הבלוג של noakaplan

noakaplan

נעים מאוד, אני נועה קפלן-לוי ואני מעצבת פנים למשפחות. אני מאמינה שכל משפחה היא מיוחדת במינה,עם סיפור אישי, אהבות ורצונות מיוחדים השייכים רק לה. אני מאמינה בבתים שמעצבים זכרונות לכל החיים.

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מנובמבר 2014

בעקבות הכתבה של רענן שקד החלטתי לכתוב איך אני כמעצבת רואה את החלומות שלכם על בית חם. אם פעם להיעזר במעצבת פנים היה מצרך נדיר, היום זה הפך חלק בלתי נפרד מכל רכישה, בנייה או שיפוץ. אבל איך מתחילים? סיפור אמיתי שימחיש את התהליך שבו חלום הופך למציאות

לפתוח דלת לבית חם ומזמין

לפתוח דלת לבית חם ומזמין

לפני כמה ימים פרסם העיתונאי רענן שקד כתבה על הבית החדש שהוא בנה עבור משפחתו. קראתי כל מילה ומילה והרגשתי שהוא נכתב בדיוק עבורי. אני מעצבת פנים למשפחות ואני רוצה לקחת אתכם למסע אל מאחורי הקלעים על מה שהופך “מבנה” ל”בית”.

- בוקר טוב. אני אורית וקיבלתי את הטלפון שלך מעדי, אנחנו עובדות יחד בגוגל. עיצבת לה את הבית והיא אמר לי שמאוד כדאי לי לדבר איתך. היא אמרה שאת תעשי לנו סדר בראש.

- נעים מאוד. כן, עדי דיברה איתי אתמול בערב. אשמח לעזור. אורית ו…

- תומר. וגם יולי בת 9, תמר בת 7 ונועם בן 4. קנינו בית בן 20 שנה במושב בעמק חפר והיינו שמחים לעשות בו שינויים. אין לנו שום מושג מאיפה מתחילים ומה עושים קודם, כמה זמן זה לוקח, כמה זה עולה…

- אוקיי, נעים מאוד, אני נועה קפלן-לוי ואני מומחית בעיצוב פנים למשפחות. הדבר הראשון שאני ממליצה זה לתאם פגישת הכרות, אשמח אם יתאפשר לנו לראות את הבית החדש שלכם אפילו לחצי שעה ואחר כך נעבור לבית שאתם גרים בו עכשיו או באיזה בית קפה באזור.

- אז מה עושים בפגישה הראשונה?

- מטרת הפגישה היא כשמה: להכיר קצת אחד את השני, להכיר את הבית שלכם ולעזור לכם לסדר את הראש.

- ותגידי כמה עולה השירות שאת נותנת?

- זה יכול לעלות 1,000 שקל וזה יכול לעלות 100,000 שקל, זה תלוי בהמון פרמטרים, ותלוי בשירות שתבחרו ממגוון השירותים שאני מעניקה. אני יכולה ללוות אתכם בחבילת ייעוצים ממוקדת ומנחה, ואני יכולה ללוות תהליך מא’ עד ת’, עד רמת הכפית במטבח. אבל הדבר הכי חשוב לפני מחיר זה שנראה שיש ביננו חיבור, שיש לנו שפה משותפת, איך אומרים: לראות שיש לנו כימיה.

- בסדר, נשמע טוב. אנחנו בטירוף במהלך השבוע, הכי נוח לנו להיפגש בערבים או ביום שישי בבוקר, אחרי שמפזרים את הילדים.

- קבענו לשישי בעוד שבועיים ב-9 בבוקר.

- תודה רבה! בינתיים ניכנס לאתר שלך כדי להתרשם ממה שכבר עשית.

- מצוין, אבל זכרו שלכל משפחה יש את הסיפור והאופי שלה.

האם המטבח הוא לב הבית שלכם?

האם המטבח הוא לב הבית שלכם?

***

כך החלה ההכרות שלי עם אורית ותומר. הפגישה הבאה כבר כללה פגישה פנים אל פנים בפתח הבית הפרטי שאותו רכשו. בינתיים גרים בו, אבל הצלחנו לעשות סיבוב בפנים ולהתרשם מהחלל.

כבר בכניסה ראיתי שהם מתרגשים מהבית, אבל לא כל כך מרוצים מחלק מהדברים בו. הוא מתאים כמו כפפה ליד למשפחה אחרת ולא למשפחה שלהם. אורית ציינה שהמטבח קטן, צפוף וחשוך לטעמה. “אני אוהבת לבשל ולארח”, אמרה בחיוך, “החלום שלי הוא מטבח גדול, פתוח ומפנק. כזה שיהיה לי כיף להיכנס אליו, לאפות ולבשל”.

אורית דיברה על פינת טלוויזיה משפחתית ועל זה שהסלון ממוקם גרוע. היא הזכירה שהשירותים בבית של חברה שלה מדהימים ושהיא רוצה “בול כזה”. תומר דיבר על חדר משחקים לילדים. ואז עלתה על הפרק שאלת חדר הילדים. אורית רוצה שהילדים ישנו בחדר אחד כי “ככה גם אני גדלתי והייתה לי ילדות מדהימה”, תומר מעדיף שלכל אחד תהיה את הפינה שלו, או במילים שלו: “הבית גדול ויש אפשרות לחדר לכל ילד, אז למה לא?”.

ומה אני חשבתי? לי היה ברור מיד שמדובר בבית מלא אופי שבעזרת התאמה נכונה יהפוך לחמים, נעים הרמוני ומזמין, בדיוק כמו שאורית ותומר מזמנים לעצמם. בית שיכיל את המשפחה האהובה שלהם, ויתאים במדויק לצרכים ולרצונות שלהם וימלא אותם בשמחה. רק כך הם ירגישו בבית החדש שלהם מכורבלים ומחובקים.

השלב השני כלל סיבוב בבית הנוכחי שלהם. לי היה חשוב לספוג ולהבין את האקלים הביתי שלהם. להבין איפה נמצא “מרכז הכובד” של הבית, הלב הפועם שלו. יש משפחות שאצלן זה סביב האי במטבח, אצל אחרות בסלון, יש כאלו שפינת האוכל היא המוקד ויש משפחות שמעבירות חודשים שלמים במרפסת.

סיימנו את הפגישה בתחושת ציפייה להמשך.

בית עם אופי ויופי

בית עם אופי ויופי

יוצאים לדרך – הופכים ארבעה קירות לבית חם

ברגע שהבנתי שיש חיבור טוב בין אורית ותומר וביני, אני מתחילה לתכנן בעבורם את המסע.

אז מהו התהליך הזה?

השלב הראשון הוא מילוי שאלון אישי שאני מבקשת מכל אחד מבני המשפחה למלא. אני מבקשת שימלאו את השאלון בדייט פרטי ואיכותי עם עצמך, באווירה כיפית ונינוחה. אני רוצה לדעת על כל אחד מבני המשפחה כמה שיותר. מהו בית בשבילך, אילו זיכרונות ילדות טובים יש לך, איזו אווירה היית רוצה לזמן לך בבית שלך, איפה נמצא לב הבית בעיניך, מהם התחביבים שלך, לאילו צבעים את מתחבר, מה אתה אוהב לעשות לבד ומה עם שאר המשפחה, ועוד שאלות שמרכיבות בסופו של דבר את הפאזל.

כמעצבת פנים למשפחות אני מאתרת מכל אחד ואחד מבני הבית מהו בית בשבילו. התפקיד שלי הוא לברוא בית אחד המכיל את כל בני המשפחה, בית מלא בשמחה, שיק והרמוניה. אני מאמינה שבית הוא מקום בטוח ומכיל, מקום שתמיד רוצים לחזור אליו, כי הבית הוא לא רק מבנה עם קירות וחדרים, אלא מקום מלא נשמה, שבו מייצרים חוויות וזיכרונות.

בשלב השני אני שולחת לכל אחד מבני הזוג (ולילדים לגבי החדרים שלהם) המון תמונות אווירה, תמונות של חומרים, סגנונות עיצוב ועוד. מתוכם הם מתבקשים לבחור את מה שהם מתחברים אליו באינסטינקטים, מבלי להסביר למה. האינטואיציה הראשונית היא בדרך כלל גם האותנטית ביותר, כי אדם מחובר לבית הפנימי שלו גם לפני שהניחו אפילו אריח אחד.

השלב השלישי הוא דייט משפחתי שבו בוחרים ממאגר תמונות מה שכולם אוהבים.

מפה עובר הכדור למגרש שלי ואני יוצרת בעבור המשפחה תמונה אחת הרמונית ייחודית התפורה בדיוק לפי מידותיהם, ויש בה התייחסות לכלל וגם התייחסות לכל אחד ואחת מבני הבית. זה נקרא דף השראה, הנותן תוואי דרך של צבעוניות וסוג של מסגרת להמשך.

אני מתחילה לעבוד על תוכניות: איפה יהיו הקירות, איפה יעמדו הרהיטים, מה יהיה בכל חלל וחדר, אילו עוגנים יהיו בבית ועוד החלטות חשובות. אמנם אני עושה את העבודה אבל בני המשפחה מאוד מעורבים בכל שלב וצעד עד לתוצאה מושלמת ומדויקת שמתאימה פיקס למשפחה שלהם.

את הצעת המחיר אני לא מוסרת בטלפון אגבי וגם לא במייל, אלא נפגשת שוב עם המשפחה. אני מסבירה להם על כל שלב ושלב, מפרטת על חשיבות התהליך, כי מדובר במסע משותף. זה פינג-פונג מתמשך של הפריה הדדית, שיתוף פעולה ועבודת צוות.

רוצים לדעת מה החליטו אורית ותומר לגבי הבית שלהם? אשמח לספר בפוסט הבא.

 

עוד מהבלוג של noakaplan

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה