הבלוג של נגה קובץ' - נשים מעל 50

נגה קובץ'

בלוג זה מוקדש לכל הנשים שחצו את ה- 50 ונמצאות במקום טוב באמצע החיים, שחולמות וחושקות לחיות את החיים במלואם, מבלי להתפשר ולוותר, הן פועלות, יוזמות וזזות, הן בתנועה מתמדת ובעשייה, והן עפות על החיים.

עדכונים:

פוסטים: 42

החל מאוקטובר 2010

 

אירית דגמי 1

 

כשצפיתי בה מקפצת ומרקדת על בימת תיאטרון הסימטה בהצגה טיפול 10,000 אותה היא מעלה ביחד עם בתה הצעירה, הבנתי שמדובר באשה מיוחדת במינה, אשה עם סיפור חיים שלא היה מבייש אישה בת מאה ושישים שנה.

למה קראת להצגה טיפול 10,000? אני שואלת אותה, “זה מצחיק שאת שואלת אותי” היא עונה ללא מחשבה שניה, “זו הייתה מין הברקה, הרגשתי כמו מכונית שעברה כמה מאות אלפי קילומטרים על הכביש וזקוקה לטיפול תקופתי, חשבתי לרגע לקרוא להצגה 60,000, אבל זה נשמע קצת מוגזם למישהי שלא עברה אפילו טיפול 10,000, וכך נולדה ההצגה בה אירית דגמי ובתה יהלי חנדורס דגמי יוצרות ומבצעות את הצגה המצחיקה והמשעשעת המשקפת את מציאות חייה של אירית עם הגיעה לגיל 60.

ההצגה חושפת בעדינות וברגישות את הסיטואציות המצחיקות אך גם הכואבות והנוגעות בחיי נשים רבות בהגיען למערכה השלישית של חייהן, אירית מספרת בגילוי לב ובפתיחות מעוררת הערצה, על הצורך העז שלה להכניס את 60 שנות חייה לסוג של סריקה בדומה למכשיר הרפואי MRI או לחילופין טיפול 10.000 במוסך, שיסייעו לה לפרוס את חייה לפרוסות, כדי שגם היא וגם חברותיה שמלוות אותה בדרכה, יוכלו להתבונן, ללמוד ולהנות מחוכמתן ומנסיון החיים הרב שצברו במהלך השנים, ולהנחילה לחברותיהן, לבנותיהן ולכל הנשים שעוטפות אותן בחייהן.

לרגל יום הולדתה השישים מקבלת אירית מתנת יומולדת מפתיעה, שלוקחת אותה למסע משעשע ומטלטל, המופע משוחק ע”י אמא ובתה במציאות. האם אירית, עוברת מפגשים וסדנאות של התפתחות אישית, רוחנית ופיזית, הבת יהלי מגלמת את כל שאר הדמויות שהן הומוריסטיות על גבול הגרוטסקיות. המופע  המשקף את מציאות הגיל השלישי, הקשיים היתרונות והאמת, נכתב בהשראת חומרים אישיים ורצון גדול לשתף “בנויאנסים האבסורדיים” של החיים.

אירית היא אישה שלא נחה, אופן דיבורה והתזזיתיות הפיזית שלה, מעידים עליה שהיא אחת שלא מוותרת לעצמה גם היום בגיל 64, קשה להאמין שזהו גילה, זה מרגיש יותר כמו אישה באמצע שנות ה- 30 שלה, ואני לא מגזימה.

היום בגיל 64 היא אומרת “יש בי להט  עצום להשאר עדכנית, אני  יוצאת לרקוד בחברת אנשים צעירים, אני מעוררת מהומות, במובן החיובי של העניין, ובגלל שיש לי גם כמה “ברירות מחדל” כמו שמיעה ירודה ועוד כמה בעיות תואמות גיל, למדתי להתייחס לזה עם הרבה הומור וצחוק, והסביבה מגיבה לזה בחזרה עם המון צחוק ואהדה ולא כמו אל אישה מבוגרת עם מגבלה.”

אירית היא אמא ל-2 בוגרים, סבתא לנכד בן 4, גרושה ומתגוררת עם בן זוגה מזה שנים רבות במושב כוכב מיכאל, קיר בודד ולבן מפריד בין ביתה לבין ביתו של הגרוש שלה, וחייהם הפרטיים מתערבבים אחד עם השני ללא שום בעיה, כך זה מתואר מצידה, אם לא הייתי רואה ושומעת את זה בעצמי, לא הייתי מאמינה לה שסיפור חייה במציאות הוא למעשה תסריט להצגה אותה היא מציגה בהצגה שלה טיפול 10,000  וגם בבאות אחריה, החיים שלה מייצרים חומרים מצחיקים ואותנטים בהם משתמשת אירית ללא שום בעיה.

ביום הולדתה ה-60, אירית מחליטה לחגוג לעצמה את יום הולדתה בדרך ייחודית ושונה, היא מארגנת לעצמה בחצר ביתה אל מול השדות הפתוחים מסיבה גדולה,  שאליה מוזמנות כל חברותיה מכל שלבי חייה, היא מבקשת מהן לא להביא מתנות, ולא להביא בעלים.. כי על המצח שלהם כתוב יאללה מתי כבר הולכים, חחחההה, היא מבקשת להביא המון המון אוכל, כי לא בא לה לבשל ובקשתה העיקרית מכל חברה היא לכתוב כמה מילים, משפטים וסיפורים מתוך זכרונותיהן המשותפים. בנוסף היא מזמינה להקה כדי שכל החברות  ירקדו וישתוללו, בלי הפסקה ומגבלה, וששוב יחזרו להיות ילדות קטנות וחסרות דאגה..

“את הערב הזה לא אשכח בחיים”, מתארת אירית בפניי ועיניה נוצצות מהתרגשות, הגיעו עשרות חברות מכל רחבי הארץ, צחקנו, בכינו, התרגשנו, התחבקנו ולא רצינו שזה יגמר.. זו הייתה תמצית האושר מבחינתי, תחושת סיפוק והתעלות..”

אבל, לא תמיד היו חייה של אירית קלים ומאושרים כל כך, עד לפני כ- 20 שנה היא שקלה עוד 30 ק”ג, והרגישה שחייה תקועים כמו המשקל שעל גופה, היא לא ויתרה לעצמה והלכה לקבוצת תמיכה להרזיה שהובילה אותה לשינוי דפוסי המחשבה שעד אותו זמן הגבילו ועצרו אותה, ולאחר תקופה היא הפכה למדריכה ומלווה נשים אחרות במסען לשינוי החשיבה ובעקבותיה שינוי הרגלי האכילה. באותו זמן היא התבשלה עם ההחלטה להתגרש וליצור לעצמה חיים משלה. וכדי להתקיים כלכלית היא עבדה ב- 3 משרות , ולא עשתה לעצמה הנחה.

היום אירית מופיעה בפני קהל מגוון, החל מבני נוער, נשים וגברים, בכל רחבי הארץ עם הרצאה בשילוב מצגת  “הרצגת” שיצרה בעקבות תהליך ההרזיה שעברה בשם “אני כבר לא אוכלת את הצ’ק”, בו היא היא מתארת בהומור, למה לא צריך לדחוף בכוח הרבה אוכל בחתונה אליה הגעת כאורח, רק בגלל ששילמת ממיטב כספך !!!

בנוסף להצגת ”טיפול 10,000″ שרצה בכל רחבי הארץ, מול קהלים באירגונים ובכל מקום בו מזמינים אותן, וגם בתיאטרון הסימטה ביפו, בו יהלי ואירית מופיעות בפני קהל  פרטי, וחברים.

אירית כבר עובדת על הצגה נוספת בשם “מדברות לרוחב”  עם חברתה הטובה רינה, הן מקיימות מופע של דיאלוג משותף על הבמה, בשירה וסיפורים אישיים..

חזרתי מההצגה של אירית ויהלי טיפול 10,000 ובראשי מחשבות ותהיות, מהו אותו גיל שלישי עבורי, האם גם אני אזכה להרגיש בגיל 60 את האושר בהתגלמותו, מוקפת בכל כך הרבה אהבה של חברות טובות ומשפחה תומכת?

תודה לאירית ויהלי על ארוח מכל הלב

לקבלת פרטים נוספים

אירית דגמי – 052-3611516

לקבלת פרטים נוספים

בפייסבוק 

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של נגה קובץ' - נשים מעל 50

תצוגה מקדימה

להשאר צעירה לנצח?

היא  התיישבה במעגל, הציגה את עצמה כ"צעירה" שבחבורת הנשים מעל 50 שסבבו אותה, תהיתי בתוכי מה היא עושה כאן, אישה בשנות הארבעים לחייה בין חברות בוגרות ממנה, חלקן אפילו בגילה...

תצוגה מקדימה

עינת זינגר - להיות יפה = להיות בריאה

עיניה הרכות חייכו אליי, כבר מהרגע הראשון בו נפגשנו באקראי באחד מארועי העסקים בעיר, הזמינו אותי להשתלב בעולמה, היא לבשה חולצה לבנה שהלמה את מידותיה, מכנסיים שחורים...

תצוגה מקדימה

תמי קראוס - ההכרות עם עצמה, מעצימה אותה

כשמסתכלים על תמי קראוס בת ה- 58, נשואה + 4 ילדים בוגרים וסבתא לנכדה בת שנה, אי אפשר לדמיין שעד גיל 44 עבדה פול טיים ג'וב כפקחית טיסה בחיל האויר, היא נראית כל כך שברירית ורכה,...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה