הבלוג של נורית אבנר

נורית אבנר – מתמודדת לראשות רמת השרון

מתמודדת לראשות-העיר רמת השרון, בבחירות המוניציפליות הקרובות

עדכונים:

פוסטים: 4

החל ממאי 2013

הפעם הראשונה שאמרתי את המשפט “אני מתמודדת לראשות העיר”, הייתה לפני חודש. הוזמנתי ע”י גב’ מיכל יודין, יו”ר עמותת כ”ן, להשתתף בסיום קורס מנהיגות נשים מהוד השרון. הייתי אז חברה בארגון העולמי “אריה יהודה״ להעצמת נערות ונשים, שתרם לקורס, וזה היה חלק מפעילותי הקהילתית בארבע השנים האחרונות למען עמותות חברתיות בארץ.

באותו ערב גמלה בלבי ההחלטה, והחל מסע הבחירות שלי לראשות עיריית רמת השרון.

מאז, רזיתי 5 קילו כי אין לי תיאבון, 3 ילדיי המקסימים נאלצים לאכול בחצר כי שולחן האוכל בסלון הפך לחמ״ל בחירות, מיכאל בעלי היקר מקטר שאני ערה כל הלילה, הראש מפוצץ מחשבות….

ואתן בטח שואלות למה הייתי צריכה את זה?

אין לי הסבר רציונלי…אנחנו הנשים פועלות הרבה פעמים ״מהבטן״ והייתה לי תחושה חזקה שזה הזמן הנכון “לקפוץ ראש”.

כמובן, החיידק של עשייה למען הקהילה היה בי תמיד. חונכתי בבית ציוני-דתי, על ערכי הנתינה לזולת, למדתי חינוך ויחסים בינלאומיים באוניברסיטה, עבדתי בנספחות הצבאית בוושינגטון, בבית-הספר האנתרופוסופי ברמת השרון, וב 2003 ניהלתי את מטה הבחירות בקדנציה הראשונה של ראש העיר המכהן. לאחר הזכייה כיהנתי כסגנית ראש העיר במשך 5 שנים…אך טבעי שארוץ לראשות העיר, לא?

מסתבר שאצלנו הנשים זה הרבה יותר מורכב…עובדה, רק 5  נשים עומדות בראש רשות מקומית. יכול להיות שחונכנו להיות ״עזר כנגדו״, או שבחרנו להיות כאלה, כפי שאני בחרתי אז להיות סגנית ולא לרוץ בראש הרשימה?

לפי סקר של מכון דחף בעבור עיריית הרצליה שפורסם במרץ האחרון, 54 אחוז מהנשאלים טענו שהסיבה למיעוט נשים בראש רשויות מקומיות נעוצה בהן עצמן. היעדר מוטיבציה, העדפת חלוקת זמן לטובת המשפחה, דעות קדומות ואחוות גברינו לחסימת הדרך לנשים….בקיצור- אנחנו מ-פ-ח-ד-ו-ת!

אני החלטתי להתגבר על הפחד! כמובן שעזר לי ניסיוני כסגנית ראש עיר. למדתי רבות כשניהלתי את תיקי החינוך, התרבות, והנוער, וכיו”ר מועצת נשים יישובית…

אבל העובדה שהייתי האישה היחידה בהנהלת פורום סגני ראשי ערים ארצי, הציקה לי מאד. לכן, כסגנית ראש עיר ובפעילותי הקהילתית בשנים האחרונות, פעלתי לקידום נשים ברמה”ש – מפרויקט “אישה למען אישה”, ועד החתמת 13,000 תושבים על עצומה למניעת אלימות נגד נשים והגשתה לכנסת.

אבל תחושת השליחות הפוליטית המשיכה לנקר לי בראש ו – כן, אני רצה ברשימה עצמאית לראשות עיריית רמת השרון ולמועצת העיר. אדאג שברשימתי יהיה ייצוג שווה לנשים וגברים. אני מגיעה מתוך אהבת העיר ותושביה, ורצון לנצל את הידע והניסיון שלי להפיכת העיר למובילה באיכות חיי התושבים,  ברווחה, בדיור, ואיכות הסביבה.

אני קוראת לנשים להעיז ולא לפחד. אני בטוחה שיש הרבה נשים שהתחום הפוליטי מעניין אותן, אבל פוחדות להיכנס ולהתמודד מפני שזה תחום כוחני. אין לי ספק שאנחנו הנשים מסוגלות ויכולות לנהל חברות, עסקים, יכולות להיות ראשי ערים וחברות כנסת נהדרות. אנחנו חייבות להאמין בעצמינו ולנפץ את תקרת הזכוכית. רק מי שמעיזה מצליחה. או כפי שאובמה אמר: כן, אנחנו יכולות!

עוד מהבלוג של נורית אבנר

תצוגה מקדימה

לא עוד ראשי עיר מושחתים

ביום שלישי בשעה 16:45, צלצל הטלפון הנייד שלי. בצדו השני של הקו הייתה הדוברת שלי, שעדכנה: "בחמש תהיה החלטה מבג"צ, אעדכן ברגע שאדע משהו". הדיון בבג"צ באשר לכהונתו של ראש עיריית רמת השרון איציק רוכברגר והתמודדותו בבחירות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

מהפך ברמה

ביום ראשון האחרון השקנו את קמפיין תנועת "מהפך ברמה". מהפך ברמה הינה תנועה שהקמתי, ובראשה אתמודד לראשות עיריית רמת השרון.  אני מצרפת חלקים משמעותיים מהנאום אותו נשאתי באותו ערב: "ביום חמישי האחרון, הגעתי עם תומכים לכיכר...

תצוגה מקדימה

מאחלת לעצמי....

כבר כמה ימים שאני חושבת, בין משימה למשימה, בין חוג בית אחד לזה שאחריו, אילו דברים הייתי רוצה לאחל לאנשים סביבי ערב השנה החדשה. כמעט כולנו, הגרעין המצומצם של משפחת אבנר, מתחילים באיזשהו אופן, מסע חדש השנה ואני מאחלת שכל אחת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה