הבלוג של נועם גונן

אמא מתחילה

בוגרת תואר ראשון להוראת מחול ותנועה לגיל הרך ומלווה התפתחותית בשיטת ורדי עם נסיון מעל 7 שנים בתחום ההתפתחות המוטורית של התינוק, והכל מתוך אהבה גדולה לפעוטות ולמקצוע בו בחרתי. מומחית להתפתחות תינוקות בתחום המוטורי, אבחון... +עוד

בוגרת תואר ראשון להוראת מחול ותנועה לגיל הרך ומלווה התפתחותית בשיטת ורדי עם נסיון מעל 7 שנים בתחום ההתפתחות המוטורית של התינוק, והכל מתוך אהבה גדולה לפעוטות ולמקצוע בו בחרתי. מומחית להתפתחות תינוקות בתחום המוטורי, אבחון וטיפול המסייעים להתפתחותו המוטורית של התינוק. בטיפול, אני משלבת שיטות מגע שונות ומשחקים עם התינוק התורמים למהלך שלבי התפתחותו ומעודדים את הפעוט לתנועה נכונה (ההתהפכות, זחילה, טיפול בהיפוטוניה, טורטיקוליס ועוד), והכל באופן מהנה ומעשיר לאם ולתינוק.

עדכונים:

פוסטים: 5

החל ממאי 2011

הימים הם ימי אוגוסט הרותחים, שבהם אני נושאת בקרבי את תינוקת המהפכה של קיץ 2011. עברו שלושה שבועות מאז שדפני הודיעה לי ולגבי בעלי, שהיא נזרקה מביתה והולכת להקים אוהל.

11/08/2011

הימים הם ימי אוגוסט הרותחים, שבהם אני נושאת בקרבי את תינוקת המהפכה של קיץ 2011. עברו שלושה שבועות מאז שדפני הודיעה לי ולגבי בעלי, שהיא נזרקה מביתה והולכת להקים אוהל.

בהתחלה זה עוד נשמע תמוה. באותו יום חמישי עוד הייתי בחתונה ובאתי לבקר ישר כשחזרתי. היו מעט אוהלים ולא היה ברור לאן תנשב הרוח. מאז אני הולכת לישון הרבה יותר מאוחר ממה שהייתי רגילה. מאז הכול גדל והתעצם, וחלומות ותקוות נוצרו מחדש.

מאז הבטן שלי כבר גדלה והימים נהיו ארוכים, אך עם כל הקושי שהתגבר מיום ליום, הכאבים בצד, הבטן שהולכת וגדלה, החום הלוהט והזיעה שבכניסתו של חודש אוגוסט, אני לא מוותרת וממשיכה לבקר במאהל פעם פעמיים ביום, אני והבטן שלי. בערבים כשאני שוכבת על הספה מחפשת תנוחה יותר נוחה עם הכרית מתחת לגב או מתחת לרגליים, אני מקימה את עצמי בכוח רצון שלא היה לי לפני שלושה שבועות, הולכת לטיול לילי בשדרה, מחזיקה את הבטן חזק ומחייכת לעצמי.

בעצרת הראשונה עוד הגעתי עד לבמה, ובעצרת השנייה ואתמול, חיזקתי את החברים מנקודת ההתחלה, נשמתי את אוויר האנשים, השינוי, המהפכה והתקווה, וחזרתי לספה.

יש הרבה דיבורים על כך שהעוברית בבטן שומעת ומרגישה הכול… אני לא יודעת אם זה נכון וגם לא ממש מבינה, בכל זאת תינוקת ראשונה. אך אי אפשר להסתיר את הכיף הגדול של הקיץ הזה, כשהיא בתוכי ומתרחשת מסביבה כזאת מהפכה, ושמשהו מכל זה היא מרגישה או חווה.

אני בעבודתי כמומחית בהתפתחות תינוקות וליווי התפתחותי, תמיד דואגת שהתינוקות יחוו את כל התחושות והגירויים האפשריים כשהם כבר מחוץ לבטן, אך אף פעם לא חוויתי את זה מבפנים, בלי לראות את התגובה המיידית של התינוק, אלא רק לחוש אותה ולנסות להיות קשובה.

אנו נמצאים בימים כל כך חשובים של מחאה, של דרישה לעזרה, לחוק חינוך חינם מגיל 3 חודשים, לנסות ליהנות מגידול הילדים ולא רק לסבול. שיהיה לנו, ההורים, את הזמן והכסף להשקיע גם באיכות חיי התינוק ובאיכות תנועתו – ולא רק בצרכיו הבסיסיים. שנהיה יותר רגועים ופחות עסוקים בטרדות היום, כך שנוכל לבסס קשר רגשי עמוק יותר עם תינוקנו.

עוד מהבלוג של נועם גונן

בדיקת מוניטור סטנדרטית שהסתיימה בקורס הכנה ללידה

אני מאוהבת בבטן החדשה שגדלה לי. בעצם היא כבר לא כל כך חדשה, כי אני גדלה איתה כבר 7 חודשים, ונכנסת איתה היום לחודש השמיני. כל יום אני מתעוררת איתה, מרגישה את הרגל הקטנה שלה בועטת בי בעדינות, את הטוסיק שלה בולט לי מעל הפופיק...

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 9 years
תצוגה מקדימה

התפתחות תינוקות: חשיבות המודעות גוף

קוראות יקרות, זהו הפוסט הראשון שאני כותבת ולכן אתחיל דווקא מהסוף להתחלה. חשבתי מה הדבר החשוב ביותר והראשוני ביותר שהכי חשוב לי לכתוב לכם עליו בתחום שלי, והיה לי ברור שאכתוב על מערכת מודעות הגוף, שהנה המערכת החשובה...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה