגבר, אם רוצים שמשהו יעשה – יש לבקש מאישה”,

21/07/2013

ביום ראשון האחרון השקנו את קמפיין תנועת “מהפך ברמה”. מהפך ברמה הינה תנועה שהקמתי, ובראשה אתמודד לראשות עיריית רמת השרון.  אני מצרפת חלקים משמעותיים מהנאום אותו נשאתי באותו ערב: “ביום חמישי האחרון, הגעתי עם תומכים לכיכר העיר. פגשנו תושבים וחילקנו חומרי הסברה. התקבלנו בחום אנושי יוצא מגדר הרגיל. מבטם המתנצל של הפקחים שהגיעו לפנות אותנו משם, לא השאיר מקום לשאלות. הם קיבלו הוראה מגבוה לפנות אותנו מהכיכר.

החלטנו כי זוהי זכותנו המלאה להציג אלטרנטיבה לבינוניות. לוודא שהתושבים יודעים כי השינוי אפשרי. לעמוד בכיכר, ללא פחד – ולהגיד: רמת השרון יכולה יותר!

תנועת מהפך ברמה, קמה, בין השאר, בגלל אותה מצוקה שחווינו בכיכר, וכמובן שנשארנו בכיכר, והמשכנו בשלנו”.

“לפני כחצי שנה נפרד העולם ממרגרט תאצ’ר.  תאצ’ר הוכיחה על פי מופת אישי, שאישה יכולה להגיע אל המשרה הרמה ביותר בפוליטיקה, ולהישאר שם – הישג שאליו השתוו רק מעטים מקודמיה הגברים. כוחה המאופיין בעוצמה נשית, ניפץ תקרות זכוכית בפוליטיקה הבריטית ושבר שיאים בכל הנוגע לנשים בעולם כולו. תאצ’ר הבינה את שורשה של מהות ההנהגה ואמרה ( ואני מצטטת): “בפוליטיקה – אם רוצים שמשהו יאמר – יש לבקש מגבר, אם רוצים שמשהו יעשה – יש לבקש מאישה”

“רמת השרון מונהגת על ידי ה״שריף״ – כינוי השגור בפי רוב התושבים כשהם מדברים על ראש העיר. את זה בדיוק תנועת מהפך ברמה הולכת לשנות: התנועה שואפת למנהיגות שתעשה היסטוריה. שתיזכר כמשפיעה. לא למנהיגות הלקוחה מן המערב הפרוע.

אנו מובילים אתכם היום לעידן חדש, עם סדר יום אחראי: בו התושב אינו מפחד מן ההנהגה! . בה ההנהגה מבינה כי תפקידה לשרת את התושב. זהו לא מופע קסמים! וכשמדובר בעיר  - שליפות מהכובע אינן מקובלות.  אנו זקוקים לראש עיר שלא רואה רק מטרת נקודה – אלא להנהגה שרואה את התמונה הגדולה, שמסוגלת מעבר ל”מס שפתיים” – לייצר תוכנית ברורה וסדורה – המקדמת את תושביה בכל התחומים.   מנהיגות שמבינה את סדר העדיפויות ועושה מתוך מחשבה תחילה – ולא מתוך ריב ומדון. מנהיגה שיודעת לייצר תוכניות ארוכות טווח, ובזה להתנהגות רודנית המחייבת ציות מתוך פחד. לא איש חזק ומפחיד אנחנו צריכים – אלא, מנהיגות חכמה, משתפת, שקופה, אמינה, ואחראית שמסוגלת לקדם אג׳נדות וחזון”.

“פוליטיקה אינה חדשה עבורי: כיהנתי כסגנית ראש העיר, ועסקתי כמעט בכל תחום שבאחריות העירייה: רכש, כספים, מכרזים, חינוך, תרבות,קידום מעמד האישה, נוער, בניין העיר, תרבות ועוד. בכהונתי, הצלחתי, בדרכי שלי, שדוגלת   בחשיבה משותפת ועבודת צוות: להניע עשרות ומאות אנשים ולהשיג מטרות נעלות וחשובות”.

“עומדת בפנינו תקופה של תיקון המעוות. רבים הם האתגרים, והקשיים, שממתינים לראש העירייה הבא של רמת השרון. רמת השרון גדלה ומתפתחת בקצב מהיר – ולכן דורשת התאמה מקצועית לגידול, בכל תחומי החיים. הוצאה לפועל של תוכניות ברמה העירונית –  מחייב יצירתיות ולוחמנות – ששמורות היטב בארסנל התכונות שלי. רמת השרון בהנהגתי  תהיה עיר שתעשה הרבה,  הרבה  - מעבר למובן מאליו. אנחנו נהפוך את רמת השרון לעיר קטנה שחושבת בגדול! עיר חמה ונעימה בעלת צביון כפרי אבל באותה עת – עיר שממצה את המקסימום הטמון בה”.

“גם אני אתחייב הערב באופן אישי…אם אזכה בבחירות לראשות העיר, בזכותכם – אוכיח לכם שגברת הברזל צדקה!  - אני זו שאעשה בפועל, ולא באמירות סרק, את השינוי שכולנו כל כך ראויים לו. לפני הכול – ולצד התכונות הנדרשות של מנהיגות, אסרטיביות, ויכולת ניהול גבוהה, אני מתחייבת  להיות בראש ובראשונה – בנאדם!. לעשות שימוש בתכונת האופי שמלווה אותי מילדותי, ולהקרין פתיחות וחמימות אנושית מול כל אתגר או בקשה!  אין מדובר בהכרזה טרם בחירות או באמירה סתמית: מכריי, משפחתי וחברי,  יודעים כי זוהי שיטת הניהול בה אני דוגלת. שהרי מנהיגה אמיתית– באה מתוך עמה. מתוך אנשיה, שמינו אותה”.

“זה מה שמגיע לכם. זה מה שאתם ראויים לו. ואת זה אני מתחייבת לקיים”.

עוד מהבלוג של נורית אבנר

תצוגה מקדימה

לא עוד ראשי עיר מושחתים

ביום שלישי בשעה 16:45, צלצל הטלפון הנייד שלי. בצדו השני של הקו הייתה הדוברת שלי, שעדכנה: "בחמש תהיה החלטה מבג"צ, אעדכן ברגע שאדע משהו". הדיון בבג"צ באשר לכהונתו של ראש עיריית רמת השרון איציק רוכברגר והתמודדותו בבחירות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

למה החלטתי להתמודד לראשות העיר?

הפעם הראשונה שאמרתי את המשפט "אני מתמודדת לראשות העיר", הייתה לפני חודש. הוזמנתי ע"י גב' מיכל יודין, יו"ר עמותת כ"ן, להשתתף בסיום קורס מנהיגות נשים מהוד השרון. הייתי אז חברה בארגון העולמי "אריה יהודה״ להעצמת נערות ונשים, שתרם...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

מאחלת לעצמי....

כבר כמה ימים שאני חושבת, בין משימה למשימה, בין חוג בית אחד לזה שאחריו, אילו דברים הייתי רוצה לאחל לאנשים סביבי ערב השנה החדשה. כמעט כולנו, הגרעין המצומצם של משפחת אבנר, מתחילים באיזשהו אופן, מסע חדש השנה ואני מאחלת שכל אחת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה