הבלוג של נעמי

נעמי שוורץ – מטפלת בתנועה

מטפלת בתנועה (MA), מנחת קבוצות, מומחית בטיפול בנפגעי תקיפה מינית

עדכונים:

פוסטים: 9

עוקבים: 0

החל מאפריל 2013

בדרך לתחרות מגיע אלי איש מבוגר ונותן לי פלייר. אני מתרגשת לקראת התחרות וכל מה שאני חושבת עליו הוא: “מה רוצה האיש הזה ממני?” ותוחבת את הפלייר לשקית ההרשמה שקבלתי. רק כשאני בבית, אני מסתכלת בפלייר ההוא ומודה לאיש ‘ההוא’ שנתן לי אותו ולעצמי על שלא זרקתי אותו לפח. ככה התחיל הרומן שלי עם עולם הטריאתלון בכלל ובפרט עם טריאתלון הנשים ע”ש תמר דבוסקין, שיתקיים במאי.

04/03/2015

יש רומנים שמתחילים בהפתעה. דווקא כשאת לא מוכנה להם, הם פתאום מתרחשים.

ככה גם התחיל הקשר דלי עם  סוזי ודני  דבוסקין.

כמה מילים עלי – קוראים לי נעמי שוורץ, תרפיסטית בתנועה, מטפלת ומלווה נשים בתהליכי שינוי. מומחית בטיפול בנפגעי תקיפה מינית וטראומה.

והנה תמונה שלי (מתנשפת, אגב)

לחלום, להעז לנסות המון פעמים ולהצליח!  גם את יכולה

לחלום, להעז לנסות המון פעמים ולהצליח!
גם את יכולה

את הקשר שלי לספורט התחלתי כמו הרבה נשים בהליכה.

בהתחלה לבד, על כבישים מותרים. נהנית מרגעים ראשונים של שקט מכל חובותיי לבית ולמשפחה.

בהמשך הצטרפתי לקבוצת אימון ריצה, אבל עדין הלכתי. למדתי הליכה תחרותית והתחריתי בה.

ואז התחלתי לרוץ. לאט. מאוד לאט. משלבת הליכה וריצה. ורק אחרי לא מעט זמן מתחילה “רק” לרוץ.

 

ועכשיו, כשהכרנו – הנה מה שרציתי באמת לספר לך -

אני נמצאת בתל אביב, לבושה בגדי ריצה, מתכוננת לאחת התחרויות בהן השתתפתי, נדמה לי חצי מרתון, ובעיקר מתרגשת.

לפתע ניגש אלי אדם מבוגר ונותן לי פלייר. בראשי עוברות כמה מחשבות: קודם כל “מי זה? מה הוא רוצה ממני דווקא עכשיו? זה בטח עוד פלייר שמזמין אותי לרכוש ב-300 ש”ח ולקבל הנחה כזו או אחרת אחרי הרכישה…”.  את הפלייר אני תוחבת לשקית שהחזקתי. מבטיחה לעצמי שאסתכל עליו אחר כך, מתישהו…

התחרות הסתיימה,. אני בבית, מציצה בשקית אותה קבלתי כשנרשמתי. תוך כדי הצצה בכל הפליירים אני מוצאת את הפלייר שהאיש “ההוא” נתן לי – הפלייר של טריאתלון הנשים על שם תמר דבוסקין, שיתקיים בהרצליה.

אני? מה לי ולזה?!  אני רק רצה.

טוב, פעם רכבתי אופני שטח.

טוב, פעם שחיתי… מזמן כבר לא…

מצאתי המון סיבות למה לדחות את הרעיון הזה, וכולם היו סיבות מצוינות.

ובכל זאת… משהו שם נשאר לי בלב וקסם לי.

מודה לאיש ‘ההוא’ שנתן לי את הפלייר.

מודה לעצמי על כך שלא זרקתי אותו לפח כבר שם בתל אביב.

מתחילה להציץ באתר ההתחרות הזו. באמצעות האתר הזה אני לומדת שהאיש ‘ההוא’, שנתן לי את הפלייר הוא דני דבוסקין. רואה לראשונה את סוזי, וקוראת על הטרגדיה  שבעקבותיה הפך הטריאתלון הזה לתחרות על שמה של תמר ז”ל. באתר אני קוראת לראשונה תגובות של נשים שכבר לקחו חלק בתחרות. מרגישה את ההתרגשות שלהן בשעה שאני מתבוננת בתמונות מתחרויות קודמות. קוראת בתשומת לב את התגובות הכתובות של מי שכבר לקחה בו חלק.

מהאתר אני לומדת מהו על טריאתלון. טריאתלון  היא תחרות בה משתלבים שלושה מקצועות: שחיה, רכיבה וריצה.

הייחודיות של טריאתלון הנשים הוא שהוא מאפשר לכל אישה לקחת בו חלק. יתרון זה בא לביטוי במספר המקצים שיש בו. לכל מקצה מרחק שונה.

בטריאתלון הנשים יש מקצה עממי המתאים לנשים הרוצות לטעום ולהתנסות לראשונה בעולם המיוחד הזה. שחיה 500 מ’, רכיבה 10 ק”מ וריצה 2.5 ק”מ.

מקצה ספרינט מורכב משחיה 750 מ’, רכיבה 20 ק”מ, וריצה 5 ק”מ.

ובשנתיים האחרונות יש גם מקצה אולימפי שמורכב משחיה 1500 מ’, רכיבה 40 ק”מ, ריצה 10 ק”מ.

כל מקצה אפשר לעשות בשלשות. זאת אומרת כל מה שצריך הוא למצוא חברות או להעזר במארגני התחרות כדי למצוא שותפות למסלול. אישה אחת שוחה, שניה רוכבת ושלישית רצה.

כל מקצה יש כמה קטגוריות של גיל, כך שכל אישה בלי קשר לגילה יכולה לקחת בו חלק. הכי יפה בטריאתלון הזה השיש בו גם קטגוריית גיל לסניורות! המון כבוד יש פה לכל אחת מאתנו!

איני זוכרת כמה התכוננתי לטריאתלון הזה. לא היו ברשותי אמצעים לעשות מנוי בבריכה המחוממת באזור. הוצאתי את אופני השטח שלי ממקומם הנידח ונרשמתי.

על החיים ועל… (החיים הטובים) מה שיהיה – יהיה.

בזכות אתר התחרות גיליתי שיש אימונים פתוחים בכל האזור. מהם אימונים פתוחים? אימונים מיוחדים בהם מאמני הקבוצות מזמינים נשים שרק רוצות להתנסות ולחוות להצטרף לאימון אחד ללא תשלום. במרכז יש קבוצות שלמות שממש פותחות ידיהם להתנסות מהסוג זה ללא תשלום. אנחנו פריפרייה… אז הייתי באימון אחד כזה. ככה גם הכרתי את הקבוצה שבעתיד אצטרף אליה – טרי גליל, בחסותו של המאמן אמיר בכר.

עוד על יום התחרות אספר בהמשך.

בינתיים מזמינה אותך בחום להציץ באתר. את לא חייבת להירשם. רק להציץ.

http://www.women-tri.com/?langId=1

182771_449114141765516_1224586136_n

עוד מהבלוג של נעמי

תצוגה מקדימה

ההכנות לטריאתלון הנשים הראשון שלי

עולם הטריאתלון זר לי. ההרשמה לתחרות הזו נעשית בלי טיפ רקע או ניסיון. התקופה שלפני התחרות מרגשת. סוג של התרגשות שקורת כשאנחנו בוחרות ללכת אל הלא נודע. נכון שזהו "לא נודע" "קטן" ובכל זאת כל הדבר הזה של שחיה-רכיבה-ריצה ברצף...

תגובות

פורסם לפני 4 years

לרקוד את הנשמה ואת הלב

כילדים אנחנו מגלים את העולם דרך כלים תנועתיים-תחושתיים. אנחנו מתנסים, נוגעים, ממששים, מריחים ומגיבים לכל אלה. כשטוב לנו הנשימה שלנו רחבה והגוף שלנו פתוח למתרחש סביבו. כשלא טוב לנו, נתרחק. התנועה הזו של התרחבות או התכווצות...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 6 years

גוף ראשון, פרידה

בחרתי לכתוב כאן לראשונה על נושא בו לא פשוט לגעת, היא הפרידה. מה מלמדים אותנו על פרידות? עד כמה הנושא מדובר במהלך חיינו? עד כמה ניתנת הלגיטימציה לדבר על הנושא בגלוי? לצערי, שאלות אלה אינן פשוטות וכך גם התשובות...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה