הבלוג של נגה קובץ' - נשים מעל 50

נגה קובץ'

בלוג זה מוקדש לכל הנשים שחצו את ה- 50 ונמצאות במקום טוב באמצע החיים, שחולמות וחושקות לחיות את החיים במלואם, מבלי להתפשר ולוותר, הן פועלות, יוזמות וזזות, הן בתנועה מתמדת ובעשייה, והן עפות על החיים.

עדכונים:

פוסטים: 41

החל מאוקטובר 2010

 

1

בשעה טובה נולדה לנו קהילת “נשים מעל 50″  והיא כבר בת 3 חודשים, הקהילה נולדה עבור כל הנשים שחולמות וחושקות לחיות את החיים במלואם, מבלי להתפשר ולוותר, הן פועלות יוזמות וזזות, הן בתנועה מתמדת ובעשייה, הן חיות כל יום עם תשוקה ואהבה רבה.

בקהילה אני פוגשת, נשים נפלאות שהסכימו לספר את סיפורן, והן מהוות השראה לנשים נוספות לפתוח לספר ולשתף, זו מהות הקהילה עבורינו,להרגיש בטוחות, מוגנות ומאוחדות בטוב וברע. בנוסף לעזרה ולעידוד שאנחנו מבקשות מהחברות, נשות הקהילה הן נשים כמוני וכמוך, עם עניינים שוטפים כמו הורים, ילדים, תעסוקה, קרירה, פרנסה, הכל מכל.. אך הן בוחרות לקחת אחריות על חייהן ועל הדרך שבה הן בוחרות להיות, אמהות, סבתות, בנות זוג, בעלות קריירה ומקצוע.. ועוד..

במשך השנים, עסקתי בתחום מקצועי כמעצבת פנים, בנוסף למדתי קורסים בהתפתחות אישית ועסקית, ונשאלתי מה הייתי עושה אילולא ידעתי שלא אכשל לעולם? לא הצלחתי לדבר, שתקתי התביישתי לשתף את זה עם אחרים, הייתי חסרת ביטחון להגיד שאני רוצה להיות מנחה ומלווה נשים להתפתחות אישית, לא העזתי להגיד את זה בקול רם, אפילו לא לעצמי!!

הייתי חסרת ביטחון וחסרת ידע בתחום ובכלל לא חשבתי על זה באופן פרקטי, המשכתי לעסוק בתחומי מקצועי ועניין אחרים לגמריי, מתרצת ומספרת לעצמי סיפורים דוחה ודוחה את מימוש החלום, למעשה ניסיתי לממש רצונות אחרים אך הם לא צלחו, ובכל פעם הם הביאו אותי מחדש לנקודת ההתחלה עם תיסכול, למה שום דבר לא מצליח לי, כשהתקרבתי לגיל 50 כבר הבנתי שהמאמץ שאני משקיעה במימוש רעיון או יזמות שבהם השקעתי זמן כסף ואנרגיה לא יובילו אותי לאן שאני רוצה, וזה השאיר אותי מתוסכלת מאד. נושקת לשנתי ה- 55 כבר התחלתי להתייאש ולחפש עבודה כשכירה כדי להשלים הכנסה, לוותר על הכל ולצלול לעולם אפרורי ללא חלומות ושאיפות, ואז הרפיתי מכל העשייה בה הייתי שבויה ותפוסה, הבנתי שאני חייבת לעצור כאן ועכשיו, אחרת אני בבעיה קשה!!

הורדתי את כל הפעילות שלי ל- 0 והתחלתי מהתחלה בעיקר הקשבתי לסביבה, ישבתי בשקט ניקיתי את רעשי הסביבה, חזרתי לעשות יוגה לצעוד ובשקט, ולתרגל מדיטציה בטבע , כדי להפחית את המחשבות והמתח הפנימי, הורדתי את הווליום של הרעשים הרבים שהפריעו לי לשמוע ולראות את התמונה בשלמותה.

ואז משהו קרה..

הרעיונות התחילו לזרום לתודעה הערה, חידדו את ההבנה שהכיוון שאליו הלכתי ובו ניסיתי להתפתח, הוא לא הכיוון כלל, להיפך דווקא החלום הישן שדגר בתוכי בשקט, שהיה להנחות לסייע ולחבר בין נשים, פתאום הרים את הראש, והכריז על נוכחותו, מנקודה זו הכל התגלגל בקלות, החלטתי החלטה שאתחיל בפשטות, בקטנה בשקט בלי מהומה, בלי השקעה רבה, בקטן בבית עם כמה חברות, צעד אחר צעד קטן, הרעיון שיצר את הקהילה התחיל להתגבש, להתחבר לתמונה שלמה ולפתע ישבה לה הרגשה בטוחה בתוכי, ואישרה לי שאני בדרך הנכונה. את הצעדים הבאים הכתיבו הנשים שבקשו לתת מענה לרצונות ולצרכים, וזה מה שעשיתי, הייתי קשובה, ומילאתי אחר ההוראות.. מה שעשיתי גרם לחיי להשתנות מהקצה אל הקצה רק מעצם בחירתי, והיצמדותי לחלום שלי, היום אני נהנית בכל יום מחדש,  פוגשת ומנחה נשים מעל 50 למציאת איכויות חיים חדשות מלאות עניין ומשמעות לעצמן ולמלווים שנמצאים סביבן.

זהו סיפורה של קהילה בתחילת דרכה, בה נמצאות חברותינו,  על נתיב ההצלחה האישי שלהן, כל אחת בהתאם לאופייה ולדרכה, אנחנו כאן ביחד עוזרות ומסייעות לכל אחת ואחת מיתנו למצוא בתוכה את הכוח התעוזה והתשוקה להגשמת כל משימה או מטרה שהיא מציבה לעצמה..

אל תשארי לבד עם הרצון שבוער בתוכך, הצטרפי אלינו ושתפי אותנו במעברי חייך המשתנים בתדירות יומיומית..

מחכות לך במפגשי החיבור שלנו

לפרטים והרשמה למפגש הבא בנושא

“חברות או לא להיות”

 

עוד מהבלוג של נגה קובץ' - נשים מעל 50

תצוגה מקדימה

להשאר צעירה לנצח?

היא  התיישבה במעגל, הציגה את עצמה כ"צעירה" שבחבורת הנשים מעל 50 שסבבו אותה, תהיתי בתוכי מה היא עושה כאן, אישה בשנות הארבעים לחייה בין חברות בוגרות ממנה, חלקן אפילו בגילה...

תצוגה מקדימה

עינת זינגר - להיות יפה = להיות בריאה

עיניה הרכות חייכו אליי, כבר מהרגע הראשון בו נפגשנו באקראי באחד מארועי העסקים בעיר, הזמינו אותי להשתלב בעולמה, היא לבשה חולצה לבנה שהלמה את מידותיה, מכנסיים שחורים...

תצוגה מקדימה

טיפול 10,000 - לגוף ולנשמה

    כשצפיתי בה מקפצת ומרקדת על בימת תיאטרון הסימטה בהצגה טיפול 10,000 אותה היא מעלה ביחד עם בתה הצעירה, הבנתי שמדובר באשה מיוחדת במינה, אשה עם סיפור חיים שלא היה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה