הבלוג של ציונה אבירם-נומרולוגיה ואישיות

נומרולוגיה קבלית

נומרולוגית ואסטרולוגית קבלית. מנטורית ומורת דרך בתחום הזוגיות ומערכות יחסים. מחברת הספר: סודות מחדרי הלב. כותבת מאמרים. לומדת משחק פלייבק. רוקדת סלסה. צלמת חובבת ומצטלמת בכיף. אישה שמחה, אופטימית, אוהבת את החיים ואנשים... +עוד

נומרולוגית ואסטרולוגית קבלית. מנטורית ומורת דרך בתחום הזוגיות ומערכות יחסים. מחברת הספר: סודות מחדרי הלב. כותבת מאמרים. לומדת משחק פלייבק. רוקדת סלסה. צלמת חובבת ומצטלמת בכיף. אישה שמחה, אופטימית, אוהבת את החיים ואנשים בעולם המופלא הזה:) נשואה באושר, אימא לשלושה ילדים וסבתא ל- 11 נכדים..

עדכונים:

פוסטים: 211

החל מיולי 2010

ללכת על ביצים לידו? להרגיש מאוימת? ממש לא! האושר בזוגיות תלוי בך. דעי את ערכך האמתי והביני שיש לך מקום בעולם הזה. תנהגי כך, לא תהיי זקוקה לחיזוקים מבן הזוג. את אישה חזקה! ככל שתפגיני יותר נחישות, אסרטיביות והחלטיות- הוא יאהב אותך יותר. זה בדוק

05/12/2018

saloona

הופתעתי באותו ערב בכנס, כאשר חזרנו הביתה- הסתכלה עלי בכאב ואמרה: “אל תסתכלי עלי שאני נראית אישה חזקה, שמחה וכאילו מאושרת. בבית אני עצובה וכזאת קטנה לידו. הוא נראה תמים וכולם חושבים שהוא אדם טוב. אבל מי שבאמת מכיר אותו- זו אני. לא קל לחיות לצידו. הוא אלים מילולית בבית. קשוח. סגור ועקשן. ממש מתעלל בי. כל שקל שאני מוציאה- הוא בודק”

 עצוב וכואב לשמוע. אבל זו המציאות אצל נשים קרייריסטיות רבות.

ובמיוחד זכורה לי אישה חזקה שהייתה אצלי בייעוץ אישי עקב משבר רציני עם בעלה. מנהלת בכירה, עצמאית, יפה ודומיננטית. המון הערכה והכרה קיבלה במקום העבודה. נאמה בכנסים והייתה מאד פעילה בארגונים גדולים. אבל, כאשר שבה הביתה- מילה אחת טובה לא קיבלה שלא לדבר על פרגון… ההיפך הגמור – בעלה גימד והשפיל אותה להחריד: ” מי את חושבת שאת! תראי איך הבית נראה. את כל היום מחוץ לבית. רק העבודה מעניינת אותך. לא אכפת לך מאף אחד. אני אוויר לידך!”

 ואותה אישה חזקה לא מבינה איך היא יכולה להרשות לעצמה שישפיל אותה כך!

אז היא שותקת. לא מגיבה לו. כואב לה בפנים אבל היא מבליגה. תגיד מילה אחת- יפתח עליה פה. יצעק וישתול אותה במקום. אז מעדיפה לשתוק. לסבול עד יעבור זעם. הולכת על ביצים. ושוב זה קורה – והיא שוב שותקת. יום אחד- נמאס לה לשתוק!

נמאס לה לשתוק והיא מתחילה לחגוג עם הכסף שלה.

מבזבזת ונהנית מכל שקל. ” הוא לא יגיד לי מה לקנות ומתי! נמאס לי להיות קמצנית לעצמי!” ובנוסף- היא מתחילה לענות לו. לריב איתו ולהעמיד אותו במקום. היחסים עולים על טורים גבוהים. מלחמת עולם בבית. גם לצעוק ולריב- לא עושה לה טוב, נכון מרגישה יותר חזקה, אבל מותשת. נמאס לה. הצילו! היא זועקת אישה חזקה זו. האם להתגרש? מה עם הבית? הילדים? איך אני אסתדר?

 בכל זאת- עם כל הקושי, דיי הסתדרו ביחד חושבת לעצמה אישה חזקה זו.

בטחון כלכלי היה לה. אבא טוב לילדים. סקס טוב היה ביניהם. צץ לה רעיון: אולי היא תשנה גישה אליו ואז דברים יסתדרו ביניהם? אולי ברגע שהיא תקבל אותו כמות שהוא. תעצים אותו על התכונות הטובות שבו ותתעלם מהשליליות- אולי אז הוא יתרכך ויפסיק לקטר? ובכלל – אולי היא צריכה ללמוד לעמוד מולו בנוחות ולא לאפשר לו לצעוק עליה ולהשפיל אותה. וברגע שהיא לא תאפשר לו- הוא יבין שלא משיג את המטרה שלו וינסה טקטיקה אחרת.

 בהחלט כן! התבוננות פנימה לחוזקות והעוצמות שבה – נתנו לה תחושה של שלמות אישית.

עכשיו אני אישה חזקה יותר אמרה לעצמה. אביט בו ממקום של הבנה, אהדה ואז התקשורת בינינו תהיה שונה. זה בטוח. ואם ירים עליה קול ויתעלל בה- היא תביט בו בנוחות ותאמר לו: ” אני מבינה את הכעס שלך, אבל אתה לא תדבר אלי כך. לא נעים לי לשמוע מה שאתה אומר! עכשיו תגיד את אותם דברים בנימה אחרת. אוהדת ובלי כעס”

 וכן, דברים מתחילים לזוז. או שלא…

זה תלוי בבני הזוג. ככל שהיא תהיה יותר שלמה עם עצמה ולא תאפשר התעללות מילולית או פיזית- כך יוכלו הם לחיות בשלום אחד עם השני. אבל ברגע שהיא תמשיך לפחד ממנו- ירגיש הוא קרקע בשלה להתעללות. להתעסקות עם העולם שלה. לחיטוט בו- וכל זה על חשבון העולם שלו ההולך ונעלם.

 שורה תחתונה – הרבה פעמים האושר בזוגיות תלוי בנו איך אנחנו מגיבות לבני הזוג. נהיה חזקות. נדע את ערכנו האמיתי בחוץ וגם בבית. נבין שיש לנו מקום בעולם הזה-ברגע זה לא נהיה זקוקות לחיזוקים מבני הזוג שלנו. והכי חשוב! ככל שנפגין נחישות, אסרטיביות והחלטיות- כן, הם הגברים יאהבו אותנו יותר….זה בדוק!

 

 

עוד מהבלוג של ציונה אבירם-נומרולוגיה ואישיות

תצוגה מקדימה

על אדם טוב בשם איתי וולך, טהוניה רובל והאהבה שביניהם:)

רק לחשוב על הרעיון לכתוב על איתי וולך מהאח הגדול עונה 5- עושה לי חם בלב. אדם טוב במלוא מובן המילה. שמו מעיד עליו כאדם חיובי, מאד חכם, פתוח ומעשי. הוא גמיש, צנוע ועניו אך גם...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

האח הגדול: דברים שלא ידעתם על דודו כהן מעפולה:)

יש לו מרץ, המון חמלה אנושית, לא יכול לשבת דקה במנוחה ויש לו  לב ונשמה ענקיים. אם שי חי שולט בבית "בשקט" - הרי דודו כהן שולט בבית בהרבה רעש, גם אם לא יודה בכך....הוא דומיננטי...

תגובות

פורסם לפני 3 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה