הבלוג של אסנת בוקופצר

טיפול בדמיון מודרך ו-NLP

אסנת בוקופצר, מטפלת ומנחה מוסמכת בכירה, מאסטר בדמיון מודרך, NLP, טיפול בטראומה, גשטלט, אימון ותרפיית קו הזמן. טיפול אישי וזוגי, מנחת סדנאות לדמיון מודרך, NLP, העצמה אישית, חשיבה חיובית, פוריות, הריון, וזוגיות מאושרת. מטפלת,... +עוד

אסנת בוקופצר, מטפלת ומנחה מוסמכת בכירה, מאסטר בדמיון מודרך, NLP, טיפול בטראומה, גשטלט, אימון ותרפיית קו הזמן. טיפול אישי וזוגי, מנחת סדנאות לדמיון מודרך, NLP, העצמה אישית, חשיבה חיובית, פוריות, הריון, וזוגיות מאושרת. מטפלת, מנחה ומאמנת, מתמחה בטיפול ופתרון משברים ושינויים ב- קריירה /זוגיות/חיים. מימוש עצמי. העצמת דימוי אישי, שחרור מטראומות, פוביות, חרדות, התמכרויות, תלות, אמונות, דפוסים ומחשבות מגבילות. פתרון קונפליקטים פנימיים, משברים, שינוי הרגלים, טיפוח מיומנויות תקשורת, שיפור ומיקוד חשיבה, שינויי התנהלות, תבניות מחשבה ורגש. פיתוח ושילוב היצירתיות לחיים, מערכות יחסים ויצירה. שינוי תוך זמן קצר, תוצאות לטווח ארוך, גישה חיובית ומעצימה המאפשרת חיבור ליכולות ולמשאבים האישיים של כל אחד ואחת. הסמכות: הסמכה בינלאומית כ- NLP Master Practitioner. ו - Master Practitioner בתרפיית קו הזמן – Time Line Therapy מוסמכת בטיפול בטראומה בכלי ה-NLP. מנחה מוסמכת בדמיון מודרך. מוסמכת בתרפיית הגשטלט. מאמנת אישית ועסקית, לחיים, זוגיות, שינויים ויצירתיות. אזור: תל אביב והמרכז טלפון: 054-4515075 אתר: http://www.nlptherapy.co.il Osnat Bukofzer, Certified Master Practitioner of the Art & Science of Neuro Linguistic Programming (NLP), Guided Imagery, Trauma healing, Gestalt & Time Line Therapy (TLT). specialist in: Self-Esteem Issues, Post Traumatic Stress, Emotional Disorders, Anxiety, Phobias, Stress Management, Life Transitions, Motivation problems, Substance Abuse, Relationship Issues.

עדכונים:

פוסטים: 67

החל ממאי 2010

הפסיכולוגיה החיובית מציינת שהמילה תודה אינה רק נימוסים טובים, אלא גם מועילה לתחושת העצמי. מחקרים בנושא מראים שהכרת תודה משפרת את איכות החיים, הבריאות הנפשית ומערכות היחסים, מייצרת רגשות חיוביים ועוזרת לנו להתמודד בתקופות לחץ.

15/09/2013

NLP ודמיון מודרך – חשיבות התודה

המילה תודה הינה אחת המילים הראשונות שאנחנו לומדים. כפעוטות, נותנים לנו משהו ומיד נשמעת השאלה: מה אומרים? תודה.

זה מנומס לומר תודה כאשר אנחנו מקבלים משהו ממישהו. בדרך כלל קישור המילה תודה יהיה לקבלת משהו מוחשי, חפץ, מתנה, או כאשר מישהו עשה משהו למעננו.

הפסיכולוגיה החיובית מציינת שהמילה תודה אינה רק נימוסים טובים, אלא גם מועילה לתחושת העצמי. מחקרים בנושא מראים שהכרת תודה משפרת את איכות החיים, הבריאות הנפשית ומערכות היחסים, מייצרת רגשות חיוביים ועוזרת לנו להתמודד בתקופות לחץ.

מכיוון שלרובנו אמירת תודה היא עניין שבהרגל, אנחנו לא תמיד נותנים את הדעת על ההשפעות החיוביות שיש לאמירת התודה, הן על האדם האומר והן על המקבל.

בנוסף, בעידן הטכנולוגי הממוחשב, מהירות התקשורת שלנו אמנם מאפשרת לנו להשיג יותר דברים בפחות זמן – אך גם מונעת מאיתנו לעתים להעריך את מה שמסביבנו. המהירות שאנו חפצים להשיג ולהגיע לדברים ולמקומות, מפריעה לנו פעמים רבות לעצור, להתבונן, לראות, לנשום, להרגיש ולהיות בכאן ועכשיו.

מודה אני

בשפה העברית, כאשר אנחנו מודים, אנחנו לא רק מביעים תודה, מכירים טובה או מהללים מישהו על משהו – אלא גם מגלים את האמת בכך שאנחנו לא מעלימים את אשר נעשה, כמו גם מכירים באמיתותם של דברים ומעשים.

בדת היהודית, ובדתות השונות בכלל, מייחסים חשיבות רבה להודיה ומבינים את חשיבותה. ההכרה בחשיבות ההודיה מתבטאת בתפילות שאנו אומרים מספר פעמים ביום. כאשר אנחנו קמים בבוקר אנחנו אומרים “מודה אני”, בתפילת שמונה עשרה אנחנו מברכים את ברכת ההודיה, וכאשר סיימנו לאכול אנחנו מברכים את ברכת המזון שבה אנחנו מודים על שמונח על שולחננו.

הכרת התודה ותת-ההכרה

במחלקה הפסיכולוגית באוניברסיטת מיאמי חקרו קבוצה של אנשים שהתבקשו לומר תודה על בסיס קבוע לעצמם ולאחרים. תוצאות המחקרים ציינו, שכאשר אנו עוצרים ומודעים לברכה, אנחנו בעצם מבצעים “מחטף” למערכת הרגשית שלנו – מעבר אל מקום אחר וטוב. כמו כן מצאו החוקרים, שאמירת תודה היא רגש חזק המעצים את עצמו והוא כמעט שווה ערך לתחושת ניצחון.

בהמשך לאותם מחקרים, הם מתייחסים לפסיכולוגים שהמעיטו בעבר בערך הכרת תודה בסיסית, מבלי לתת את הדעת על כך שהדבר מאפשר לאנשים להיות מאושרים יותר.

היום, פסיכולוגים רבים המשתמשים בפסיכולוגיה חיובית ככלי בעבודתם עם לקוחות. הם “מאפשרים” למטופלים להתלונן רק פעמיים בכל פגישה – ובשאר הזמן לדבר על דברים שקרו להם באופן שיכיר תודה על מצבם. הפסיכולוגים מציינים, שביטוי הכרת התודה שינה אצל המטופלים גם ברמת תת-ההכרה את הגישה ואת נקודת המבט של חייהם, איפשר להם להתמקד בטוב, להעריך את הקיים ולחיות את החיים באופן מלא ועשיר יותר.

בהמשך למחקרים שנעשו בנושא, גילו הפסיכולוגים שכתיבת יומן שבו אנשים רושמים על בסיס קבוע על מה הם מודים ולמי הם מודים, הופכת לכלי תרפויטי מאוד משמעותי.

כאשר אנחנו מתרכזים בדברים הטובים שעליהם אנחנו מודים, כמו גם באנשים שלהם אנחנו מודים, מפני שהם נמצאים בחיינו או שעשו משהו למעננו, מתאפשר לנו הרגיש חיים, מודעים, מתפעלים ומתעניינים יותר, ומתוך גם מחוברים יותר לאנשים אחרים ולחיים.

מדענים, החוקרים את הכימיה וההורמונים בדם ובמערכת הנוירוטרנסמיטורים במוח, גילו שהכרת תודה בולמת מתח, ושכאשר אנשים מאפשרים לעצמם להודות, הם חשים פחות קנאה, כעס, דחייה וחרטות – ומחוברים יותר לרגשות חיוביים כמו אהבה, חמלה ואושר.

חוקרים באוניברסיטת מישיגן, שחקרו אף הם את נושא הכרת התודה, גילו ששינוי משמעותי המאפשר תחושת אושר, התרחש בקרב אותם אנשים אשר כתבו פעם בשבוע מכתב תודה למישהו שהיה במיוחד נחמד אליהם.

במקביל התבקשה קבוצה אחרת של אנשים לכתוב כל לילה שלושה דברים שהלכו להם טוב באותו יום, וכיצד הם היו אחראים על כך. לאחר חודש הסתבר, שמדד האושר של אותם אנשים גדל בעשרה אחוזים. אנשים שהתמידו בכתיבת היומן הזה במשך חצי שנה, הגדילו את מדד האושר שלהם בחמישים אחוז.

למי תודה

חשוב מאוד לזכור ולומר תודה גם לעצמנו, על דברים גדולים, וגם על הדברים הקטנים שאנחנו מאפשרים לעצמנו.

הנחת יסוד בסיסית היא שכל דבר שאנחנו לא מתמקדים בו או שאיננו מודעים אליו, בעצם לא קיים מבחינתנו.

כך יכולים לעבור עלינו ימים שלמים מבלי שנודה לעצמנו. לדוגמה: על זה שאכלנו משהו טעים, על זה שהרגשנו, אפשרנו תקשורת בונה, השגנו, שינינו, ראינו, שמענו, נהנינו וכדומה.

היכולת הטבעית או הנרכשת לומר לעצמנו תודה באופן מודע ומתוך כוונה, תאפשר לנו להוציא את הטוב מכל מה שקורה בחיינו, להתחבר לביטחון, כבוד, אהבה וקבלה של האני.

מתוך כך תתאפשר האמונה הבסיסית שלנו ביכולותינו, במשאבינו ובמעשינו, ומכאן נקבל את תחושת היציבות והערך העצמי.

כמו שאמר הפילוסוף הגרמני אקהרט פון הוכהיים: “אם התפילה היחידה שאתה אומר היא תודה, זה מספיק”. תודה לכם.

עוד מהבלוג של אסנת בוקופצר

תצוגה מקדימה

דמיון מודרך:לחוות מציאות אחרת

דמיון מודרך: לחוות מציאות אחרת   "קשה לי לדמיין", "לא רואה כלום כשאני מנסה לדמיין", אני שומעת לעיתים ממטופלים המגיעים אלי, "מודאגים" שלא יצליחו "לעשות" דמיון מודרך.  האם צריך כישרון מיוחד כדי לדמיין?  מסתבר שאין צורך. זו...

להרגיש בחיים

להרגיש בחיים רגש חיובי, רגש שלילי כעס הוא רגש. רגש טבעי. כמו כל רגש אחר: שמחה, פחד, אהבה, אשמה ועוד.  בדיוק כמו כל רגש אחר הוא מאפשר להגדיר לאדם את גבולותיו, אך משום מה פעמים רבות ימצא הכעס ברשימת הרגשות "השליליים", (ביניהם...

רצון, ריצוי ומה שרצוי

רצון, ריצוי ומה שרצוי המילה ריצוי שורשה מגיע מתוך ר.צ. ה. לא סתם בהיפוך אותן אותיות נקבל - צ.ר.ה  ו-ה.צ.ר, מילים אלה מגלות את הצד המגביל של הרצון. המילה ריצוי כאמור, שורשה מתוך רצה, לכן בתהליך הריצוי יש בנו רצון בסיסי...

תגובות

פורסם לפני 9 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה