הבלוג של נגה קובץ' - נשים מעל 50

נגה קובץ'

בלוג זה מוקדש לכל הנשים שחצו את ה- 50 ונמצאות במקום טוב באמצע החיים, שחולמות וחושקות לחיות את החיים במלואם, מבלי להתפשר ולוותר, הן פועלות, יוזמות וזזות, הן בתנועה מתמדת ובעשייה, הן מבינות שזה הסוד שמסתתר מאחורי ההצלחה. אני... +עוד

בלוג זה מוקדש לכל הנשים שחצו את ה- 50 ונמצאות במקום טוב באמצע החיים, שחולמות וחושקות לחיות את החיים במלואם, מבלי להתפשר ולוותר, הן פועלות, יוזמות וזזות, הן בתנועה מתמדת ובעשייה, הן מבינות שזה הסוד שמסתתר מאחורי ההצלחה. אני נגה מגשימה את חלומי ומעודדת נשים נוספות דרך הבלוג, למצוא את האומץ בעצמן, אני חיה ונושמת את המסר הזה בעשייה ובפעילות הציבוריות והעסקיות שלי. נמצאות סביבי נשים נפלאות שמסכימות לספר את סיפורן כדי להעצים נשים לספר לדבר ולשתף את סיפורן עם אחרות. במהות שלי אני אוהבת לעזור לאותן נשים לחיות את חייהן בגדול, חיים מלאים מספקים ועשירים. הבלוג הזה הוא עדות לכך שחלומות מתגשמים. הסיפורים הם על נשים שהמציאו את עצמן מחדש, לקחו אחריות על חייהן ועל עיסקיהן. האומץ שאותן נשים מצאו בתוך עצמן תוך סיכון כספי ואישי לטובת מימוש החלומות והמטרות שראו לנגד עיניהן, הם מעוררי השראה ומרגשים, בכל מובן. כמה טוב להגיע לגיל הזה ולגלות כל כך הרבה הזדמנויות פתוחות עבורינו,כנראה שגיל 50 הוא ה- 30 החדש, מלא בהשראה, גמישות ועיצוב מחדש של העתיד.

עדכונים:

פוסטים: 40

החל מאוקטובר 2010

 

2

הבטתי בנוף שמסביב, במרחבים והשדות הירוקים, בהרים המזדקרים מול האופק הרחוק ובבתים עם הגגות האדומים שנראו במרחקים, לרגע לא הייתי בטוחה היכן אני נמצאת, פרובאנס או ישראל, ריחות המאפים שפלשו אל איזור הסועדים, התפשטו במרחב בית הקפה חיזקו עוד יותר את התחושה שמדובר כאן במשהו קצת אחר.

לא לכולם זכורה אותה תקופה בה נהגנו להפגש בבית קפה יחיד ומיוחד “באנאפה”  שלא היה דומה לו בסביבה, פגישות חברות לקפה בטבע, פגישות עבודה ועסקים וגם פגישות ליליות קסומות ורומנטיות, הרבה מבקרים שהיו בדרכם מת”א לירושלים והפוך, נהגו לעצור בפינת החמד הכפרית של נורית, שאירחה ופינקה את את לקוחותיה בקוראוסונים, עוגות, עוגיות, סלטים, פשטידות וקישים משובחים מאפה ידיה לתפארת מדינת ישראל.

אחד מאותם מבקרים היה גיל חובב ששיבח בתוכנית הטלויזיה שלו את הקוראסונים של נורית, קבל עם ועולם וקרא להם “הקוראסונים הכי טובים בארץ” “הם אוריריים נהדרים עשויים מתערובת של חמאה ונשמה” הפרסום הנרחב בטלויזיה ובעיתונות משכו אל בית הקפה את אניני הטעם והידוענים מכל רחבי הארץ, ושם בית הקפה הלך לפניו.

מה פירוש השם “באנפה” אני שואלת אותה? בעודינו יושבות בשולחן צדדי הפונה אל המטבח האחורי של בית הקפה ההומה אדם בשעה זו של היום, נורית מברכת לשלום את היושבים והם מחזירים לה חיוך, אלו לקוחותיה הקבועים והיא נוהגת להגיד שלום באופן אישי לכל אחד ואחד מהם.

נורית מחייכת ועונה לי “באנאפה” בצרפתית, זה עשוי טוב בנוסף זה מורכב מהמילים בוא נאפה, אבל גם מצירוף שמותיהם שני המורים, השפים מסייה לה פה ומסייה בונה שאצלם למדתי קונדיטוריה”

את בית הקפה “באנאפה” הקימה נורית רן בת 53 אמא ל-4 סבתא לתינוקת ותושבת רעות מזה 23 שנה,  בשנת 1998 אחרי חזרתה עם משפחתה משליחות מליון שבצרפת, שם רכשה את כישוריה הקונדיטוריים בביה”ס vatel הידוע והמוכר ברחבי אירופה, נורית חובבת בישול ואפייה הקימה לראשונה את בית הקפה “באנאפה” באיזור התעשייה במושב שילת, בהתחלה רק כקונדיטוריה קטנה ואינטימית,  שרוב לקוחותיה הותיקים והנאמנים שלה כמוני זוכרים,  זה את התורים המשתרכים מחוץ לקונדיטוריה הקטנה שלה בחגים ובימי שישי.

בשנת 2002 ועד 2010 קבע “באנאפה” את מושבו בכפר רות, ומשם שוב מעבר למרכז המסחרי ברעות שהיה מטבעו בעל אופי עירוני שדרש הסתגלות מחדש של אופי התפריט וגם הלוק הכללי של המקום, הסגנון העיצובי של בית הקפה לבש מראה יותר טרנדי עכשווי, ומטרתו העיקרית היא ליצור אוירה של בית קפה שכונתי, המטבח המשובח ממשיך לשרת את לקוחותיו הנאמנים משכבר הימים, במאפים,קישים, פשטידות, ובתבשילים המבושלים מדי יום, “אני לא מתפשרת על האיכות והטריות” מדגישה נורית בקול רם, לאחרונה הכנסנו תפריט טבעוני, בריא מתוך הקשבה ללקוחות שלנו, בעיקר הלקוחות הבוגרים נשים גברים מעל גיל 50, ששדרגו את המטבח הפרטי שלהם בבית באוכל יותר בריא, וכך עשיתי גם אני.. הלכתי ללמוד אצל פיליס גלזר, הכל אודות תזונה בריאה, והתחלתי ליצור תפריטים מיוחדים עבור לקוחותי, לדוגמא: תבשילי קינואה עם אורז מיוחד עדשים, אנחנו מכינים גם קישים שנעשים עם החומרים הכי טובים, הכל טרי, בשום אופן אין חומרים משמרים בתבשילים, איכות וטיב המוצר הם הדבר שעליו אני לא מתפשרת.”

הקונדיטוריה המפורסמת שלנו עם הקורואסונים הכי טובים בארץ, ממשיכה להגיש מדי יום מאפים, עוגות ועוגיות טריים ומשובחים, ועליה מופקדת אמא שלי בתיה.

לאור הביקוש הרב מבעלי עסקים, או קבוצות אנשים הזקוקים למקומות מפגש בשעות הערב, החלטנו לתת גם לזה מענה בארוח ארועים קטנים ואינטימים מכל סוג שהוא.

בשל תעודת הכשרות שניתנה לבית הקפה, ישנו קהל דתי מסורתי רב מאיזור מודיעין והסביבה שנוהג להגיע אלינו באופן קבוע, אנחנו מאד נהנים לארח אותם אצלינו, אנחנו אוהבים לתת לאורחים שלנו הרגשה שהם באים הבייתה, שהם חלק מהמסורת והערכים של בית הקפה.

שעת בוקר, השמש ברום השמיים, ובתוך בית הקפה אפלולית נעימה עוטפת ומרגיעה, ריח קפה חזק מדגדג את הנחיריים, מתפשט במרחב בין השולחנות הכסאות והאורחים, אני מתיישבת מולה מחייכת אליה, מודה לה על נחישותה על עמידותה, מול כל המתחרים הקמים לפתחה שבתות וחגים, והיא איתנה, מתמודדת ומאמצת כל שינוי ראוי, וזאת כדי להיות ראויה לשרת את לקוחותיה נאמנה.

“אני לא מוותרת למרות שמסביבי קמו בתי קפה ומסעדות, ופתאום מבית קפה בלעדי בשכונה, הפכתי להיות אחת מתוך, זו מציאות קשה מאד, היא מודה, כל יום זו התמודדות חדשה.”

דווקא כאישה בעלת עסק שעובדת למחייתה, חשוב לי שיותר ויותר נשים יגיעו לכאן לפגישות עם חברות, עם בני זוג, בחבורה או בפגישות עסקיות, חשוב לי לטפח את חברות קהילת “נשים מעל 50″ ולצורך כך בניתי עבורן הנחה ייחודית.”

אני קמה כדי להפרד מנורית ומבחינה כי אל בית הקפה נכנסת חבורת נשים כל אחת נושאת מחשב אישי, וקלסרי עבודה, הן מתיישבות בשולחן גדול בחלק הצדדי והאינטימי של בית הקפה,  ומאותתות למלצרית להתקרב אליהן, נורית מבחינה במבטי, ולוחשת באזני, כן אלו נשות עסקים שמעדיפות להגיע לכאן בשעות הצהרים, ולסיים כמה עניינים עסקיים על ארוחת טבעונית בריאה ומזינה, במקום לחטוף סנדוויץ’ על הדרך..

הטבה לחברות קהילת נשים מעל 50 

בהזמנת קפה אחד- השני ינתן לך במתנה

על הזמנת קיש תקבלי 10% הנחה

על הזמנת מנה טבעונית תקבלי 10% הנחה

בעת ההזמנה מהמלצר,  תצייני שאת חברת קהילת נשים מעל 50

ובמעמד החשבון תינתן לך ההנחה באהבה 

להזמנות ותיאום טלפוני

או לשריין מקום לארוע סגור (מינימום של 35 אנשים)

08-9766992 או 054- 5316240

לפרטים נוספים  באנאפה בפייסבוק 

בית הקפה פתוח מהשעות 08:00-23:00 רצוף וביום שישי 08:00-15:00.

 

 

עוד מהבלוג של נגה קובץ' - נשים מעל 50

תצוגה מקדימה

להשאר צעירה לנצח?

היא  התיישבה במעגל, הציגה את עצמה כ"צעירה" שבחבורת הנשים מעל 50 שסבבו אותה, תהיתי בתוכי מה היא עושה כאן, אישה בשנות הארבעים לחייה בין חברות בוגרות ממנה, חלקן אפילו בגילה...

תצוגה מקדימה

עינת זינגר - להיות יפה = להיות בריאה

עיניה הרכות חייכו אליי, כבר מהרגע הראשון בו נפגשנו באקראי באחד מארועי העסקים בעיר, הזמינו אותי להשתלב בעולמה, היא לבשה חולצה לבנה שהלמה את מידותיה, מכנסיים שחורים...

תצוגה מקדימה

טיפול 10,000 - לגוף ולנשמה

    כשצפיתי בה מקפצת ומרקדת על בימת תיאטרון הסימטה בהצגה טיפול 10,000 אותה היא מעלה ביחד עם בתה הצעירה, הבנתי שמדובר באשה מיוחדת במינה, אשה עם סיפור חיים שלא היה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה