הבלוג של אסנת בוקופצר

טיפול בדמיון מודרך ו-NLP

אסנת בוקופצר, מטפלת ומנחה מוסמכת בכירה, מאסטר בדמיון מודרך, NLP, טיפול בטראומה, גשטלט, אימון ותרפיית קו הזמן. טיפול אישי וזוגי, מנחת סדנאות לדמיון מודרך, NLP, העצמה אישית, חשיבה חיובית, פוריות, הריון, וזוגיות מאושרת. מטפלת,... +עוד

אסנת בוקופצר, מטפלת ומנחה מוסמכת בכירה, מאסטר בדמיון מודרך, NLP, טיפול בטראומה, גשטלט, אימון ותרפיית קו הזמן. טיפול אישי וזוגי, מנחת סדנאות לדמיון מודרך, NLP, העצמה אישית, חשיבה חיובית, פוריות, הריון, וזוגיות מאושרת. מטפלת, מנחה ומאמנת, מתמחה בטיפול ופתרון משברים ושינויים ב- קריירה /זוגיות/חיים. מימוש עצמי. העצמת דימוי אישי, שחרור מטראומות, פוביות, חרדות, התמכרויות, תלות, אמונות, דפוסים ומחשבות מגבילות. פתרון קונפליקטים פנימיים, משברים, שינוי הרגלים, טיפוח מיומנויות תקשורת, שיפור ומיקוד חשיבה, שינויי התנהלות, תבניות מחשבה ורגש. פיתוח ושילוב היצירתיות לחיים, מערכות יחסים ויצירה. שינוי תוך זמן קצר, תוצאות לטווח ארוך, גישה חיובית ומעצימה המאפשרת חיבור ליכולות ולמשאבים האישיים של כל אחד ואחת. הסמכות: הסמכה בינלאומית כ- NLP Master Practitioner. ו - Master Practitioner בתרפיית קו הזמן – Time Line Therapy מוסמכת בטיפול בטראומה בכלי ה-NLP. מנחה מוסמכת בדמיון מודרך. מוסמכת בתרפיית הגשטלט. מאמנת אישית ועסקית, לחיים, זוגיות, שינויים ויצירתיות. אזור: תל אביב והמרכז טלפון: 054-4515075 אתר: http://www.nlptherapy.co.il Osnat Bukofzer, Certified Master Practitioner of the Art & Science of Neuro Linguistic Programming (NLP), Guided Imagery, Trauma healing, Gestalt & Time Line Therapy (TLT). specialist in: Self-Esteem Issues, Post Traumatic Stress, Emotional Disorders, Anxiety, Phobias, Stress Management, Life Transitions, Motivation problems, Substance Abuse, Relationship Issues.

עדכונים:

פוסטים: 67

החל ממאי 2010

לשם כך נוכל להשתמש בהליכי דמיון מודרך ו –NLP ובעזרתם לשלוט בעוצמת החושים שלנו. לדוגמא כאשר אנחנו רוצים להשיג משהו משמעותי לחיינו נוכל להעלות בעיני רוחנו רגע או זיכרון שבו השגנו משהו שמאד רצינו. כאשר אנחנו מתחברים לזיכרון או לרגע, נאפשר לעצמנו לחוות אותו כאילו הוא קורה כאן ועכשיו, נראה בפרטים את הרגע הזה….

25/08/2012

חושים, דמיון מודרך ו –NLP  

על החושים 

החיים שלנו מנוהלים על ידי חמישה חושים – ראיה, שמיעה, חישה, טעם וריח.

הם אלה המנווטים את האינפורמציה מהחוץ פנימה. אלה מתגי ההפעלה שלנו.

אלה המעבירים את המידע מהסביבה החיצונית ומאפשרים לנו לקלוט ולפרש את המציאות הסובייקטיבית שלנו.  

לכל אחד מאיתנו יש לפחות חוש משמעותי אחד, דומיננטי יותר משאר החושים, חוש  המשפיע באופן משמעותי יותר , שמפעיל את הרגש שלנו, את האינפורמציה שאנחנו מקבלים.  

רובנו רואים אבל כאשר חוש השמיעה הוא דווקא החוש הדומיננטי שלנו מה שיפעיל אותנו, את התחושות, הרגשות שלנו, יכול להיות למשל קולו של אדם הנמצא מולנו, האינטונציה, גובה הקול או משפטים דומים שנחרטו בזיכרוננו בעבר שנאמרו גם על ידי אנשים משמעותיים אחרים בחיינו ומנהלים את הבחירות בחיינו.  

כאשר חוש הראיה הוא החוש הדומיננטי, מראהו של אדם הדומה לאדם אהוב או פחות, תמונת נוף של מקום המעלה בנו זיכרונות טובים או פחות, יפעיל את התחושות שלנו.  

כאשר חוש הריח או הטעם דומיננטיים יספיק משב ריח מסוים, או טעמו של מאכל ומייד נוצף בזיכרונות מימים אחרים ואלה ישפיעו על מצב רוחנו לטוב או לרע.

גם לעוצמת התדר של החושים ולרגישות שלהם עלינו יש השפעה עצומה, פעמים רבות מבלי שאנחנו ערים לכך.

לכן עוצמת התדר או הדמיון שלו לתדר שאנו כבר מכירים היא זו שתגרום לנו לפתח תחושות לגבי האדם העומד מולנו לעיתים מבלי שנכיר אותו כלל, וכך נפתח פעמים רבות תחושות מוקדמות לגבי אנשים, או מקומות מסוימים, מבלי שאנחנו יודעים מה הפעיל את התחושה הזו. היא זו שתגרום לנו להרגיש ולהתנהל מבלי שנהייה מודעים ואז גם לא תהייה לנו שליטה על כך.  

פעמים רבות חושים שבעבר היו פחות פעילים יהפכו למשמעותיים יותר במצבים מסוימים, לדוגמא: הורה טרי, חוש השמיעה שלו ישנה את התדר כדי להיות ערני לקולות או לתנועה של הרך הנולד, לפתע הוא יהיה מודע לקולות או תנועות הכי חלשות של הילד גם מחדר אחר, כך חוש השמיעה הופך דומיננטי כדי לאפשר שמירה מלאה. 

לעומת זאת כאשר אנחנו נמצאים זמן רב במקום מסוים, מריחים ריח מסוים באופן קבוע, רואים דברים קבועים, שומעים טועמים או מרגישים, נוצרת דווקא הקהיה.

מנגנון ההישרדות שלנו דואג להפוך לאוטומט גירויי רקע מונוטוניים שאינם מספקים אינפורמציה משמעותית, וכך אנו יכולים לאבד אינפורמציות שונות או תחושות לגבי מצבים מסוימים.  

במקביל, ישנם אנשים שפעמים רבות נגדיר אותם בעלי חושים מחודדים, לעיתים בגלל שחוש אחד שלהם פחות מפותח ואז חוש אחר מפצה אותם כדי ליצור איזון, אם נלך לדוגמא קיצונית בדרך כלל עיוורים מפתחים חוש שמיעה רחב יותר מאשר אנשים רואים.  

אך יש מקרים בהם אנשים מרגישים אי נוחות או מופרעים מעוצמת החוש שלהם.

אנשים הרגישים לגובה קול מסוים או לריחות מסוימים הגורמים להם להרגיש מוצפים, מוטרדים, מופרעים, רגישים לעיתים עד כדי כאב מעוצמת החוש. תגובות יתר לחושים נקראות גם הגנות סנסוריות או רגישות חושית והם נגרמים כאשר מגיבים למידע הנקלט בחושים כאילו הוא מידע המתריע על “סכנה”. 

שינוי והעצמה בעזרת דמיון מודרך ו – NLP 

כאשר יש בידינו את האינפורמציה הזאת ואנחנו מודעים לה נוכל גם להרחיב את קשת ההזדמנויות שלנו, להעצים את עוצמת החוויה שלנו, להתחבר ליכולות ולמשאבים שלנו וללמוד כיצד נוכל לרתום את החושים באופן מודע לטובתנו. 

לשם כך נוכל להשתמש בהליכי דמיון מודרך ו –NLP  ובעזרתם לשלוט בעוצמת החושים שלנו.  

לדוגמא כאשר אנחנו רוצים להשיג משהו משמעותי לחיינו נוכל להעלות בעיני רוחנו רגע או זיכרון שבו השגנו משהו שמאד רצינו. כאשר אנחנו מתחברים לזיכרון או לרגע, נאפשר לעצמנו לחוות אותו כאילו הוא קורה כאן ועכשיו, נראה בפרטים את הרגע הזה ונעצים את צבעי הזיכרון, נעשיר אותו באינפורמציות, נשמע את הקולות או המילים שנאמרו באותו רגע ואז נגביר את עוצמת הווליום בראשינו, נחווה את התחושות שהרגשנו באותו רגע ונעצים הכול אפילו עוד יותר כאשר אנחנו מתחברים לחוויה באופן מלא בשילוב כל חושינו. 

היכולת שלנו להפוך את הרגע או הזיכרון למשהו חי, עשיר ומשמעותי תאפשר לנו לגלות גם את היכולות והמשאבים בהם השתמשנו באותו רגע, תחבר אותנו חזרה לחוויה ומתוך כך תאפשר לנו למצוא בעצמנו את היכולות והעוצמות שלנו כדי להשיג לעצמנו את מה שאנחנו רוצים. 

דוגמא נוספת, אם נרצה לאפשר לעצמנו לחוות רוגע ושקט נוכל לעשות זאת כאשר נתחבר למקום, או לזיכרון בו חווינו בדיוק את הרוגע והשקט שאנחנו מבקשים, גם כאן ברגע שנחזק את הצבעים, נחדד את התמונה, נקרב אותה אלינו כדי שנוכל לחוות אותה בעוצמתה, נגדיל אותה, נאפשר לעצמנו חיבור מדויק לאותו רגע או מקום כך נקבל בתוכנו בדיוק את מה שאנחנו מבקשים. 

לעומת זאת, אם אנחנו דווקא רוצים להרחיק מעצמנו זיכרון או חוויה המשפיעים עלינו, מפירים את שלוותינו, מונעים מאיתנו להשיג דברים, נוכל לעשות פעולה הפוכה ובעזרת השימוש בחושים נרחיק מאיתנו את התמונה או הזיכרון למרחק, נקטין, נהפוך את צבעיו לשחור לבן, ננמיך את עוצמת הווליום, נשתיק אותו לגמרי, או נשנה אותו לקול שיצחיק אותנו.  

פעולות אלה מאפשרות להחליש את עוצמת החוויה, להרחיק אותה מאיתנו ומכאן לשנות את האופן בו היא משפיעה עלינו.

וכך כאשר אתם משתמשים בכלי הדמיון המודרך ו – NLP אתם מוזמנים להשתמש בכל החושים שלכם, לראות בעיני רוחכם את האקולייזר הפנימי שלכם, כזה עם מתגים, ולכם יש את השליטה המלאה על מתגים אלה, בעזרתם פשוט תעלו או תורידו את המתגים בדיוק לגובה שיאפשר לכם להמשיך בחייכם באופן הנכון והמתאים לכם ביותר.  

עוד מהבלוג של אסנת בוקופצר

תצוגה מקדימה

דמיון מודרך:לחוות מציאות אחרת

דמיון מודרך: לחוות מציאות אחרת   "קשה לי לדמיין", "לא רואה כלום כשאני מנסה לדמיין", אני שומעת לעיתים ממטופלים המגיעים אלי, "מודאגים" שלא יצליחו "לעשות" דמיון מודרך.  האם צריך כישרון מיוחד כדי לדמיין?  מסתבר שאין צורך. זו...

להרגיש בחיים

להרגיש בחיים רגש חיובי, רגש שלילי כעס הוא רגש. רגש טבעי. כמו כל רגש אחר: שמחה, פחד, אהבה, אשמה ועוד.  בדיוק כמו כל רגש אחר הוא מאפשר להגדיר לאדם את גבולותיו, אך משום מה פעמים רבות ימצא הכעס ברשימת הרגשות "השליליים", (ביניהם...

ספרים מומלצים על דמיון מודרך, NLP, מוח, אושר וצמיחה אישית

ספרים מומלצים על דמיון מודרך, NLP, מוח, אושר וצמיחה אישית אנשים רבים מבקשים ממני המלצות של ספרים המספקים אינפורמציות וחומרים נוספים בעזרתם יוכלו להרחיב ולהתעמק בנושאים, תכנים או תהליכים בהם אנו עוסקים או עסקנו. ספרים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה