הבלוג של נגה קובץ' - נשים מעל 50

נגה קובץ'

בלוג זה מוקדש לכל הנשים שחצו את ה- 50 ונמצאות במקום טוב באמצע החיים, שחולמות וחושקות לחיות את החיים במלואם, מבלי להתפשר ולוותר, הן פועלות, יוזמות וזזות, הן בתנועה מתמדת ובעשייה, והן עפות על החיים.

עדכונים:

פוסטים: 41

החל מאוקטובר 2010

1

ביום רביעי האחרון התקשרה גילה טל מ“מילים מטיילות” היא סיפרה לי שפנתה אליי אחרי שהתחברה לקהילת נשים מעל 50 בידיעה מוחלטת שעולם התוכן שהיא מציגה בפני אנשים לאורכה ולרוחבה של ישראל, יעניין אותנו במיוחד נשים מעל 50, גם אני הייתי סקרנית וביקשתי לחקור לעומק על מה מדובר כאן, זה הדליק אותי מייד.

היא סיפרה על עצמה כפורשת מחיל האויר בדרגה גבוהה, המחברת בין מספר אהבות שלה לאנשים, לספרות ולטיולים בארץ  ועורכת סיורים ישראליים חוויתיים בעקבות ספרים, להוביל אנשים בעקבות הדמויות בספר למקומות בהם פגשנו אותם בעלילה, ובעקבות הטעמים, הריחות והקולות של הסצינות בספר, תני לי דוגמא ביקשתי ממנה, מחר בערב אני עורכת סיור בעקבות הרומן ההיסטורי של רם אורן “ימים אדומים” אולי את רוצה לבוא, ופשוט להבין את העניין דרך הרגליים?

התחלתי לגמגם קלות, טוב נו זה מחר יום חמישי, הכנות לשבת ועוד כחכוחים והנהונים, ובכלל לא קראתי את הספר, האם זה מתאים? ואז ברגע אחד, החלטתי לבוא, הכל יחכה למחר, וזה מה שעשיתי.

חיכיתי לה בקרן רחוב דיזינגוף ושדרות חן על הספסל, בעוד הקבוצה מתחילה להתקבץ ולהאסף. מיד זיהיתי אותה, אדמונית, חמושה במדונה, ובתיק גדול, נחושה להתחיל את הסיור, ברגע שהתאספו כל המשתתפים יצאנו לסיור המדובר בעקבות  גיבורות וגיבורים אמיתיים שחיו בת”א בתחילת המאה הקודמת בת”א, הסיפור הוא על שתי אהבות גדולות שנולדו ונרקמו בימים רוויי דם ודמעות – שתי אהבות שנקשרו זו בזו בקשר גורלי מרתק: אהבת שושנה, בתו של המנהיג הציוני הידוע דב בר בורוכוב, לקצין הבולשת הבריטי תומאס וילקין, ואהבתה של רוני בורשטיין לאברהם (“יאיר”) שטרן, מנהיג מחתרת לח”י. זהו סיפור על שני גברים שרדפו זה את זה חדורי שנאה, ועל שתי נשים שנאלצו לשלם מחיר יקר על אהבתן. זהו סיפור מטלטל, נדיר ונוגע ללב, כדי להמחיש את עוצמת הסיפור ואת המחיר אותו שלמו הנשים משמיעה לנו גילה את השיר “את חכי לי ואחזור” בעודינו הולכים מתחנה אחת לשנייה בעקבות סיפור המעשה, אנחנו מתעכבים ליד בנינים תמימים בדיזינגוף ובאיזור קינג ג’ורג’ שם התחוללו דרמות גדולות ומפתיעות, ומתרשמים מבתי הבאוהאוס תוך כדי השמעת השיר “העיר הלבנה” של אריק אינשטיין, עוצרים בסמוך לקיר המשאלות, שומעים על העושר התרבותי של ת”א בשנים הספורות להקמתה,  עוצרים לנוח על הכסאות המונחים עבור החולפים והשבים בשדרות רוטשילד ושומעים עוד נדבכים בסיפור הקשורים לרחוב זה, ומשם להשלמת הסיור פונים לשרונה הקסומה מקום מושבם של הטמפלרים וסיפורם של הבריטים במושבה.

 סיפור אהבתם של שושנה בורוכוב ותומאס וילקין , יאיר ורוני שטרן, היו רויי יצרים דם ורגשות, הם חדרו לליבי לתודעתי, דמיינתי אותם, אהבתי, שנאתי, התחברתי, התנתקתי והפכתי לרגע לתיירת זרה החולפת על פני מאה שלמה, נוכחת בהוויתה. סיור מרתק ונוגע , מסע בזמן וחיבור למקום, לאוירה ולאנשים מהספר, תוך הסתכלות פנימה למחירים שלנו בחיים הפרטיים  ובחינה של החיים בארץ, גם למי שלא קרא את הספר צפויה הנאה גדולה. תודה רבה לגילה שהצליחה להעביר בצורה נוגעת, רהוטה, קולחת ומרגשת את סיפורי אהבתם באמצעות מילים וצלילים.

סיורים נוספים בסל הסיורים של גילה:

  • סיור ליפו העתיקה בעקבות הספר “תמרה הולכת על המים” – שיר הלל לאוכל רוסי

  • סיור לפלורנטין  בעקבות”איז’ה מיה” – חייה האוטוביוגרפים של אושרת קוטלר, אמה וסבתה הבולגריות.

  • סיור לחדרה המפתיעה בעקבות “אות מאבשלום”  - סיפורים עסיסיים ומפתיעים על מקימי המושבות

  • סיור לירושליים בעקבות “מלכת היופי של ירושליים”

פרטים להתקשרות והזמנות:

[email protected]

055-8824894

https://www.facebook.com/milimmetaylot?ref=hl

לפרטים נוספים אודות קהילת נשים מעל 50 

עוד מהבלוג של נגה קובץ' - נשים מעל 50

תצוגה מקדימה

להשאר צעירה לנצח?

היא  התיישבה במעגל, הציגה את עצמה כ"צעירה" שבחבורת הנשים מעל 50 שסבבו אותה, תהיתי בתוכי מה היא עושה כאן, אישה בשנות הארבעים לחייה בין חברות בוגרות ממנה, חלקן אפילו בגילה...

תצוגה מקדימה

עינת זינגר - להיות יפה = להיות בריאה

עיניה הרכות חייכו אליי, כבר מהרגע הראשון בו נפגשנו באקראי באחד מארועי העסקים בעיר, הזמינו אותי להשתלב בעולמה, היא לבשה חולצה לבנה שהלמה את מידותיה, מכנסיים שחורים...

תצוגה מקדימה

טיפול 10,000 - לגוף ולנשמה

    כשצפיתי בה מקפצת ומרקדת על בימת תיאטרון הסימטה בהצגה טיפול 10,000 אותה היא מעלה ביחד עם בתה הצעירה, הבנתי שמדובר באשה מיוחדת במינה, אשה עם סיפור חיים שלא היה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה