הבלוג של noaj

הבלוג של נועה

עדכונים:

פוסטים: 13

עוקבים: 0

החל ממרץ 2018

בימינו, קל עד מאד לפספס מצבים בהם הילדים שלנו מתמודדים עם קשיים ואינם מצליחים לעמוד בקצב של שאר הכיתה. למרבה הצער, ילדים רבים “חומקים” מעיניהן של המחנכות האמורות לפקח על כיתה שלמה ובעוד שלמעשה, ילדים אלו סובלים מקשיים דידקטיים, המורים וצוות בית הספר מאמינים כי מדובר בבעיות התנהגות או בלקויות אחרות.

מבוגרים רבים טוענים כי אילו היה מתקיים אבחון דידקטי בגילם, היו נמנעות מהם אי נעימויות רבות. אבחון דידקטי מספק את כל הכלים הרלוונטיים להכרת מצבו המדויק של הילד וליכולת לספק את הכלים הדרושים על מנת לסייע לו להצליח ולעמוד בקצב ההתקדמות של כיתתו.

אם אתם, ההורים האחרים או המורים מבחינים כי ילדכם אינו מתקדם עם שאר הכיתה ומראה קשיים בתחום מסוים, חשוב לאתר את הקושי כבר מההתחלה ולבחון את האפשרויות השונות העומדות לנגד עיניכם. בעידן בו תוכלו לבצע אבחון דידקטי, יכול מאד להיות שבהינתן הכלים המתאימים לילדכם, הוא יפתח יכולות מתאימות לשלב ההתפתחות של בני גילו וישלים את הפער מהר מאד.

מה קורה אם לא עורכים אבחון דידקטי?

הורים רבים מעדיפים להימנע מהאבחון בטענה כי ילדיהם אינם זקוקים לעזרה חיצונית. גישה זו נובעת לא אחת מחשש, מפחד, מחוסר היכרות עם המערכת ועם אופיו של האבחון הדידקטי. הורים אחרים מעדיפים להתייחס לילדים שלהם “בדיוק כמו שהם” ואינם רוצים “לתקן” אותם. כמובן, אבחון דידקטי אינו רואה בילד אלא את החוזקות והיתרונות שהוא מביא עמו לתהליך הלמידה הבית ספרי.

בשנים האחרונות הולכת וגוברת ההבנה כי ילדים שונים מביאים עם מיומנויות למידה ואיכויות שונות, כאשר כל אחת מהתכונות הללו ראויה לכבוד ולהערכה בפני עצמה. לפיכך, אבחון דידקטי מקצועי המתבצע על ידי איש מקצוע מנוסה, לא רק שיקדם את הילד ויאפשר לו לבטא את הנקודות והתכונות החזקות שלו, אלא אף יוכל למקד את הילד על התכונות בהן הוא מצטיין, לאתר כישורים יוצאי דופן בהם הוא ניחן ולחזק את הביטחון העצמי שלו בנקודות הרלוונטיות שאינן זוכות למספיק הכרה. באופן זה, האבחון הדידקטי מהווה דחיפה קדימה.

עוד מהבלוג של noaj

תצוגה מקדימה

מה צריך בשביל להגיש תביעת רשלנות רפואית?

סיימתם טיפול רפואי ארוך וקשה, במהלך הדרך עלו אצלכם תהיות לגבי אופי התנהלות הרופא וגיליתם שהוא נוהג בצורה רשלני, דבר שבא לידי ביטוי, בסופו של דבר, בתוצאה של הטיפול. מידת הנזק שנגרמה לכם היא כבדה, בין אם במישור הפיזי ובין אם...

תגובות

פורסם לפני 5 months
תצוגה מקדימה

הבנק דחה את בקשת המשכנתא - מה עושים?

משכנתא היא למעשה הלוואה בנקאית, כלומר מוצר פיננסי שכל בנק מציע לא מתוך טוב ליבו אלא משום שזהו עסק כלכלי שצריך להרוויח כסף. במילים אחרות, פעמים רבות זהו אינטרס של הבנק לאשר בקשות למשכנתא, משום שסכום הכסף הגבוה המעורב...

תגובות

פורסם לפני 4 months
תצוגה מקדימה

מאוורר תקרה לגינה - גם במקום פתוח מאוורר יכול לעזור לנו

כל מי שיש לו מזגן בבית מכיר את זה, ברגע שמדליקים אותו, מיד יש מי שמבקש לסגור את הדלתות ואת החלונות על מנת שהאוויר הקר לא יברח החוצה. טכנית, זה נכון. אם אנחנו בוחרים להשתמש במזגן ואז אנחנו פותחים חלון או דלת, אז כל האוויר הקר...

תגובות

פורסם לפני 1 month

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה