הבלוג של אסנת בוקופצר

טיפול בדמיון מודרך ו-NLP

אסנת בוקופצר, מטפלת ומנחה מוסמכת בכירה, מאסטר בדמיון מודרך, NLP, טיפול בטראומה, גשטלט, אימון ותרפיית קו הזמן. טיפול אישי וזוגי, מנחת סדנאות לדמיון מודרך, NLP, העצמה אישית, חשיבה חיובית, פוריות, הריון, וזוגיות מאושרת. מטפלת,... +עוד

אסנת בוקופצר, מטפלת ומנחה מוסמכת בכירה, מאסטר בדמיון מודרך, NLP, טיפול בטראומה, גשטלט, אימון ותרפיית קו הזמן. טיפול אישי וזוגי, מנחת סדנאות לדמיון מודרך, NLP, העצמה אישית, חשיבה חיובית, פוריות, הריון, וזוגיות מאושרת. מטפלת, מנחה ומאמנת, מתמחה בטיפול ופתרון משברים ושינויים ב- קריירה /זוגיות/חיים. מימוש עצמי. העצמת דימוי אישי, שחרור מטראומות, פוביות, חרדות, התמכרויות, תלות, אמונות, דפוסים ומחשבות מגבילות. פתרון קונפליקטים פנימיים, משברים, שינוי הרגלים, טיפוח מיומנויות תקשורת, שיפור ומיקוד חשיבה, שינויי התנהלות, תבניות מחשבה ורגש. פיתוח ושילוב היצירתיות לחיים, מערכות יחסים ויצירה. שינוי תוך זמן קצר, תוצאות לטווח ארוך, גישה חיובית ומעצימה המאפשרת חיבור ליכולות ולמשאבים האישיים של כל אחד ואחת. הסמכות: הסמכה בינלאומית כ- NLP Master Practitioner. ו - Master Practitioner בתרפיית קו הזמן – Time Line Therapy מוסמכת בטיפול בטראומה בכלי ה-NLP. מנחה מוסמכת בדמיון מודרך. מוסמכת בתרפיית הגשטלט. מאמנת אישית ועסקית, לחיים, זוגיות, שינויים ויצירתיות. אזור: תל אביב והמרכז טלפון: 054-4515075 אתר: http://www.nlptherapy.co.il Osnat Bukofzer, Certified Master Practitioner of the Art & Science of Neuro Linguistic Programming (NLP), Guided Imagery, Trauma healing, Gestalt & Time Line Therapy (TLT). specialist in: Self-Esteem Issues, Post Traumatic Stress, Emotional Disorders, Anxiety, Phobias, Stress Management, Life Transitions, Motivation problems, Substance Abuse, Relationship Issues.

עדכונים:

פוסטים: 67

החל ממאי 2010

ושוב, כאמור, הכוח הפנימי שלנו הוא פוטנציאל בתוכנו. פוטנציאל להגשים ולהשיג בדיוק את מה שאנו מבקשים לעצמנו – כך שבשלב הראשון חשוב שנפעיל את כוח הדמיון כדי לראות בדיוק את מה שאנו רוצים, מבקשים לעצמנו, לראות אותו דרך העיניים שלנו, לראות אותו גם מנקודות מבט שונות כדי לדייק בו.

25/10/2011

הכוח הפנימי

 כמה פעמים כאשר קראנו את המילה פנים לא מנוקדת, המשכנו לקרוא, לפחות עוד מילה, כדי לקבל את המשמעות.

האם כוונתה פנים הנפש, או פנים צוחקות.

פנים – בתוך, או פנים – בחוץ.

כדי להבין למה בדיוק התכוון הכותב, נזדקק או לניקוד, או למילה נוספת כדי לתת את המשמעות המדויקת. 

כמה מופלאה היא השפה – אותן אותיות, משמעויות הפוכות?

או שלא… 

מאוד אוהבת לעבוד עם מילים, להגיע אל שורשן. מקורן. המהות.

בדיוק כמו בעבודתי, כאשר מגיעים אל השורש, המקור, ניתן לגעת בו, לחקור אותו, להבין בו, לרדת לדקויות הקטנות ביותר. משם לאפשר לדברים חדשים לצמוח. לגדול.

לעשות שינוי.

להוציא מ – בתוך – החוצה. להכניס מ – בחוץ – פנימה. 

למילה פנים מצאתי במילון את המקור: פנה.

להסב פנים לצד מסוים…

לשים לב ל…

לראות… להסתכל… להתבונן… 

ולנו זכות הבחירה, לאיזה צד? פנימה או החוצה?  

במה למקד את תשומת הלב? לאיזה כיוון? באיזה כיוון? באיזה אופן? 

לראות (בחוץ) או להתבונן (מבפנים)?  

האם מספיק לנו מה שנראה בחוץ? או שאנחנו מבקשים להתבונן אפילו עמוק יותר פנימה? 

והאם בכלל אנו פנויים לעסוק בכל זה?

האם יש לנו זמן? מקום? מראה? כוח?

ולמי יש כוח להסתכל פנימה? 

ומשערת שכאן יעצרו כל אלה שיסכימו למשפט האחרון. 

והאם יש צורך בכוח להתבונן מבחוץ פנימה? 

ומכיוון שבמקור, במשמעות המילה כוח נמצא קודם כל הפוטנציאל, זו היכולת הניתנת לנו להחליט לממש או שלא – הרי שבכוח הרעיון, במחשבה, בדרך שעדיין לא באה לידי ביטוי או לידי מעשה,

בנו האפשרות, היכולת לממש, לעשות, לעבוד, להשתמש באותו כוח, ביכולת שניתנה לנו בפנים, בתוך. 

ומכיוון שבאפשרויות ובבחירה אנו עוסקים בנו נגלה מה מהו החלק החבוי ומהו הגלוי לאיזה צד אנחנו רוצים להסב את פנינו ולמה אנחנו רוצים לתת את מרב תשומת הלב. 

על מה אנו מתבוננים כשאנחנו מסתכלים, מה אנחנו רוצים לפנות כדי שיהיה מקום לדברים חדשים ואיך נבדיל בתוכנו את החוץ והפנים. 

הכוח שאיתו אנו מגיעים אל העולם הינו כוח החיים. כך שהכוח מובנה בנו. וכוח החיים הוא אנרגיה. אנרגיה בעלת אינטליגנציה מוטבעת הגבוהה יותר ממה שאנו משערים, זה הכוח המניע כל והוא זה המאפשר לנו את החיים. 

אחד הדברים החשובים ביותר שכדאי לדעת ולזכור בנושא כוח שהוא פשוט נמצא בתוכנו ומכיוון שכך, בידינו הבחירה אם ואיך נשתמש בו. נוציא מהכוח אל הפועל. 

כך שאנו יכולים להשתמש בדיוק באותו כוח מולד ולרתום את היכולת והעוצמה שלו כדי לצמוח ולרפא את חיינו, כדי להתמיד, כדי לדמות, כדי להתגבר, כדי לשנות, כדי להשתנות. 

ושוב, כאמור, הכוח הפנימי שלנו הוא פוטנציאל בתוכנו. פוטנציאל להגשים ולהשיג בדיוק את מה שאנו מבקשים לעצמנו – כך שבשלב הראשון חשוב שנפעיל את כוח הדמיון כדי לראות בדיוק את מה שאנו רוצים, מבקשים לעצמנו, לראות אותו דרך העיניים שלנו, לראות אותו גם מנקודות מבט שונות כדי לדייק בו. 

לאחר מכן נפעיל את הכוח היצירתי שבנו כדי לתכנן את הדרך הבטוחה והנכונה לנו ביותר כדי להגיע אליו. 

לאחר מכן נפעיל את כוח ההתמדה כדי לעשות כל מה שנדרש. 

בשלבים הבאים נפעיל כוחות נוספים הנמצאים בנו, כוחות שהינם ייחודיים לנו, שאליהם אנחנו מחוברים ושאיתם אנחנו חיים את החיים, פעמים רבות מבלי לשים לב שהם אלה המפעילים אותנו. כמו כוח השיפוט, כוח העמידה, כוח הסבל.

לעיתים נעמוד בפני מאבק כוחות פנימי או חיצוני, אז נדאג לזכור ולזמן את כוח הרצון להגיע  כדי לשמור שנמשיך בדרך שהתווינו, כדי שנוכל לומר כשמימשנו את הפוטנציאל הטמון בנו, והצלחנו במה שביקשנו לעצמנו: יישר כוח. 

ואסיים באחד המשפטים הממצים בעיניי את הנושא, שכתבה גלוריה סטיינם, עיתונאית ופעילת זכויות אדם אמריקאית: “עוצמה אפשר לקחת אך לא לתת, תהליך הלקיחה כשלעצמו הוא המעצים”.

עוד מהבלוג של אסנת בוקופצר

תצוגה מקדימה

דמיון מודרך:לחוות מציאות אחרת

דמיון מודרך: לחוות מציאות אחרת   "קשה לי לדמיין", "לא רואה כלום כשאני מנסה לדמיין", אני שומעת לעיתים ממטופלים המגיעים אלי, "מודאגים" שלא יצליחו "לעשות" דמיון מודרך.  האם צריך כישרון מיוחד כדי לדמיין?  מסתבר שאין צורך. זו...

להרגיש בחיים

להרגיש בחיים רגש חיובי, רגש שלילי כעס הוא רגש. רגש טבעי. כמו כל רגש אחר: שמחה, פחד, אהבה, אשמה ועוד.  בדיוק כמו כל רגש אחר הוא מאפשר להגדיר לאדם את גבולותיו, אך משום מה פעמים רבות ימצא הכעס ברשימת הרגשות "השליליים", (ביניהם...

ספרים מומלצים על דמיון מודרך, NLP, מוח, אושר וצמיחה אישית

ספרים מומלצים על דמיון מודרך, NLP, מוח, אושר וצמיחה אישית אנשים רבים מבקשים ממני המלצות של ספרים המספקים אינפורמציות וחומרים נוספים בעזרתם יוכלו להרחיב ולהתעמק בנושאים, תכנים או תהליכים בהם אנו עוסקים או עסקנו. ספרים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה