הבלוג של אסנת בוקופצר

טיפול בדמיון מודרך ו-NLP

אסנת בוקופצר, מטפלת ומנחה מוסמכת בכירה, מאסטר בדמיון מודרך, NLP, טיפול בטראומה, גשטלט, אימון ותרפיית קו הזמן. טיפול אישי וזוגי, מנחת סדנאות לדמיון מודרך, NLP, העצמה אישית, חשיבה חיובית, פוריות, הריון, וזוגיות מאושרת. מטפלת,... +עוד

אסנת בוקופצר, מטפלת ומנחה מוסמכת בכירה, מאסטר בדמיון מודרך, NLP, טיפול בטראומה, גשטלט, אימון ותרפיית קו הזמן. טיפול אישי וזוגי, מנחת סדנאות לדמיון מודרך, NLP, העצמה אישית, חשיבה חיובית, פוריות, הריון, וזוגיות מאושרת. מטפלת, מנחה ומאמנת, מתמחה בטיפול ופתרון משברים ושינויים ב- קריירה /זוגיות/חיים. מימוש עצמי. העצמת דימוי אישי, שחרור מטראומות, פוביות, חרדות, התמכרויות, תלות, אמונות, דפוסים ומחשבות מגבילות. פתרון קונפליקטים פנימיים, משברים, שינוי הרגלים, טיפוח מיומנויות תקשורת, שיפור ומיקוד חשיבה, שינויי התנהלות, תבניות מחשבה ורגש. פיתוח ושילוב היצירתיות לחיים, מערכות יחסים ויצירה. שינוי תוך זמן קצר, תוצאות לטווח ארוך, גישה חיובית ומעצימה המאפשרת חיבור ליכולות ולמשאבים האישיים של כל אחד ואחת. הסמכות: הסמכה בינלאומית כ- NLP Master Practitioner. ו - Master Practitioner בתרפיית קו הזמן – Time Line Therapy מוסמכת בטיפול בטראומה בכלי ה-NLP. מנחה מוסמכת בדמיון מודרך. מוסמכת בתרפיית הגשטלט. מאמנת אישית ועסקית, לחיים, זוגיות, שינויים ויצירתיות. אזור: תל אביב והמרכז טלפון: 054-4515075 אתר: http://www.nlptherapy.co.il Osnat Bukofzer, Certified Master Practitioner of the Art & Science of Neuro Linguistic Programming (NLP), Guided Imagery, Trauma healing, Gestalt & Time Line Therapy (TLT). specialist in: Self-Esteem Issues, Post Traumatic Stress, Emotional Disorders, Anxiety, Phobias, Stress Management, Life Transitions, Motivation problems, Substance Abuse, Relationship Issues.

עדכונים:

פוסטים: 67

החל ממאי 2010

בעזרת כלי ה-NLP והדמיון המודרך, נתחבר לפילוסופיית חיים המאמינה שבידינו לעשות את השינוי, שהשינוי ניתן להיעשות בכל רגע בו נחליט שאנחנו רוצים אותו, ושיש בנו את כל היכולות והמשאבים לעשות את השינוי המיוחל.

09/02/2013

יתרונות NLP ודמיון מודרך בחיי היומיום 

כאשר אנחנו מבקשים להגשים את מטרותינו / חלומותינו בהווה או בעתיד.

כאשר אנחנו מבקשים לקום בבוקר שמחים ואופטימיים אל עוד יום מלא עשייה, אהבה והישגים, ולסיים אותו עם תחושה שפשוט היה יום טוב, תחושה שאפשר ללכת לישון רגועים, שמחים ואופטימיים כדי לקום מחר שוב בדיוק באותה תחושה וכן הלאה. 

לשם כך יש מספר כלים פשוטים שניתן ליישמם בקלות, להתאמן בהם כך שעם הזמן הם יהפכו לאוטומט, בדיוק כמו הליכה, נשימה, חשיבה ועוד.

 להיות כאן ועכשיו 

כמה פעמים ביום אנחנו באמת נמצאים בכאן ועכשיו? מרגישים כאן ועכשיו?

גם כשאנחנו חושבים על העבר הוא מתרחש ברגע זה. גם כשאנחנו עסוקים בעתיד הוא מתרחש ברגע זה. מתוך כך הכול קורה עכשיו.

הדרך הטובה ביותר ליישם היא מודעות.

מודעות למה שאנחנו רואים עכשיו, למה שאנחנו שומעים עכשיו, למה שאנחנו מרגישים עכשיו, למה שאנחנו חושבים עכשיו, למה שאנחנו עושים עכשיו. לחיות את הכאן ועכשיו.   

מתוך מודעות זו נאפשר לעצמנו התבוננות עצמית, כזו שתהיה נוכחת.

כזו שתבדוק כמה מתוך הזמן שלנו אנחנו עסוקים בעבר או בעתיד – וכמה אנחנו באמת חווים את הרגע הזה שבו אנחנו נמצאים עכשיו, להעניק לו את מלוא תשומת הלב ומתוך כך לחוות את החיים שלנו, שבנו. 

התחילו בקטן, אפשרו לעצמכם מספר פעמים ביום מתוך מודעות להיות בכאן ועכשיו, באופן מלא, לחוות את הרגע במלוא החושים. ציינו לפניכם מה אתם רואים, שומעים ומרגישים, תנו זמן ומקום לפעולות שאתם עושים ודאגו כל הזמן להחזיר את עצמכם למודעות של כאן ועכשיו. היו בזה. מתוך כך יגדל זמן הנוכחות שלכם עם כל יום שיעבור, ומתוך כך תרגישו חיים, שלמים ורגועים יותר. 

חיבור ליכולות ולמשאבים 

הנחת היסוד הבסיסית היא שיש לנו ובנו את כל מה שאנחנו צריכים כדי להצליח. יש בנו את כל המשאבים, היכולות, הכוחות והכישורים כדי להשיג לעצמנו את מה שאנו מבקשים בחיינו. מתוך כך כל שנותר הוא להתחבר לרגעים בהם היינו כבר במקום הזה, השגנו, הצלחנו, קיבלנו, נתנו.

להתחבר לאותו רגע באופן מלא בשילוב כל החושים כאילו הרגע הזה קורה כאן ועכשיו. להביא את הזיכרון של הרגע הזה ולחוות אותו, לראות אותו מתוך העיניים שלנו, לשמוע אותו מתוך האוזניים שלנו, להרגיש אותו בגופנו. 

החיבור העוצמתי שייווצר באותו רגע יאפשר לנו מספר דברים. ראשית, נוכל לעגן את הרגע הזה בכל נקודה שנבחר בגופנו על היד או על הרגל, או בכל מקום אחר, ולהפעיל אותו בשעת הצורך.

בנוסף, ברגע שנהיה מחוברים באופן מלא לאותו רגע עוצמתי, תת המודע שלנו יעלה את כל הדרכים, הפתרונות והאפשרויות בהם פעלנו, ומתוכם נוכל להוציא את הלמידות המשמעותיות, הדרכים, הפתרונות, כדי להשיג את המטרה הנוכחית. 

הידיעה המוחלטת שהצלחנו כבר, היא זו שתעצים אותנו ותאפשר לנו לדעת שמה שהצלחנו לעשות בעבר נוכל גם עכשיו ובעתיד לעשות שוב ושוב.

 לקיחת אחריות 

חשוב להבין שבידינו האחריות. אחריות למה שאנחנו עושים או למה שאנחנו לא עושים. אחריות על מה שאנחנו חושבים או לא חושבים. אחריות על ההחלטות שאנחנו מקבלים, או לא. על מערכות היחסים שלנו עם אחרים ועם עצמנו. אחראיות על גופנו, על הצמיחה וההתפתחות האישית שלנו. 

עצם ההבנה היא משמעותית. כך נוכל לוותר על עשו לנו, לקחו לנו, זה לא בגללנו וכו’ – ונתחיל לבדוק איך אנחנו תרמנו למצב הזה, מה נוכל עכשיו לעשות אחרת, ובאילו יכולות ומשאבים נשתמש כדי להשיג את התוצאה הרצויה.

כפי שאמר בנימין ד’יזראלי: “אנו יוצרים את עתידנו וקוראים לזה גורל”.  

 עבודה עם NLP ודמיון מודרך 

כאשר אנחנו בוחרים לעבוד עם כלי ה-NLP והדמיון המודרך, אנחנו בוחרים להשתמש במה שיש לנו ובנו. בוחרים לעבוד עם המשאבים והיכולות שלנו, עם המחשבות שלנו, הסרטים שאנחנו מייצרים בחיינו, האמונות והתבניות המגבילות אותנו – לאמץ את המתאים, ולשחרר את המגביל. 

בעזרת כלי ה-NLP והדמיון המודרך, נתחבר לפילוסופיית חיים המאמינה שבידינו לעשות את השינוי, שהשינוי ניתן להיעשות בכל רגע בו נחליט שאנחנו רוצים אותו, ושיש בנו את כל היכולות והמשאבים לעשות את השינוי המיוחל.

כל זה בעזרת טכניקות מדויקות, הנחות יסוד, שינוי הסרטים והמחשבות וחיבור ליכולות ולמשאבים.

כפי שאמר תיאודור רוזוולט: “בני אדם אינם שבויים של גורלם, אלא רק של דמיונם”.

עוד מהבלוג של אסנת בוקופצר

תצוגה מקדימה

דמיון מודרך:לחוות מציאות אחרת

דמיון מודרך: לחוות מציאות אחרת   "קשה לי לדמיין", "לא רואה כלום כשאני מנסה לדמיין", אני שומעת לעיתים ממטופלים המגיעים אלי, "מודאגים" שלא יצליחו "לעשות" דמיון מודרך.  האם צריך כישרון מיוחד כדי לדמיין?  מסתבר שאין צורך. זו...

להרגיש בחיים

להרגיש בחיים רגש חיובי, רגש שלילי כעס הוא רגש. רגש טבעי. כמו כל רגש אחר: שמחה, פחד, אהבה, אשמה ועוד.  בדיוק כמו כל רגש אחר הוא מאפשר להגדיר לאדם את גבולותיו, אך משום מה פעמים רבות ימצא הכעס ברשימת הרגשות "השליליים", (ביניהם...

רצון, ריצוי ומה שרצוי

רצון, ריצוי ומה שרצוי המילה ריצוי שורשה מגיע מתוך ר.צ. ה. לא סתם בהיפוך אותן אותיות נקבל - צ.ר.ה  ו-ה.צ.ר, מילים אלה מגלות את הצד המגביל של הרצון. המילה ריצוי כאמור, שורשה מתוך רצה, לכן בתהליך הריצוי יש בנו רצון בסיסי...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה